PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دو هاست جدا برای سایت

MohsenTM
یک شنبه 09 مهر 1391, 10:29 صبح
با سلام
من یه سایت شبکه اجتماعی دارم
حالا میخوام از دوتا هاست برای این سایت استفاده کنم یکیش برای نگهداری فایل های خود سایت و دیتابیس و یکی هم یک هاست دانلود برای نگهداری فایل هایی که کاربرا تویه سایت اپ میکنن
اینطوری فشار کمتری رو هاست ها میاد و سرعت لو بیشتر میشه:متفکر:
و همچنین هزینه ها هم کمتر میشه

حالا سوالم اینجاست
اول این که این روش بنظرتون خوبه یا نه؟اگه نه روش بهتری سراغ دارین؟
دوم این که بهترین روش برای اتصال این هاست بهم چیه؟من خودم راهی که به زهنم رسید از طریق ftp بودش..حالا شما روش دیگه اگه سراغ دارن بگین و همچنین از لحاظ امنیتی هم اگه توضیح بدین عالی میشه

با تشکر

patriotic
یک شنبه 09 مهر 1391, 13:50 عصر
سلام..
بله اینطوری هزینه میاد پایین. چون اینطوری برای قسمت اپلود سایتتون از هاست دانلودی که قیمتی پایین تری نسبت به هاست های دیگر دارد....

شما میتونید از داخل سی پنل یک ساب دامین مثلا اگه سایتتون example.com باشد به صورت up.example.com بسازید و هاست که برای اپلود دلرید رو به ساب دامینتئن وصل کنید....بعد قسمت اپلود سایتتون رو بر روی up.example.com تنظیم کنید...

MohsenTM
یک شنبه 09 مهر 1391, 21:55 عصر
قسمت دوم سوال همین بود دیگه چطوری قسمت اپلود سایتم رو روی هاست دانلود تنظیم کنم؟

بهترین روش کدومه؟

مثلا فیس بوک از چه روشی استفاده میکنه؟کلا فایل هاش تو یه سروره جدا هستن

منم چطوری تنظیم کنم که وقتی کاربر مثلا عکس اپلود میکنه عکس خودکار بره رو هاست دانلود اپ بشه بدون این که کاربر اصلا متوجه بشه
و همچنین امنیتش هم تامین بشه

MohsenTM
چهارشنبه 19 مهر 1391, 13:21 عصر
کسی نیست که راهنمایی کنه؟

Hamid.RDN
چهارشنبه 19 مهر 1391, 19:53 عصر
دوست عزیز
پاسخ به سوال شما بستگی زیادی به منابع و نیازها داره

وب سایتهای بزرگ (مثلا فیض بوک!!) از Server Clustering استفاده می کنن که البته هزینه بالا و نیاز به مدیریت قدرتمند داره.

شما برای کارتون چندین راه حل دارید:
۱- استفاده از یک ساب دامین و اتصال به یک سرور دیگر. (‌با تغییر DNS های ساب دامین در کنترل پنل به راحتی قابل انجام هست.)
۲- برنامه نویسی : با برنامه خودتان، فایلهایی که میخواید رو به یک سرور دیگه ارسال کنید و یا از اون برداشت کنید.
و ...

با مدیریت هاستینگتون تماس بگیرید و راه حلهای اونها رو هم بشنوید.

emad4000
سه شنبه 18 فروردین 1394, 23:26 عصر
سلام دوستان
یک سوال داشتم
اون هاست دومی که برای نگه داری فایل ها هست، به غیر از حجم بالا و پهنای باند بالا، باید دارای چه ویژگی های دیگه ای باشه؟
آیا باید یک هاست باشه یا یه سرور مجازی یا چیز دیگه؟؟؟

emad4000
دوشنبه 24 فروردین 1394, 06:00 صبح
دوستان کسی راهنمایی نمی کنه؟؟؟

j_naroogha@yahoo.com
دوشنبه 24 فروردین 1394, 08:01 صبح
بنظرم این سوالاتتون رو توی بخش های دیگه مطرح کنین بهتر جواب میگیرن.