PDA

View Full Version : سوال: مشکل داشتن OpenDialog با حرف ی فارسی؟

mbshareat
دوشنبه 03 مهر 1391, 21:16 عصر
سلام
من توی برنامم صوت رو از فایل می خونم و پخش می کنم.
با فایلهایی که حرف ی فارسی داشته باشند دو تا مشکل دارم:
1.OpenDialog نام فایلهایی که کاربر باز می کنه و تو اسم فایل ی فارسی باشه تغییر میده و ي عربی جای ی فارسی میذاره! اگه نام واقعی فایل رو بدونم حد اقل میتونم به جا به کاربر تذکر بدم.
2.من از کامپوننت MediaPlayer استفاده می کنم که با ی فارسی مشکل داره.آیا کامپوننت دیگه ای هست که بتونم ازش استفاده کنم؟
البته دنبال مورد دوم نیستم چون برنامم تقریبا کامل شده و کار کردن با کامپوننت دیگه شاید نیاز به ایجاد تغییر اساسی در برنامم داشته باشه .
چطور پنجره انتخاب فایل که اسم فایل رو تغییر نده میتونم داشته باشم؟

BORHAN TEC
سه شنبه 04 مهر 1391, 07:57 صبح
لطفاً بگویید که نسخه دلفی شما چیه؟

mbshareat
سه شنبه 04 مهر 1391, 08:22 صبح
نسخه فسیل شده 6

BORHAN TEC
سه شنبه 04 مهر 1391, 14:02 عصر
نسخه های قدیمی دلفی مبتنی بر یونیکد نیستند و اگر نام فایل شما مبتنی بر یونیکد باشد به چنین مشکلی بر خواهید خورد. به عبارتی دیگر در ویندوز 2000 به بعد شما می توانید فایلهای را مبتنی بر یونیکد نامگذاری کنید ، حال شما چگونه می خواهید که از یک نسخه از دلفی که از یونیکد پشتیبانی نمی کند استفاده کنید و مشکلی هم پیش نیاید. البته در چنین مواردی فکر می کنم که استفاده درست از کامپوننت های TNT کارساز باشد و بتواند مشکل را حل کند.

mbshareat
سه شنبه 04 مهر 1391, 14:58 عصر
مگه OpenDialog توی نسخه های جدید بازنویسی شده؟
من نسخه XE2 دارم اما چون حرفه ای کار نمی کنم دلیلی نمی بینم حتما از چنین نسخه سنگینی استفاه کنم. مخصوصا که توی ویندوز 7 نصب کردم که برای کامپیوترم هم سنگینه!

Felony
سه شنبه 04 مهر 1391, 15:21 عصر
مگه OpenDialog توی نسخه های جدید بازنویسی شده؟
از نسخه 2009 به بعد پشتیبانی از Unicode به دلفی اضافه شده ، یعنی توابع دلفی به صورت پیش فرض بر خلاف نسخه های قبل از 2009 که به نسخه Ansi توابع API مپ شده بودن به نسخه Unicode توابع API مپ شدن و یکسری Data Type ها و توابع خاص برای کار با متن های Unicode به دلفی اضافه شده و همچنین کامپوننت های دلفی و کتابخانه های VCL برای کار با متن های Unicode بازسازی شدن .

mbshareat
سه شنبه 04 مهر 1391, 23:10 عصر
می بخشید من می تونم از دلفی XE 2 که تو اون یکی ویندوزم دارم OpenDialog سازگار با فارسی رو بیارم تو دلفی قدیمی؟
(Win 7 با سخت افزارم راحت نیست و برام سخته از نسخه جدید دلفی استفاده کنم)
البته من از یه راه دیگه می تونم حدس بزنم که نام فایل مشکل داره( از راه کوچک بودن رشته خروجی GetShortPathName)