PDA

View Full Version : کد ذخیره یا ویرایش در SQL

saeedrasooly
سه شنبه 04 مهر 1391, 11:55 صبح
سلام

من تازه برنامه نویس SQL با سی شارپ شروع کردم قبلا با دیتاست کار میکردم که راحت تر بود

برنامه ای نوشتم به عنوان اولین تست م است میخوام با زدن دکمه ذخیره

اگر اطلاعات جدید است خوب ذخیره کنه ولی اگر ویرایش باشه روی اطلاعات قبلی ذخیره کنه

یعنی نمیخوام دو تا دکمه بسازم یکی برای (ذخیره ویرایش ) و یکی هم (ذخیره اطلاعات جدید)

امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشد
**
خداییش خیلی گشتم دنبال این موضوع تو کل انجمن ولی چیزی پیدا نکردم یا حداقل متوجهش نشدم

لطفا راهنماییم کنید

zare69
سه شنبه 04 مهر 1391, 12:11 عصر
هیچ فیلدی کلیدی برای مشخص کردن وضعیت اطلاعات داره(که مشخص بشه قبلا اطلاعات ثبت شده مثلا:ی فیلدش نباید تکراری باشه).
اگر اینطور هست قبل از دستورات ثبت و ویرایش ی Select از بانک بگیرید و بعدش ی دستور ifبذارید اگر قبلا ثبت شده ویرایش بشه وگرنه اطلاعات ثبت بشه.
اگر متوجه منظورم نشدید بگید بیشتر توضیح بدیم

saeedrasooly
سه شنبه 04 مهر 1391, 12:17 عصر
ممنون از جواب سریعتون

داخل دیتا ست یک متد بود که مقایسه میکرد که اگر این مقدار با مقدار موجود فرقی داشت جواب 1 رو برگردونه و ذخیره کنه در غیر اینصورت 0 برمیگشت

حالا شما میخوایید با select گرفتن این جدول موجود در دیتاگرید با جدول قبلی مقایسه کنه ؟

درست متوجه شدم یا نه ؟
یکی از روش هایی اینکار اینه که دو تا دکمه بسازی اول save , Update وقتی روی باتن ادیت کلیک کنی دکمه

save.enable=false; میشه بعد دکمه Update.enable=trueمیشه اینم یه روشی است ولی من خوشم نمیاد اگر راه حلی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید