PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین اشیای دو فرم

galesh
جمعه 07 مهر 1391, 10:35 صبح
با سلام . میخواستم نحوه ارتباط بین اشیای دو فرم را توضیح دهید . منظورم اینه که مثلا اگر در تکست باکس فرم 1 عددی وارد شد در تکست باکس فرم 2 حاصل جمع اون عدد با عددی دیگر تولید شود . با تشکر

harani
جمعه 07 مهر 1391, 10:53 صبح
اول modifire تکست باکس فرم 2 رو public کن بعد اگه میخوای با دکمه ای این اتفاق بیوفته مثلاً از کد زیر استفاده کن :

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)//f
{
Form2 f2 = new Form2();//d
f2.textBox1.Text = (3 + Int32.Parse(txtBox1.Text)).ToString();//c
f2.Show();//ya ShowDialog
}

galesh
جمعه 07 مهر 1391, 11:22 صبح
ممنون آقای harani . اما حالا یه سوال دیگه . من میخوام در متن لیبل فرم 2 دقیقا متن لیبلی از فرم 1 نوشته بشه . سعی کردم با تغییر دادن همین کدی که دادید به جواب برسم . ولی نتونستم (تازه کاریم دیگه). لطفا به این سوال هم پاسخ بدید. با تشکر فراوان

harani
جمعه 07 مهر 1391, 11:31 صبح
اول modifire لیبل فرم 2 رو public کن بعد اگه میخوای با دکمه ای این اتفاق بیوفته مثلاً از کد زیر استفاده کن :

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)//f
{
Form2 f2 = new Form2();//d
f2.label1.Text = label1.Text;//c
f2.Show();//ya ShowDialog
}

kimia**
شنبه 08 مهر 1391, 12:44 عصر
سلام
من به تازه گی دارم رو یک پروژه کار میکنم که با visual stadio و #c تحت وب است پایگاه دادشو با sql نوشتم sp های درج و ویرایش و حذف رو هم داخل sql نوشتم ولی چند تا مشکل دارم
با قسمت sql مشکلی ندارم ولی با برنامه نویسی #c تحت وب کار نکردم کلی مشکل دارم :گریه:
1- من اگه بخوام بین فرم هام با دیتا بیسم ارتباط برقرار کنم باید از چه ابزار و کدی استفاده کنم ؟
2 - چطوری میتونم اطلاعات db رو روی فرم هام نمایش بدم یعنی چطور باید صداشون بزنم و ازشون استفاده کنم ؟
3- این امکان هست که من افرادی رو داخل فرم 1 در db درج کنم و داخ فرم 3 بازدن اسم اون افراد یک سری از اطلاعاتشون رو بیرون بکشم ؟
مشکلی که با فرم هم دارم اینه که نمی دونم چطوری باید به اندازه ی یک صفحه وبی که باز میشه درش بیارم؟
ممنون از راهنمایی هاتون