PDA

View Full Version : همکاری در تهیه برنامه آزمون گیر تحت شبکه

alias136790
دوشنبه 03 مهر 1391, 13:13 عصر
سلام
تو این تاپیک میخوام راجع به ساخت آزمون گیر تحت شبکه بوسیله یه گروه بحث کنیم
پس از کسانی که میخوان تو پروژه همکاری کنن ، ایمیل و اسمشون رو بزارن.
هدف انجام یه کار گروهی هست که هر عضو کار خودش رو انجام بده و پس از ساخت ، برنامه در اختیار اعضای گروه قرار میگیره.
این برنامه بروش سه لایه ساخته میشه .
دیتابیس برنامه هم ، SQL هست.
قبل از هر چیز تحلیل برنامه هست : این برنامه کارش گرفتن آزمون از دانش آموزان دبیرستان هست و نوع آزمون فعلا تستی و دو گزینه ای هست.
سه سطح کاربری هم داره:
1.مدیر(تعریف رشته ها، دروس، معلمان،دانش آموز و مشاهده نتایج)
2.معلم(طراحی آزمون و مشاهده نتایج)
3.دانش آموز(دادن آزمون و مشاهده نتایج)

مشکلات:
1.تعریف هر سه نوع کاربر در یک برنامه کار نادرستی هست ، بخاطر اینکه امکان این هست که دانش آموز یا معلمی به سطح کاربری مدیر دسترسی داشته باشه.
راه حل :دو برنامه مجزا ساخته بشه که یکیش ویژه مدیر و دیگری ویژه معلم و دانش آموز باشه.
2. اگه تو یه شبکه محلی چند مدرسه از این برنامه بخوان استفاده کنن دچار مشکل میشن
3.اگه تو طراحی سوال ، تصویر یا فرمول بکار بره برنامه دچار مشکل میشه ، بخاطر اینکه معلوم نیست سوال به چه صورت تو دیتابیس ذخیره بشه. و با چه کامپونتی بتونیم این فرمول رو بنویسیم.
کارهای مورد نیاز برای انجام برنامه:
1. طراحی دیتابیس بصورت شبکه(همراه با تعریف یوزر و پسورد) و تابع های(store procedures) مورد نیاز
2. طراحی لایه دسترسی به داده ها، ترجیحا با linqtosql
3 طراحی لایه تجاری(لایه پردازش)
4. طراحی واسط کاربری
5. مرحله نهایی( ارتباط بین واسط کاربری و لایه تجاری)

تو این تاپیک فقط راجع به تحلیل اولیه برنامه بحث میشه و بعد از اتمام آن ،افرادی که مایل به همکاری هستن
میتونن پیام بذارن و بگن تو کدوم قسمت مایل به همکاری هستن. و بعد از اون اعضای گروه از طریق پیام خصوصی یا ایمیل میتونن باهم در ارتباط باشن.

sirvan-me
دوشنبه 03 مهر 1391, 19:05 عصر
سلام دوست من ... کار قشنگیه ... من برنامه ای که مد نظرتون هستش رو قبلا به صورت WinForm نوشتم .

alias136790
دوشنبه 03 مهر 1391, 19:54 عصر
خوبه دیگه کمک کن یه تحت شبکه اش رو بسازیم.
من میتونم اینو یه نفری درست کنم اما هم وقت زیادی میبره و در کل کار درستی نیست.

Mahmoud Zaad
دوشنبه 03 مهر 1391, 20:44 عصر
من میتونم اینو یه نفری درست کنم اما هم وقت زیادی میبره و در کل کار درستی نیست.
سلام
خب شما که به مسائل آشنا هستی، کار رو ادامه بده، دوستان هم کم کم نظرشون رو میگن.

alias136790
دوشنبه 03 مهر 1391, 21:57 عصر
سلام
خب شما که به مسائل آشنا هستی، کار رو ادامه بده، دوستان هم کم کم نظرشون رو میگن.

بحث نظر دادن نیست. خوب هر کسی فوری میتونه یه نظری بده ولی وقتی بخوای عملیش کنی هم وقت زیادی میگیره هم به اشکالای زیادی بر میخوری. از طرفی باید آچار فرانسوی باشی که توجهت به همه جای برنامه باشه.( یه گروه کار رو سریعتر پیش میبره چون کارا تقسیم میشه و همیشه گفتن چند تا فکر بهتر از یه فکره).
هدف برنامه هم گروهی کار کردنه.

Mahmoud Zaad
سه شنبه 04 مهر 1391, 08:16 صبح
بحث نظر دادن نیست. خوب هر کسی فوری میتونه یه نظری بده ولی وقتی بخوای عملیش کنی هم وقت زیادی میگیره هم به اشکالای زیادی بر میخوری. از طرفی باید آچار فرانسوی باشی که توجهت به همه جای برنامه باشه.( یه گروه کار رو سریعتر پیش میبره چون کارا تقسیم میشه و همیشه گفتن چند تا فکر بهتر از یه فکره).
هدف برنامه هم گروهی کار کردنه.
شما فرمودی خودت یه نفری هم می تونی این کارو انجام بدی، منم گفتم شما شروع کنید تا بچه ها هم کمک کنند. الان هم می گم شما شروع کنید به اشکال بر خوردید بچه ها کمک می کنند.
در غیر اینصورت می تونید همینطوری اینجا منتظر باشید ...

alias136790
سه شنبه 04 مهر 1391, 20:37 عصر
چون من قبلا تجربه تکی کار کردن رو دارم، این پیشنهاد رو دادم.
وقتی چند نفری روی یه برنامه کار کنی ، چیزای بهتری یاد میگیری.
البته نظر شما هم درسته باید منتظر باشی تا چند نفر مایل به همکاری باشن.

دوستان اگه کسی مایل به همکاری هست بگه کدوم یکی از کارای برنامه رو میتونه انجام بده ( پست اول ،کارای مورد نیاز برنامه 1تا5) تا بعد از تحلیل اولیه برنامه،
شروع به کار کنیم.

alias136790
شنبه 15 مهر 1391, 15:07 عصر
بلاخره یکی پیدا شد همکاری کنه (alexmcse) .
قرار شد که ایشون واسط کاربری مدیر رو طراحی کنن .
من هم جدول ها با روال های دیتابیس واسه مدیر رو طراحی کردم.
حالا نمیدونم چطوری آزمون رو طراحی کنم ، چون آزمون تستی و دو گزینه ای هست، نمیشه مستقیما با word ،آزمون رو طراحی کرد ،
از طرفی گاهی تو سوال ، فرمول یا عکس قرار داره، حتی ممکنه تو گزینه های جواب هم عکس یا فرمول باشه که این هم تو طراحی هم تو ذخیره در دیتابیس کار رو مشکل میکنه( اگه یه کامپونتی چیزی باشه که بشه براحتی هنگام طراحی سوال و ذخیره در دیتابیس ،هم متن سوال هم عکس ، هم فرمول رو کنار هم قرار داد)
پس اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره یا قبلا با اینا کار کرده راهنمایی کنه.

اگه کسی مایل به همکاری بود، اطلاع بده.

ashkan.comp
شنبه 09 دی 1391, 23:30 عصر
بلاخره یکی پیدا شد همکاری کنه (alexmcse) .
قرار شد که ایشون واسط کاربری مدیر رو طراحی کنن .
من هم جدول ها با روال های دیتابیس واسه مدیر رو طراحی کردم.
حالا نمیدونم چطوری آزمون رو طراحی کنم ، چون آزمون تستی و دو گزینه ای هست، نمیشه مستقیما با word ،آزمون رو طراحی کرد ،
از طرفی گاهی تو سوال ، فرمول یا عکس قرار داره، حتی ممکنه تو گزینه های جواب هم عکس یا فرمول باشه که این هم تو طراحی هم تو ذخیره در دیتابیس کار رو مشکل میکنه( اگه یه کامپونتی چیزی باشه که بشه براحتی هنگام طراحی سوال و ذخیره در دیتابیس ،هم متن سوال هم عکس ، هم فرمول رو کنار هم قرار داد)
پس اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره یا قبلا با اینا کار کرده راهنمایی کنه.

اگه کسی مایل به همکاری بود، اطلاع بده.

سلام دوستان
من همچین برنامه ای رو تو دانشگامون ران کردم و الان دارن باش امتحانات رو برگذار می کنن
میتونم تو طراحی رابط کاربری کمک کنم