PDA

View Full Version : سوال: مشکل در انتخاب آیتم از Combo box

ehsan-68
چهارشنبه 05 مهر 1391, 18:41 عصر
سلام به همه ...

من مشکلی دارم که زمانی تعداد آیتم های کمبو باکس به 4 تا میرسه اطلاعات آیتم اول و آخر رو به من نمیده ...

در تمام برنامه من چون از طریق کد نویسی کمبو باکس ها پر میشه این مشکلو دارم ...

اینم تصویر ارور

93295

در ضمن زمانی که یک آیتم یا دوتا در کمبو باکس باشه هیچ اروری نمیده و به راحتی کار میکنه ، ولی ممکنه این آیتم ها به 20 تا 30 تاهم برسه ... (شایدم بیشتر)

ممنون میشم اگه جواب بدید ...

چون امروز دوتا پست دیگه هم زدم که متاسفانه هیچ پاسخی دریافت نکردم ...

ehsan-68
چهارشنبه 05 مهر 1391, 18:48 عصر
اینم تصویر کد پر کردن کمبو باکس ... با خاصیت دراپ دون

93296

Hossis
چهارشنبه 05 مهر 1391, 23:10 عصر
باید سورسش رو بذارید ،‌این جوری خطا معلوم نمیشه

damanpak
پنج شنبه 06 مهر 1391, 08:14 صبح
اینم تصویر کد پر کردن کمبو باکس ... با خاصیت دراپ دون

93296
منم با Hossis موافقم اگه براتون مقدوره سورس رو بزارین تا مشکلتون رو زودتر به جواب برسونین

ehsan-68
پنج شنبه 06 مهر 1391, 08:58 صبح
Private Sub Cbnamecobimehgozar_DropDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Cbnamecobimehgozar.DropDown
Cbnamecobimehgozar.Items.Clear()
rwd.fillDataset("Cobimehgozar", "namebimehgozar", "select namebimehgozar from Cobimehgozar", Cbnamecobimehgozar)
End Sub

Private Sub Cbnamecobimehgozar_SelectedIndexChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Cbnamecobimehgozar.SelectedIndexChanged

rwd.dset = New DataSet()
rwd.adapt = New SqlDataAdapter("select * from Cobimehgozar where namebimehgozar='" & Cbnamecobimehgozar.Text & "'", rwd.connection)
rwd.adapt.Fill(rwd.dset, "Cobimehgozar")

Dim myrow As DataRow = rwd.dset.Tables("Cobimehgozar").Rows(0)

txtnugharardad.Text = myrow("nugharardad").ToString()
txtnuelhaghye.Text = myrow("nuelhaghye").ToString()

End Sub

ehsan-68
جمعه 07 مهر 1391, 11:05 صبح
کسی نبود مشکل منو حل کنه ...

نرم افزارم آماده است ولی تنها مشکلم همینه که بخاطرش مونده ...

درضمن در بعضی کلمات فارسی این مشکل به وجود میاد مثلا زمانیکه تویه کمبو باکسم حتی یک آیتم باشه مثل ( نوین ) سیستم اخطار میده ... و میگه نمیتونه این آیتمو پیدا بکنه ...

من به کدم یه بخشی اضافه کردم که ارور نگیره ولی متاسفانه زمانیکه آیتمو انتخاب میکنم ( نوین ) اطلاعات مربوط به اینو بهم نمیده ...

Hossis
جمعه 07 مهر 1391, 12:39 عصر
شاید به حروف فارسی مثل ی و ک فارسی حساسه
با حروف ی و ک عربی امتحانش کنید

ehsan-68
جمعه 07 مهر 1391, 14:42 عصر
ببخشید اونوقت حروف ی و ک عربی دیگه چیه ؟ :متعجب:

مگه چه فرقی داره ؟ :متفکر:

Hossis
جمعه 07 مهر 1391, 17:42 عصر
توی تایپ ،‌دو حرف ی و ک از عربی با فارسی فرق می کنه و بعضا در اجرای برنامه و سرچ خلل وارد می کنه
بسته به چینش صفحه کلید، تایپ اونها فرق می کنه ولی فکر نمی کنم این خطا ربطی به این داشته باشه
به هر حال باید توضیحات خطا رو دنبال کنید که ببینید چرا به اینجا که می رسه،‌ردیف ها پاک می شن؟؟

ehsan-68
جمعه 07 مهر 1391, 17:47 عصر
شاید به حروف فارسی مثل ی و ک فارسی حساسه
با حروف ی و ک عربی امتحانش کنید

آقا من امتحان کردم و به ی ایراد میگرفت با ی عربی امتحان کردم جواب داد ..

خوب راهی هست که خودش ی و ک فارسی رو به عربی تبدیل کنه ؟

من که به مشتری نمیتونم بگم موقع تایپ ی کلید ترکیبی shift + X رو بگیره ... تازه ک عربی پیدا نکردم ...

چیکار میشه کرد برایه این مشکل ...

swallow.pa
جمعه 07 مهر 1391, 17:59 عصر
توي پست اول اون خطا رو كه زده Row(1) بايد قرار بديد انديسها از يك شروع مي شه توي ديتا تيبل
در رابطه با حروف ع ر ب ي و فارسي بايد فايل kdbfa استاندارد رو همراه با برنامه نصب مي كرديد اما الان بايد بعد از نصب بايد ي و ك رو با جستجو در بانك اطلاعاتي با ع ر ب ي و فارسي عوض كنين

ehsan-68
جمعه 07 مهر 1391, 18:04 عصر
توي پست اول اون خطا رو كه زده Row(1) بايد قرار بديد انديسها از يك شروع مي شه توي ديتا تيبل
در رابطه با حروف ع ر ب ي و فارسي بايد فايل kdbfa استاندارد رو همراه با برنامه نصب مي كرديد اما الان بايد بعد از نصب بايد ي و ك رو با جستجو در بانك اطلاعاتي با ع ر ب ي و فارسي عوض كنين

متوجه این خط آخر توضیحتون نشدم ...

kdbfa از کجا باید بیارم با کدوم برنامه باید نصب میشد ؟

الان هیچ راهی نداره ... چون هنوز اطلاعاتی وارد دیتابیسم نشده ها ... باید توسط خوده مشتری پربشه ...

ehsan-68
شنبه 08 مهر 1391, 22:05 عصر
سلام ...

من یه راهی برایه مشکلم که بوجود اومده بود پیدا کردم بدرد من خورد میخواستم بذارم شاید بدرد دوستان دیگر هم بخوره ...

Dim s As String

s = TextBox1.Text
TextBox1.Text = Replace(s, "ی", "ي")

تویه این کد برای اونایی که قراره مشتری خودش اطلاعاتو از طریق برنامه وارد دیتابیس بکنه و قرار نیست شما بهش بگین زمان تایپ حرف ي کلید ترکیبی Shift + X رو بگیرن و مثل من مشکل جستجویه حروف عربی مثل ي رو داشتن خودش براتون از طریق تابع Replace ی فارسی رو به ي عربی تبدیل میکنه و وارد دیتابیس میکنه و در زمان جستجو یا انتخاب آیتم از کمبوباکس دیگه این مشکل رو نخواهید داشت ...

( خدایی حال کردین کلک رشتیو ) :بامزه: تازه نیاز به کد نویسیو استفاده از رفرنسو کامپوننتو کلی چیز میز دیگه نداره ...