PDA

View Full Version : قرار دادن بانک روی سرور؟؟

ahp_online
پنج شنبه 06 مهر 1391, 14:20 عصر
سلام
دوستان من یک نرم افزار نوشتم و بانک اطلاعاتی آن اکسس می باشد.حالا می خوام این نرم افزار رو روی 5 تا سیستم که تحت شبکه هستند نصب و بانک اطلاعاتی رو روی سرور قرار بدم و share کنم به نرم افزار که همه بتوانند از یک بانک مشترک استفاده کنند؟؟
چطور باید اینکار رو بکنم؟؟

mohsen_iceman2000
پنج شنبه 06 مهر 1391, 15:11 عصر
سلام بانک اکسس این قابلیت رو نداره باید از Sql سرور استفاده کنی ، در یک صورت می تونی اینکارو با اکسس کنی که تو یه فولدر share و برای هرکس یه connection string مخصوص و یه فایل اجرایی مخصوص درست کنی که این کار فقط صورت مسئله رو حذف کردنه - تو جستجو کردن کاربران تحت شبکه اگر بانک اکسس باشه دچار مشکل می شن ، حتی در ورود اطلاعات ،

تو فرم سرچ کن خیلی راه هست ولی sqlپیشنهاد می شه

m.4.r.m
پنج شنبه 06 مهر 1391, 15:16 عصر
برو sql سرور اکسس واسه تک کاربر خوب جواب میده اکسس واسه پروژه های کوچیک خوبه اما واسه گسترش دادن برنامه ضعیفه . موفق باشی

ahp_online
جمعه 07 مهر 1391, 07:01 صبح
من تونستم این کار رو انجام بدم.من اومدم بانک اکسس رو روی سرور قراردادم و در نرم افزار آدرس سرور رو دادم واسه باز کردن بانک.الان روی سیستم کلاینت به راحتی با بانک سرور وصل شدم و عملیات ثبت و ویرایش و حذف رو انجام میده.
فقط یک سوال: من 5 تا سیستم کلاینت دارم.در آن واحد ممکنه همه ی سیستم ها اطلاعات ثبت یا حذف یا جتسجو داشته باشند.میشه این کار؟؟

mohsen_iceman2000
جمعه 07 مهر 1391, 21:42 عصر
با اکسس شاید خیلی کارا بکنی ولی این صورت مسئله رو پاک کردنه قابلیت های که Sql بهت می ده هیچ بانک اطلاعاتی نمیده ، الان سئوالایی که مطرح می کنه می شه واسشون راه حل پیدا کرد ولی داری دور سر خودت می چرخی واسه اینکه قصد نداری بانکتو عوض کنی

ahp_online
شنبه 08 مهر 1391, 15:40 عصر
من برنامه را بر اساس بانک اکسس نوشتم ولی یک سوال دارم.اگر بخوام بانکم رو عوض کنم باید کل دستورات اس کیو ال که برای کنترل بانک رو نوشتم عوض کنم ؟؟

mohsen_iceman2000
شنبه 08 مهر 1391, 23:32 عصر
نه هیچ تغییری تو برنامه نویسی یا کد هایی که نوشتی صورت نمی گیره ، عوض کردن بانک فقط چند خط دستور در هنگام لود شدن برنامه اضافه می شه
با SQL خیلی خیلی کارها می شه انجام داد بحث View ها ، بحث Permission ها خیلی فراتر از فکره
بازم میله خودته

access واسه پروژه های خیلی کوچیکه ، خود ماکروسافت sql رو ساخنه واسه این اکسس رو انتشار کرد که بدون دانش برنامه نویسی بشه یه نرم افزار ساخت

ahp_online
یک شنبه 09 مهر 1391, 10:00 صبح
با سلام
میشه دستورات لود کردن بانک در vb رو توضیح بدید؟ چون من طریقه ساخت بانک با اس کیو ال رو بلدم فقط نحوه لود کردن در وی بی 6 رو نمی دونم.اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم

mohsen_iceman2000
یک شنبه 09 مهر 1391, 10:14 صبح
تو فروم بگردی راحت پیدا می کنی