PDA

View Full Version : اتصال به بانک بدون sql server 2008

behzad_vb.net
شنبه 08 مهر 1391, 17:37 عصر
سلام من یک برنامه نوشتم که با sql2008 است و اگر بخوام با برنامه خودم کار کنم باید sql server 2008 را نصب کنم من میخوام مثل برنامه های پارسیان و سایر نرم افزار ها یک برنامه sql client بهش میگن دقیقا نمیدونم میخوام مثل اون sql داشته باشه که کاربر به دیتا بیس دسترسی نداشته باشه خود sql اجرا بشه و run باشه 100 منظورمو فهمیدید مثل نرم افزار پارسیان اون از چی استفاده میکنه چطوری باید این کارو بکنم ممنون از همه عزیزان و استادان

pooya1072
پنج شنبه 20 مهر 1391, 10:46 صبح
سلام
ببینید منظور شما رو درست گرفتم؟
شما یه بانک اطلاعاتی که با SQL Server 2008 نوشته شده دارید و می خواهید بدون نیاز به برنامه SQL Server به اون متصل بشید و به اون دسترسی پیدا کنید و احتمالا اون رو ویرایش کنید.می خواهید بدونید چطوری؟
اگه جواب مثبته که بگید تا با هم بریم جلوتر و گرنه یه مقدار توضیح واضح تر به من هم کمک میکنه.

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 20 مهر 1391, 16:49 عصر
سلام.
اونها کل SQL Server رو نصب نمی کنند و فقط Engine SQL Server رو نصب میکنند. مثلا شما میتوانید در نسخه نصبی برنامه SQL Server Express رو نصب کنید و فایلهای MDF,LDF رو به صورت دستی Attach کنید توسط دستور Sp_attach_db یا با استفاده از Create Database .
با نصب یک نسخه از SQL Server Express هیچ ابزار Visual نصب نمی شود و فقط Engine نصب خواهد شد و برای کار با اون باید یا به صورت Comman prompt با استفاده از دستور Osql یا اینکه از طریق خود برنامه تان بهش دستور ارسال کرده و نتیجه بگیرید.