PDA

View Full Version : سوال: ایجاد کانکشن برای ارتباط با پایگاه داده

malaki.davud
شنبه 01 مهر 1391, 09:30 صبح
با سلام

SqlConnection Con =new SqlConnection();
Con.ConnectionString = @"Data Source=DAVUDS-PC\TEST;Initial Catalog=dbtest;Integrated Security=True";

این کانکشن بر روی کامپبوتر خودم کار می کنه و به پایگاه داده وصل میشه ولی اگه می خواسته باشم برنامه ای که از این کانکشن استفاده می کنه رو بر روی یک کامپیوتر دیگه کار کنه چه طور باید پیاده سازی کرد
با تشکر

ali_habibi1384
شنبه 01 مهر 1391, 10:42 صبح
بايد نام instance در SQL و يوزرت دقيقا همنام با كامپيوتر خودت باشه .
پيشنهاد: اگر از Express استفاده كني و بجاي نام instance از (Local) يا . استفاده كني ديگه نيازي به اون كارايي كه اول گفتم نيستش. همه جا راحت اجرا ميشه.

malaki.davud
شنبه 01 مهر 1391, 11:05 صبح
بايد نام instance در SQL و يوزرت دقيقا همنام با كامپيوتر خودت باشه .

یعنی برنامه ای که با sql پایگاه داده شو طراحی می کنیم رو فقط می تونیم درون کامپیوتر خودمون استفاده کرد!!!!؟؟؟؟؟
حتما راه حل دیگه دارد
راه حلی ندارید؟؟

ali_habibi1384
شنبه 01 مهر 1391, 11:09 صبح
یعنی برنامه ای که با sql پایگاه داده شو طراحی می کنیم رو فقط می تونیم درون کامپیوتر خودمون استفاده کرد!!!!؟؟؟؟؟
حتما راه حل دیگه دارد
راه حلی ندارید؟؟
وقتي كانكشن استرينگ رو اونجري كه شما تعريف كرديد باشه بايد با تنظيمات كامپيوتر شما يكي بشه . حتي شما اگر ويندوز عوض كنيد و تغيير بديد اينستنس رو ديگه نميتونيد به ديتابيس كانكت بشيد مگر اينكه كانكشن رو درستش كنيد.
راه حل هم كه هموني بود كه توي پيشنهادم در پست اول براتون نوشتم.

danialafshari
شنبه 01 مهر 1391, 12:14 عصر
با سلام

SqlConnection Con =new SqlConnection();
Con.ConnectionString = @"Data Source=DAVUDS-PC\TEST;Initial Catalog=dbtest;Integrated Security=True";

این کانکشن بر روی کامپبوتر خودم کار می کنه و به پایگاه داده وصل میشه ولی اگه می خواسته باشم برنامه ای که از این کانکشن استفاده می کنه رو بر روی یک کامپیوتر دیگه کار کنه چه طور باید پیاده سازی کرد
با تشکر

فکر می کنم اگر روی Local باشه و به جای DAVUDS-PC کاراکتر . (نقطه) بزارید مشکلی نباشه دیگه