PDA

View Full Version : سوال: تعیین شیفت بعدی هر کاربر

aminaltavista
دوشنبه 03 مهر 1391, 08:26 صبح
باز هم سلام!

برنامه ای دارم مینویسم که هر بار که کاربری داخلش میره کاربری که باید باشه رو نشون میده به عبارتی شیفت هر کاربری که تعیین شده رو بر میگردونه. چه طور باید کاربر بعدی رو مشخص کنم برای مثال :

از ساعت 8 تا 13 شیفت علی
از ساعت 14 تا 19 شیفت غلام
از ساعت 19 تا 22 شیفت رحیم

با فرض این که که این اطلاعات همگی تو دیتابیس هستند و شیفت حاضر علی هست و زمان کنونی 10 . چه طور باید مشخص کنم که کاربر بعدی کی هست حال میخواد امروز شیفت داشته باشه یا چند روز دیگه یا ... . فقط باید بعد از خودش باشه! آیا دستور sql خاصی برای این کار هست؟

cjNet
دوشنبه 03 مهر 1391, 08:55 صبح
سلام .
به نظرم راه حل ساده ای داره و اون اینه که یه جدول به نام (مثلا) شیفت کاری در دیتابیست درست کنی ( شامل فیلد های id شیفت ،id کاربر ، تاریخ شیفت ، ساعت شیفت ( از ساعت .. تا ساعت ) و ... ) . مثلا چنین داده هایی رو که علی در تاریخ 3/7/91 در ساعت 10 تا 17 شیفت داره رو در جدول شیفت کاریت ثبت کنی . بعد با یه کوئری ساده میتونی اطلاعات جدول رو براساس تاریخ و بعد براساس ساعت مرتب کنی ... حالا که ما اطلاعات مرتب شده ای بر حسب تاریخ و ساعت شیفت داریم طبیعتا رکورد بعد ( یا قبل ) از علی ( بستگی به نوع مرتب سازی داره ، صعود یا نزولی ) اطلاعات شیفت نفر بعد از علی رو به ما میده :لبخندساده: