PDA

View Full Version : بحث در مورد views و stored Procedures

rezaei manesh
پنج شنبه 22 دی 1384, 13:19 عصر
سلام
من می خوام از views و stored Procedures بیشتر بدونم
مثلا این که چه موقع بهتر از views استفاده کنیم چه موقع از stored Procedures استفاده از اینها در سرعت چه تاثیری داره و ...

در ضمن من دو تا view ساختم که با دو فیلد کلیدی به هم وصل کردم و view دومی رو به برنامه می برم اما view اول من باید با یک مقدار که اونو ار برنامه می گیرم اول فیلتر بشه؟
چه روشی برای این کار وجود داره باید چکار کنم؟
در ضمن وقتی می خواهیم یک کویری بسازیم اونجا یه تا تپ وجود داره یکی جدول یکی ویو و یکی function که من نمیدونم این function چیه و کار با اون چطوریه؟

azam2005
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 09:00 صبح
بهتره به جای استفاده از view از stored Procedures استفاده کنید چونview ها استاتیک هستند و از لحاظ سرعت پایین هستند
در ضمن function همان function های تعریف شده در اس کیو سرور است

AminSobati
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 11:49 صبح
بهتره به جای استفاده از view از stored Procedures استفاده کنید چونview ها استاتیک هستند و از لحاظ سرعت پایین هستند
در ضمن function همان function های تعریف شده در اس کیو سرور است
View و SP هر کدوم کارآیی خاص خودشون رو دارند و هر دو در جای خودشون بسیار مفیدند. هیچ کدوم مشکل Performance ندارند. حتی اگر View شما قابل ایندکس زدن هم باشه، سرعت Query رو میتونه چندین برابر کنه.
Functionها به دو دسته کلی تقسیم میشن. یکی System Functionها که در SQL Server وجود دارند و شما ازشون استفاده میکنید، مثل LEFT یا SUBSTRING و ...
دسته دوم، User Defined Functionها هستند که کاربر خودش ایجاد میکنه.

سلام
من می خوام از views و stored Procedures بیشتر بدونم
مثلا این که چه موقع بهتر از views استفاده کنیم چه موقع از stored Procedures استفاده از اینها در سرعت چه تاثیری داره و ...

در ضمن من دو تا view ساختم که با دو فیلد کلیدی به هم وصل کردم و view دومی رو به برنامه می برم اما view اول من باید با یک مقدار که اونو ار برنامه می گیرم اول فیلتر بشه؟
چه روشی برای این کار وجود داره باید چکار کنم؟
در ضمن وقتی می خواهیم یک کویری بسازیم اونجا یه تا تپ وجود داره یکی جدول یکی ویو و یکی function که من نمیدونم این function چیه و کار با اون چطوریه؟
در مورد کاربردشون در Books Online مفصل بحث شده و مثالهای زیادی وجود داره...