PDA

View Full Version : سولات پایه

xxxsenatorxxx
پنج شنبه 06 مهر 1391, 10:04 صبح
سلام
چندتا سوال پایه داشتم

1-استارت دیباگ با استارت بدون دیباگ چه فرقی داره؟
2-استپ این و اوت کارشون چیه؟
3-بریک پوینت ها چین؟
4-اگر فقط بخواهیم چند خط از برنامه اجرا بشه و ببینیم چه چیزهایی برمیگرده و اون چند خط چه خطاهایی داره چی کار کنیم؟
5-چجوری میشه کلاسهای داخل برنامه موقع اجرا به صورت دی ال ال در بیان؟
6-دی ال ال هایی که کد نشدن و آزاد هستن اگر بخواهیم تو برنامه استفاده کنیم که به طوری که دوباره تبدیل به دی ال ال نشن چی کار کنیم؟اصلا میشه؟(یعنی فقط کدهاشونو استفاده کنیم)
7-فرق بیلد سولیشن با بیلد ویندوز فرم چیه؟
8-یه سری کلاسها تو ویندوز سولیشن با پسوند سی اس هستند یه سری کلاسها هم تو خود فرم تعریف میشن فرق این دوتا چین؟

(اگر هرجا اشتباه تعریف کردم بگید)
با تشکر

ashe405
پنج شنبه 06 مهر 1391, 10:34 صبح
4-اگر فقط بخواهیم چند خط از برنامه اجرا بشه و ببینیم چه چیزهایی برمیگرده و اون چند خط چه خطاهایی داره چی کار کنیم؟
سلام
اونجایی که می خواهی اجرای کنی کد رو میگم بس یه کلیک کنی کنار حاشیه خط کد سمت چپ تا یه دایره قرمز علامت زده بشه بعد برنامه رو run کن سپس با f11 و f10 میشه خط به خط trace کنی اگه بری روی کد مقدارشو نشون میده در حین اجرا

Hajivandian
پنج شنبه 06 مهر 1391, 11:30 صبح
3-بریک پوینت ها چین؟
سلام،
Break Points یا همون نقاط شکست از جمله راه های Debug یا اشکال زدایی برنامه هستند؛ به طوری که برنامه وقتی به اونا میرسه Pause میشه و شما میتونید مقادیر متغیرها رو توی اون سطحی که Break Point رو گذاشتید ببینید و از وجود اشکال در کدتون مطلع بشید. به نحوه استفاده اش هم جناب ashe405 اشاره کرد.

gwbasic
پنج شنبه 06 مهر 1391, 11:56 صبح
دوست عزیز شما که نزدیک 100 پست داشتین دیگه باید با قوانین سایت آشنا باشین! من تاپیک قبلی شما رو که عنوان نامناسبی داشت اصلاح کردم (حذف نکردم) جالبه که شما اون تاپیک رو حذف کردین و دوباره یک تاپیک جداگانه زدین با همون عنوان؟
قوانین تالار می گه که عنوان مناسبی انتخاب کنید و در هر تاپیک یک سوال رو مطرح کنید. لطفا تاپیک در تاپیک بعدیتون این نکات رو رعایت کنین