PDA

View Full Version : سوال: یکی کردن مقدار فیلد ها در جداول

negar11
پنج شنبه 06 مهر 1391, 10:10 صبح
سلام دوستان من دارم یک نرم افزار حسابداری طراحی می کنم به مشکل خوردم
اینکه چه جوری میشه مقدار موجودی اولیه صندوق باثبت اولین سند باموجودی فعلی همان سند یکی شود وبعد با ثبت اسناد بعدی فقط موجودی فعلی در تمامی اسناد به روز شده ولی موجودی اولیه تغییر نکند واینکه چگونه دوتا فیلد در یک جدول رو به هم ربط بدم یعنی وقتی سندی ثبت کردیم موجودی پس از ثبت سند با توجه به موجودی فعلی که در همان سند است به روز شود امیدوارم متوجه شده باشید:لبخند:
ویه درخواست هرکی در زمینه کدنویسی نرم افزار حسابداری تجربه داره لطفا به من اطلاع بده تا من ازشون کمک بگیرم بسیار نیازمند هستم ممنون میشم:لبخندساده:

morteza271
پنج شنبه 06 مهر 1391, 10:38 صبح
اینطوری که شما گفتین خیلی پیچیده شده و یه خورده درک درستش سخته!
اگه لطف کنید جدول های دیتابیستون رو هم بذارین خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد!
لیست جدول های مورد نظر با ستون های هر کدوم رو بذارین تا بهتون بگم باید چیکار کنین.
موفق باشید

negar11
پنج شنبه 06 مهر 1391, 16:21 عصر
اینطوری که شما گفتین خیلی پیچیده شده و یه خورده درک درستش سخته!
اگه لطف کنید جدول های دیتابیستون رو هم بذارین خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد!
لیست جدول های مورد نظر با ستون های هر کدوم رو بذارین تا بهتون بگم باید چیکار کنین.
موفق باشید
بانک رو گذاشتم اگه میشه بگید چطور میشه در جدول صندوق فیلد موجودی رو به فیلد موجودی فعلی در اسناد ربط بدم

ali_habibi1384
پنج شنبه 06 مهر 1391, 18:28 عصر
من ديتا بيستونو ديدم. اگر يه پروژه واقعيه بايد بيشتر از اينا روش كار كنيد.
فكر ميكنم شما در حال طراحي بخش مالي نرم افزار حسابداري 3 سطحي هستيد. بايد خدمتتون عرض كنم در نرم افزارهاي حسابداري چون بايد هميشه سندها تراز باشند چيزي بنام موجودي اوليه صندوق وجود نداره و فقط تراكنشهاي حسابها هستند كه موجودي هم رو افزايش يا كاهش ميدن. بعنوان مثال پول اوله موجود در صندوق رو از بانك ميذاريم طرف بانك بستانكار و صندوق بدهكار ميشه.
در ثاني صندوق در نرم افزارهاي حسابداري يه كدينگ هست و ممكنه تغيير كنه كدينگش و ماهيتش نبايد با ماهيتهاي حسابهاي ديگه فرق داشته باشه كه بشه واسه اين موجوي اوليه در نظر گرفت و براي فلان كد نه.بحث موجودي اوليه مربوط ميشه به كالاها كه يك موجوديت واقعيند.
با تفاسيري كه خدمتتون عرض كردم بايد از يه زاويه ديگه به اين گونه نرم افزارهاي چند منظوره نگاه كنيد تا يك نرم افزار حسابداري خاص يك شغل.