PDA

View Full Version : سوال: حاصل جمع یک ستون در کریستال ریپورت ...

ehsan-68
چهارشنبه 05 مهر 1391, 15:42 عصر
سلام به همه ...

من می خوام یه گزارش تهیه کنم و در آخر این گزارش جمع یک ستون مشخص شده را حساب کند ...

لطفا با کد راهنمایی کنید ...

ممنون ...

pourang_us
چهارشنبه 05 مهر 1391, 19:09 عصر
دوست عزیز
شما فرم گزارش رو درست کن و در آخر اون به سادگی میتونی در هر کدوم از بخشهای اون (Body, Detail, ...) و یا هر جا با راست کلیک و Insert گزینه summary این کار رو انجام بدی

موفق باشی

ehsan-68
چهارشنبه 05 مهر 1391, 19:22 عصر
دوست عزیز
شما فرم گزارش رو درست کن و در آخر اون به سادگی میتونی در هر کدوم از بخشهای اون (Body, Detail, ...) و یا هر جا با راست کلیک و Insert گزینه summary این کار رو انجام بدی

موفق باشی

اینو که خودم میدونم داداش گلم ولی مشکلی که هست گزینه sum در لیست این summary نیست ...

اینم تصویرش

93301

Hybrid
چهارشنبه 05 مهر 1391, 19:26 عصر
سلام ،

نوع فیلد مبلغ پرداختی در بانک شما چیه ؟ احتمالا شما مبالغ رو به صورت رشته در بانک ذخیره میکنید واسه همینه گزینه ای به نام Sum نداره .

ehsan-68
چهارشنبه 05 مهر 1391, 19:43 عصر
سلام ،

نوع فیلد مبلغ پرداختی در بانک شما چیه ؟ احتمالا شما مبالغ رو به صورت رشته در بانک ذخیره میکنید واسه همینه گزینه ای به نام Sum نداره .

کاملا درسته ...

اونوقت باید تویه دیتابیسمم نوع فیلدو عوض کنم و بذارم رو حالت money یا number ?

یا فقط زمان ثبت نوع string رو تغییر بدم به money ?

راستی خاصیت فیلدام NVarChar و زمان ذخیره سازی هم از همین استفاده میکنم ...

راهی نداره که من بدون اینکه تغییر بدم بتونم کدی بنویسم تا جمع رو انجام بده ؟

چون کد نوشتن فوقش 5 خطه ولی بخوام تمام ریپورتامو و دیتابیسمو تغییر بدم خسته کننده است ...

ehsan-68
پنج شنبه 06 مهر 1391, 11:48 صبح
با تشکر از دوسان عزیز بابت راهنمایی ...

تونستم از تاپیک مشابه پایین مشکلمو رفع کنم ...

:بامزه::لبخند:

الانم دارم ذوق مرگ میشم .... :قهقهه:

pourang_us
شنبه 08 مهر 1391, 08:44 صبح
دوست عزیز
خیلی خوشحالم که مشکلت حل شد اما اگر سوالت رو کامل تر پرسیده بودی شاید زودتر اون حالت خاص از ذوق کردن بهتون دست میداد.

موفق باشی

ehsan-68
شنبه 08 مهر 1391, 09:53 صبح
دوست عزیز
خیلی خوشحالم که مشکلت حل شد اما اگر سوالت رو کامل تر پرسیده بودی شاید زودتر اون حالت خاص از ذوق کردن بهتون دست میداد.

موفق باشی
...

:خجالت: