PDA

View Full Version : سوال: تغییر قسمتی از صفحه بدونه refresh

My_LoVe_IRAN
سه شنبه 04 مهر 1391, 16:24 عصر
سلام به همه دوستان
من میخاستم صفحه ای بنویسم که قسمت وسطش عوض بشه اما کل صفحه refresh نشه ،مثل gmail که قسمت وسط عوض میشه اما دور و اطرافش نه ،چطور باید این کار بکنم ؟ با master page میشه ؟

aliblue
سه شنبه 04 مهر 1391, 16:34 عصر
باید از ajax استفاده کنی.برای این منظور میتونی قسمتی که میخوای بروز بشه رو داخل یک UpdatePanel بذاری.سرچ کنی در این باره مطالب زیادی هست.

My_LoVe_IRAN
سه شنبه 04 مهر 1391, 16:41 عصر
باید از ajax استفاده کنی.برای این منظور میتونی قسمتی که میخوای بروز بشه رو داخل یک UpdatePanel بذاری.سرچ کنی در این باره مطالب زیادی هست.
من قبلا از ajax استفاده کردم ،اما تو این مورد فکر نمیکنم بشه ،چون update نیست ،یه صفحه دیگه هست ،مثلا تو همون gmail یا yahoo وقتی شما روی send کلیک میکنید بدون اینکه صفحه refresh بشه میره به قسمت send یا وقتی رو یک ایمیل کلیک میکنی ایمیل باز میشه اما صفحه refresh نمیشه ،صفحه پشتی شبیه به یک صفحه html است ،این کار با ajaxe یعنی ؟
اگر امکانش باشه و یه نمونه یا منبع بزارین ممنون میشم

saeed_sho
سه شنبه 04 مهر 1391, 18:37 عصر
از کنترل MultiView استفاده کنید و برای هر کدوم یه view بزاری آخر سر هم multiview رو بزارید داخل updatepanel خیلی خوب جواب میده من امتحان کردم

My_LoVe_IRAN
سه شنبه 04 مهر 1391, 19:04 عصر
از کنترل MultiView استفاده کنید و برای هر کدوم یه view بزاری آخر سر هم multiview رو بزارید داخل updatepanel خیلی خوب جواب میده من امتحان کردم
یه نمونه دارین ؟

saeed_sho
سه شنبه 04 مهر 1391, 19:53 عصر
در تگ های ویو هر چی خواستی بزار از تیبل تا دایو و ... در تریگر باتن هایی که ویوها رو عوض میکنن اسمشونو بزار

<asp:UpdatePanel ID="detailsUpdatePanel" runat="server">
<Triggers>
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_addGroup" EventName="Click" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_cancelGroup" EventName="Click" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="lst_contacts" EventName="SelectedIndexChanged" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_addContact" EventName="Click" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="lst_group" EventName="SelectedIndexChanged" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_assignContact" EventName="Click" />
</Triggers>
<ContentTemplate>
<asp:MultiView ID="detailsMultiView" runat="server">
<asp:View ID="groupView" runat="server">
</asp:View>
<asp:View ID="contactsDetailsView" runat="server">
</asp:MultiView>
</ContentTemplate>
</asp:UpdatePanel>

My_LoVe_IRAN
سه شنبه 04 مهر 1391, 20:26 عصر
منبعی برای اموزش کامل ajax میشناسین ؟

smm2006sh
سه شنبه 04 مهر 1391, 20:48 عصر
سلام
برای یادگیری toolkit های آژاکس میتونی از این سایت استفاده کنی
http://www.asp.net/ajax

Saber_Fatholahi
سه شنبه 04 مهر 1391, 21:40 عصر
منم مطالب فارسی توی سایتم جمع اوری کردم به صورت pdf هست
موفق و موید باشید

My_LoVe_IRAN
سه شنبه 04 مهر 1391, 23:18 عصر
در تگ های ویو هر چی خواستی بزار از تیبل تا دایو و ... در تریگر باتن هایی که ویوها رو عوض میکنن اسمشونو بزار

<asp:UpdatePanel ID="detailsUpdatePanel" runat="server">
<Triggers>
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_addGroup" EventName="Click" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_cancelGroup" EventName="Click" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="lst_contacts" EventName="SelectedIndexChanged" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_addContact" EventName="Click" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="lst_group" EventName="SelectedIndexChanged" />
<asp:AsyncPostBackTrigger ControlID="btn_assignContact" EventName="Click" />
</Triggers>
<ContentTemplate>
<asp:MultiView ID="detailsMultiView" runat="server">
<asp:View ID="groupView" runat="server">
<asp:View ID="contactsDetailsView" runat="server">
</asp:MultiView>
</ContentTemplate>
</asp:UpdatePanel>
روش شما درست عمل میکنه ،اما چیزی که من میخام نیست ،تو updatepanel فقط میشه کنترل گذاشت نه یه صفحه asp ،من میخام وسط کار با صفحات جابه جا بشه !!!
مثل مستر پیج باشه ،اما وسط صفحه رفرش بشه نه کل صفحه !!!

My_LoVe_IRAN
چهارشنبه 05 مهر 1391, 09:01 صبح
یعنی راهی نیست ؟کسی از دوستان راهی نداره ؟

My_LoVe_IRAN
چهارشنبه 05 مهر 1391, 09:56 صبح
تونستم بعد از کلی چرخیدن یه نمونه کد پیدا کنم ،اما خیلی پیچیده هست و با جاوا پیاده شده ،کسی از دوستان میتونه ساده ترش رو بگه ؟
اینم نمونه
http://uplod.ir/3otvyqo5j4lw/www.rar.htm
به صفحات blue.html و ... توجه کنین که چطور تو index.html بارگیری میشن ! این سبک رو میخام

meisam3322
چهارشنبه 05 مهر 1391, 13:40 عصر
با سلام،

شما خیلی راحت میتونین با JQuery و JAVA SCRIPT اینکارو انجام بدین. ببین دوست عزیز داخل وب سایت htmldrive.net خیلی sample از jquery هست . میتونی از اونها استفاده کنی. تا اونجا که من پست ها رو خوندم شما اطلاعی در مورد این بحث ها ندارین. همینطور هم نمیشه تمامی اون مطالبی که احتیاج هست رو در اینجا بیان کرد (به دلیلی وسعت مطالب) . شما بهتره شروع کنین به فراگیری مطالبی که ذکر شده ، مطمئن باشین خیلی ساده تر از اون چیزی هست که فکرشو می کنین.

موفق باشین

aliasghar2010
چهارشنبه 05 مهر 1391, 14:23 عصر
با سلام
دوست من همانطور که دوستان گفتند شما می تونید از ای جکس استفاده کنید ولی چه اسراری است که از آپدیت پانل استفاده کنید همانطور که می دونید وقتی از آپدیت پانل استفاده می کنید محیط برای اجرای خواسته شما حدودا 200 کیلوبایت اسکریپت سر بار می کنه که به نظر من درس نیس ازش استفاده کنی به نظر من شما باید از ای جکس جی کوری برای این منظور استفاده کنید با این کار شما به بهترین نحو می تونید به هدفتون برسید اینم یه نمونه کد

$.ajax({
type: "POST",
" url: "webService/repersentation.asmx/ method name,
data: data,
contentType: "application/json; charset=utf-8",
dataType: "json",
success: function (response) {

}
});

در اینجا من به وب سرویس وصل می شم و بدونه ریفرش شدن کارم رو انجام می دم

My_LoVe_IRAN
چهارشنبه 05 مهر 1391, 17:09 عصر
با سلام،

شما خیلی راحت میتونین با JQuery و JAVA SCRIPT اینکارو انجام بدین. ببین دوست عزیز داخل وب سایت htmldrive.net خیلی sample از jquery هست . میتونی از اونها استفاده کنی. تا اونجا که من پست ها رو خوندم شما اطلاعی در مورد این بحث ها ندارین. همینطور هم نمیشه تمامی اون مطالبی که احتیاج هست رو در اینجا بیان کرد (به دلیلی وسعت مطالب) . شما بهتره شروع کنین به فراگیری مطالبی که ذکر شده ، مطمئن باشین خیلی ساده تر از اون چیزی هست که فکرشو می کنین.

موفق باشین
من jquery بلدم اما جاوا اسکریپت نه ،مشکل من بخش جی کوئری نیست بخش جاواش هست ،علاوه بر اون ،شرکتی که گفته اینو پیاده کنم گفته با ایجکس و مستر پیج این کار رو بکنم که من اینو بلد نیستم !!!