PDA

View Full Version : سوال: چگونگی استفاده از یک برنامه و دوبانک

shahab2025
چهارشنبه 05 مهر 1391, 09:29 صبح
سلام
من یه برنامه تحت وب دارم مینویسم - تا حالا تست کنده یک شرکت بود اما حالا دو شرکت شده - من میتونم یک دامین دیگه بخرم و دوباره برنامه را بزارم که در اینصورت جدا از هزینه آن ، هر بار که برنامه به یه جایی میرسه باید دوبار آپلود کنم و مشکلاتی دیگر که در جریانید

حالا میخوام بدونم چجوری برنامه را به دوبانک اطلاعاتی مرتبط کنم تا بسته به اینکه چه کسی لاگین میکنه به بانک مورد نظرش وصل بشه -
اگه فکر میکنید منطقی نیست یه راه حل دیگه بهم بدین -
مرسی

General-Xenon
چهارشنبه 05 مهر 1391, 13:35 عصر
سلام
من یه برنامه تحت وب دارم مینویسم - تا حالا تست کنده یک شرکت بود اما حالا دو شرکت شده - من میتونم یک دامین دیگه بخرم و دوباره برنامه را بزارم که در اینصورت جدا از هزینه آن ، هر بار که برنامه به یه جایی میرسه باید دوبار آپلود کنم و مشکلاتی دیگر که در جریانید

حالا میخوام بدونم چجوری برنامه را به دوبانک اطلاعاتی مرتبط کنم تا بسته به اینکه چه کسی لاگین میکنه به بانک مورد نظرش وصل بشه -
اگه فکر میکنید منطقی نیست یه راه حل دیگه بهم بدین -
مرسی
سلام

برای این کار یک Database جداگانه برای اطلاعات کاربرت در نظر بگیر و درون اون Database نام بانک اطلاعاتی مورد نظرت رو درج کن تا هنگام لاگین کردن، کانکشن رو برای اون Database آماده کنه..

user password database
---------------------
majid 12345 654f65wwe8r
mohsen 64987 iuiweuryiw

یک راه دیگه ... هنگام اجرای برنامه یک فایل جداگانه داشته باش که نام بانکت رو لود کنی و راه های دیگه..

موفق باشی....

shahab2025
چهارشنبه 05 مهر 1391, 15:02 عصر
دقیقا نمی فهمم چه کنم ؟ مگه میشه از توی برنامه مسیر وب کانفیگ را عوض کنم ؟
اگه از دوتا فولدر اصلی استفاده کنم چی ؟ توی اولی مسیر بانک اولی و توی دومی مسیر بانک دومی....

shahab2025
چهارشنبه 05 مهر 1391, 16:16 عصر
سلام
من یه فولدر abc روی هاست درست کردم و کلیه فایلها رو ریختم توش و نام فولدر را هم در وب کانفیگ را اضافه کردم
حالا که میخوام برنامه را اجرا خطای زیر را میده

Line 40: <authentication mode="Forms">
Line 41: <forms loginUrl="~/abc/Account/Login.aspx" timeout="2880"/>
Line 42: </authentication>

قابل به ذکر است که من از ممبرشیپ استفاده میکنم

shahab2025
شنبه 08 مهر 1391, 09:03 صبح
دوستان کسی به این مشکل بر نخورده ؟؟؟؟؟

General-Xenon
دوشنبه 17 مهر 1391, 00:54 صبح
ببین دوست عزیز
مثلا 2 کاربر داره این سایتت که از 2 شرکت متفاوت هستن....درسته ؟؟؟؟؟؟

حالا شما می خوای این 2 شرکت از یک دامنه و فضا استفاده کنن... درسته ؟؟؟؟ اگر جاییش مشکل داشت بگو شاید من متوجه نشدم مشکلت چیه...

برای این کار راه زیاد داری و این راه رو پیشنهاد می کنم

یک بانک عمومی برای این سایت بنویس که اطلاعات شرکت ها و ... رو با ضریب امنیت بالا این جا نگه داری.....

حالا داخل این بانک هرچی مینویسی بنویس...اما جدولی طراحی کن تا اطلاعات اتصال به بانک رو برات نگه داره...
و همچنین اطلاعات کاربران رو هم تو این بانک نگهداری کن

// Database : BasicData

// ► Table1 : User info
// ==========================================
// ID | Username(encrypt) | Password(encrypt)
//-------------------------------------------
// 01 | laksdjakls(Majid) | alsdjalksdjljreot
// 02 | qw9r8rf1gr(Reza) | ad56f46s5fw32e1e5

// ► Table2 : Connection Info
// ==========================================
// ID | UserID | ConnectionString
//-------------------------------------------
// 01 | 02(deghat kon) | abcdefghijklmnop(Database = Data1)
// 02 | 01(deghat kon) | 3216549873216549(Database = Data2)

حالا وقتی کاربر وارد میشه برای لاگین کردن، شما User رو نگهداری میکنی

User.Identity.Name

درسته ؟؟؟؟ من به عنوان مثال مقدار داخل این رو بجای اینکه نام یوزر لاگین کرده ام باشه، آی دی یوزر رو به عنوان مثال مقدار دهی می کنم و در جدول کانکشن ها فیلد مشترک بین جداول کاربران و کانکشن ها به ترتین آی دی و یوزر آی دی هست

حالا به همین راحتی کانکشن بانک مورد نظر اون کاربرت رو داری ، یعنی هر کاربر به شرکت خودش متصل میشه....

اگر نخوای 2 تا جدول طراحی کنی که هی به بانک وصل بشی هی قطع بشی فیلد Connection String در جدول 2 رو به جدول 1 اضافه کن...

اگر باز متوجه نشدی s.majid69[at]yahoo[dot]com ایمیل بزن

موفق باشی

shahab2025
دوشنبه 17 مهر 1391, 18:00 عصر
مرسی از جواب شما
اولین سوال : من چجوری تعریف کانکشن را در وب کافیگ در زمان اجرا (و به نسبت لاگین مربوطه) عوض کنم ؟

amirzandi
دوشنبه 17 مهر 1391, 18:45 عصر
این سوال خیلی واضح است ، با کمی سرچ در گوگل راحت به جواب خواهی رسید.

General-Xenon
چهارشنبه 19 مهر 1391, 19:37 عصر
مرسی از جواب شما
اولین سوال : من چجوری تعریف کانکشن را در وب کافیگ در زمان اجرا (و به نسبت لاگین مربوطه) عوض کنم ؟

var settings = System.Configuration.ConfigurationManager.Connecti onStrings["Connection Name"];
var fi = typeof(System.Configuration.ConfigurationElement). GetField(
"_bReadOnly", System.Reflection.BindingFlags.Instance | System.Reflection.BindingFlags.NonPublic);
fi.SetValue(settings, false);
settings.ConnectionString = "Data Source=Something";

meisam3322
چهارشنبه 19 مهر 1391, 22:07 عصر
دقیقا نمی فهمم چه کنم ؟ مگه میشه از توی برنامه مسیر وب کانفیگ را عوض کنم ؟

رشته اتصال به بانک رو میتونی داخل یه فایل قرار بدی. خیلی راحت میتونی Connection String رو از فایل بخونی و هم میتونی اونو ویرایش کنی.

shahab2025
پنج شنبه 20 مهر 1391, 14:02 عصر
این سوال خیلی واضح است ، با کمی سرچ در گوگل راحت به جواب خواهی رسید.

دوست عزیز
شما که احساس میکنید خیلی واضحه میشه بگین توی گوگل باید دنبال چی بگردم؟
شما بگو من چی تایپ کنم تا گوگل بفمه مشکلم چیه؟

shahab2025
پنج شنبه 20 مهر 1391, 14:07 عصر
var settings = System.Configuration.ConfigurationManager.Connecti onStrings["Connection Name"];
var fi = typeof(System.Configuration.ConfigurationElement). GetField(
"_bReadOnly", System.Reflection.BindingFlags.Instance | System.Reflection.BindingFlags.NonPublic);
fi.SetValue(settings, false);
settings.ConnectionString = "Data Source=Something";

1- فکر کنم چیزی که نوشتین یک اسکریپت باشه - یه کم بیشتر توضیح بدین که اینو کجا بنویسم؟
2- فرض کنید دو کاربر با هم در حال استفاده باشند با توجه به اینکه کاربر دوم کانکشن را به نفع خودش عوض میکنه کاربر اول دچار مشکل دسترسی نمی شه؟
مرسی

shahab2025
پنج شنبه 20 مهر 1391, 14:08 عصر
رشته اتصال به بانک رو میتونی داخل یه فایل قرار بدی. خیلی راحت میتونی Connection String رو از فایل بخونی و هم میتونی اونو ویرایش کنی.

دوست عزیز خیلی کلی گفتی
بیشتر توضیح بده یا یه مثال بزن