PDA

View Full Version : جایگزین کردن بک آپ به جای بک آپ قبلی

alinoori76
سه شنبه 04 مهر 1391, 15:54 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
برنامه ای دارم - اکسس 2003 - که از یک ماژول برای بک آپ گیری استفاده میکنه ولی هر دفعه یک فایل جدید میسازه و یک شماره هم براش میزاره و همین باعث میشه حجم زیادی رو اشغال کنه .میخام هر وقت خواست بک آپ بگیره .بک آپ قبلی رو پاک کنه و نسخه جدید رو به جای اون قرار بده ----------- پیشاپیش از لطفتون ممنونم

Abbas Amiri
سه شنبه 04 مهر 1391, 18:14 عصر
سلام
فرض کنیم در یک زمانی قسمتی ازاطلاعات شما بهردلیلی ایراد پیداکرد و شما چندروز ویا چندهفته بعد متوجه شدید . چطورمی توانید به آن اطلاعات دسترسی پیداکنید.
منطقی ترین راه Split کردن دیتابیس است و درهنگام ذخیره فقط جداول را بک آپ کنید آن هم بصورت زیپ وبا پسوند تاریخ . دراین صورت اگر بانک شما خیلی حجیم نباشد حتی بصورت سالانه هم میتوانید نگهداری کنید.

alinoori76
سه شنبه 04 مهر 1391, 21:08 عصر
ممنون از راهنماییتون لطف کنید در مورد ذخیره سازی به روشی که گفتید بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم

Abbas Amiri
سه شنبه 04 مهر 1391, 23:19 عصر
به لینک زیر مراجعه کنید . فقط کمی تغییر در آدرس فایل بایستی ایجاد شود یعنی آدرس فایل BackEnd
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=82210&d=1328646188

G.hemati
پنج شنبه 06 مهر 1391, 15:14 عصر
با سلام جناب امیری عزیز
میشه لطفاً نمونه فوق رو طوری تنظیم کنید که هنگام گرفتن بکاپ ، همراه تاریخ شمسی ساعت سیستم راهم در نام فایل ثبت نماید . من از کد زیر که از نمونه های یکی از دوستان تالار استخراج کردم ، در نام مسیر فایل استفاده کردم ولی خطا گرفت

SFilePath = Me.FilePath & "\" & Sal(Shamsi()) & "-" & Format(Mah(Shamsi()), "00") & "-" & Format(Rooz(Shamsi()), "00") & " " & Format(Hour(Now()), "00") & "-" & Format(Minute(Now()), "00") & "-" & Format(Second(Now()), "00") & ".Mbkp"

Abbas Amiri
پنج شنبه 06 مهر 1391, 20:36 عصر
درهمین خط به نمایش درآمده خطاگرفته ویا درجای دیگر ؟ اگر مورددوم است در همان خط Breakpoint بگذارید وببینید مقدار متغیر SFilePath معتبر است یانه؟

G.hemati
شنبه 08 مهر 1391, 22:21 عصر
دوستان موردی بنظرشان نرسید ؟

G.hemati
سه شنبه 18 مهر 1391, 19:46 عصر
دوستان لطفاً راهنمایی بفرمایین