PDA

View Full Version : مبتدی: فرم ویندوزی

programerinfonet
جمعه 07 مهر 1391, 19:02 عصر
با سلام خدمت شما دوستان گل
آیا میشه تو محیط asp فرم هایی مثل فرم های win app ایجاد کرد
برای نرم افزار تحت وب می خوام
ممنون

programerinfonet
جمعه 07 مهر 1391, 19:33 عصر
چه طوری می تونم فرمی ایجاد کنم که تو مرورگر باز نشه
مثل فرم های ویندوزی
در واقع می خوام برنامه ای بنویسم که فقط لاگینش تو مرورگر باز بشه
و وقتی کاربر لاگین کرد فرم نرم افزار بالا بیاد که حاوی منو و تولباکس و ... می باشد

programerinfonet
جمعه 07 مهر 1391, 19:34 عصر
یکیک کمک کنه
سوال مبتدیه
من تا حالا با asp کار نکردم
خواهش می کنم کمک کنید

aliblue
جمعه 07 مهر 1391, 21:35 عصر
چه نیازی هست که نوی مرورگر باز بشه؟میتونی توی دیتابیس که روی سرور هست یک جدول برای کاربران بسازید بعد هر کاربری که لاگین کرد توی یک فیلد از جدول علامت بگذارید و هر وقت خارج شد علامت را بردارید.بعد باید توی برنامه فیلد مربوطه را چک کنید تا معلوم شود لاگین است یا نه.حالا هم میتونی مستقیم با برنامه تحت ویندوزت برای لاگین کردن به دیتابیس وصل بشی،هم با یه فرم ساده asp.net

programerinfonet
جمعه 07 مهر 1391, 22:20 عصر
نه اصلأ اون هیچ
آیا میشه تو محیط سی asp فرمی شبیه به فرم های ویندوزی ایجاد کرد ؟

aliblue
جمعه 07 مهر 1391, 22:33 عصر
چرا نمیشه؟اکثر کنترل هایی که برای برنامه های ویندوزی هست برای وب هم هست.حتی زیبا تر هم میشه ساخت.با قالب های css

programerinfonet
جمعه 07 مهر 1391, 22:40 عصر
ببخشید من برنامه نویسی تحت ویندوز کار کردم ولی asp اصلأ
در واقع سوال من این بود که من تو یک اداره دیدم کارمنده نشست پای سیستم تو مرورگر آدرسو وارد کرد و بعد نام کاربری و رمز عبور رو که وارد کرد دیگه یک فرم ویندوزی بالا اومد که منو داشت و ... دیگه اصلأ نگاه می کردی می گفتی دسکتاپ اپلیکیشنه
اینو می خواستم بدونم چه جوریه ؟

aliblue
جمعه 07 مهر 1391, 22:45 عصر
خوب چی داشت که شبیه به دسکتاپ اپلیکیشن بود؟Button,Textbox,label,gridview,checkbox,rad iobutton,dropdown,... همه شون توی asp.net هستند.

Arash_janusV3
جمعه 07 مهر 1391, 22:49 عصر
شاید win app و تحت شبکه بوده

AmirGhasemi
شنبه 08 مهر 1391, 10:35 صبح
سلام
پروژه هاي MVC هم چيزي شبيه به فرم هاي ويندوزي توليد مي كنه! شايد اشتباها ديده اي؟! اما در هر صورت مي تواني شما رد يك پروژه همزمان از فرم وب و فرم ويندوز استافده كني!؟ اين مشكلي نيست!!
مي تواني يك لايه وب تعريف كني واونجا يوزرنيم و پسورد را بگيري بعد در لايه ديگر فرم هاي ونيدوزي ات را صدا بزني

programerinfonet
شنبه 08 مهر 1391, 12:51 عصر
سلام
پروژه هاي MVC هم چيزي شبيه به فرم هاي ويندوزي توليد مي كنه! شايد اشتباها ديده اي؟! اما در هر صورت مي تواني شما رد يك پروژه همزمان از فرم وب و فرم ويندوز استافده كني!؟ اين مشكلي نيست!!
مي تواني يك لايه وب تعريف كني واونجا يوزرنيم و پسورد را بگيري بعد در لايه ديگر فرم هاي ونيدوزي ات را صدا بزني

دوست عزیز من این کار رو چه جوری انجام بدم
اصلأ تفاوت asp با asp mvc جیه ؟

AmirGhasemi
شنبه 08 مهر 1391, 13:06 عصر
سلام
MVC يك مفهوم تقريبا جديد در پروژه هاي وب است كه هنوز خيلي فراگير نشده! مخصوصا شما كه مبتدي هستي!
شمابايد براي اين كار بريد سراغ برنامه نويسي چند لايه!