PDA

View Full Version : گفتگو: شما از چه کامپوننتی استفاده می کنید؟تفاوتهای کامپوننت ها در چیست؟

Arash_janusV3
یک شنبه 09 مهر 1391, 22:29 عصر
درود بر دوستان
با توجه به اینکه کامپوننت های زیادی وجود داره
با نظر دادن شما شاید به خیلی ها کمک بشه که بتوانند ابزار مورد نظر را انتخاب کنند و از آن بهره بگیرند
لطفا نظرتان را راجب به
Janus
Telerik
Dev Express
و ...
چیست ؟
اگر ازاین کامپوننت ها یا کامپوننت دیگری استفاده می کنید نام ببرید
و لطفا دلیل استفاده یا توضیحی هم بدید
با سپاس فراوان

Arash_janusV3
یک شنبه 09 مهر 1391, 22:41 عصر
من ابتدا از Janus استفاده می کردم
هم راحت بود هم زیبا و هم این که از نظر کد نویسی بسیار شبیه خود Visual Studio بود
اما به تازگی به سمت Telerik اومدم به خاطر اینکه هم انعطاف پذیری بسیار بالایی داره و هم اینکه حرفی برای گفتن باقی نگذاشته همه جور قابلیتی داره
janus را رها کردم به خاطر اینکه در کرک خیلی اذیت می کرد اصلا کرک درست و حسابی هم نیست
error های بی جهتی می گرفت و در نصب مجدد خیلی درگیرش می شدم
الان هم برای نصبش مجبورم دو تا ویندوز 7 داشته باشم یکی با Visual 2010 و Telerik
و دیگری هم همون ویندوز 7 با Visual Studio 2008 با janus
چون janus در Visual 2010 اضافه نمی شه هنوز هم نفهمیدم چرا ولی در 2008 به راحتی جواب داد!!!!!

sadaf_
یک شنبه 09 مهر 1391, 23:38 عصر
سلام از janus استفاده می کنم
کاربر پسنده

Y_Safaiee
دوشنبه 10 مهر 1391, 06:24 صبح
با سلام خدمت شما دوستان

منم اولا از Janus استفاده میکردم,جالب,قشنگ,ساده و نسبت به بعضی ابزارهای دیگه بروزتر و امکانات بیشتری داشت اما بازم بعضی جاها نقص داشت,از Janus بیشتر برای استایل برنامه هام ازش استفاده میکردم اما بعدا خودم یه مجموعه ابزار و نرم افزار استایل سازی برای کارای خودم ساختم

اما با نظر من از نظر امکانات به ترتیب این ابزار خوبن
1.janus
2.NetAdvantage
3.Telerik
4.Krypton
5.dev express
7.SkinCrafter
8.Skinsoft

موفق باشین
بایت بایت

mandanim
دوشنبه 10 مهر 1391, 09:52 صبح
من از جانوس استفاده می کنم
به سه دلیل
1- ساختار ساده و زیبا داره و error هاش معقوله بجز چند تا ایراد پیش پا افتاده ، مثل بقیه نیست که یدفعه تمام کارها رو پنبه بکنه
2- اگه بلد باشی راحت کرک میشه و به راحتی اضافه میشه به کامپونت هات
3- فیلترینگ gridex منو خیلی راحت کرده. واقعا کارمو راحت کرده
یه چیز مهم اینه که من بغیر از dotnetbar از چیز دیگه ای تا بحال استفاده نکردم

AmirGhasemi
دوشنبه 10 مهر 1391, 13:18 عصر
سلام
من خودم از تلريك استفاده مي كنم اما خيلي ازد وستانم بهم توصيه مي كنند كه برم سمت DotNetBAr

abcd_a
دوشنبه 10 مهر 1391, 13:48 عصر
سلام
من تجربه کار با janus ,klik,dotnetbar را دارم ولی dotnetbar را ترجیح می دم

ashkan.comp
دوشنبه 10 مهر 1391, 19:41 عصر
سلام به همه دوستان
من از پکیچ pure استفاده میکردم خیلی خوشگل و زیبا و نازه فقط تو تکس باکس ها مشکل با فارسی نوشتن داشتم که الان از terelik استفاده می کنم که این مشکلو رفع کرده

aminaltavista
دوشنبه 10 مهر 1391, 22:20 عصر
تا حالا شنیدید میگن هیچ جا خونه خود آدم نمیشه!

منم به شما میگم هیچ چیز خود کتابخونه نمیشه.
گول گرافیک نادر رو نخورید . شما که نمیدونید داخلشون چی هست . شاید اصلا ویروس باشه ! بعدش هم خدمتتون عرض کنم که کامپوننت تلریک 999 دلار آمریکا هست و طبق سنت ما ایرانی ها کرک داخلش هست . و اصلا به درد نمیخوره . (تجربه کاری دارم : مشکل اسمبلی داره) من عملی رو که راحت با خود کامبوباکس معمولی انجام میدادم با بدبختی و ترفند با اون انجام میدادم.

پس یه حرفام فکر کن بعد خودت تصمیم بگیر .

موفق باشید .

sadaf_
چهارشنبه 17 آبان 1391, 18:11 عصر
تا حالا شنیدید میگن هیچ جا خونه خود آدم نمیشه!

منم به شما میگم هیچ چیز خود کتابخونه نمیشه.
گول گرافیک نادر رو نخورید . شما که نمیدونید داخلشون چی هست . شاید اصلا ویروس باشه ! بعدش هم خدمتتون عرض کنم که کامپوننت تلریک 999 دلار آمریکا هست و طبق سنت ما ایرانی ها کرک داخلش هست . و اصلا به درد نمیخوره . (تجربه کاری دارم : مشکل اسمبلی داره) من عملی رو که راحت با خود کامبوباکس معمولی انجام میدادم با بدبختی و ترفند با اون انجام میدادم.

پس یه حرفام فکر کن بعد خودت تصمیم بگیر .

موفق باشید .

منم با این مطلب موافقم

abcd_a
چهارشنبه 17 آبان 1391, 19:18 عصر
دلیل های استفاده از کامپوننت
1-به صرفه نسیت که خودت بشینی کامپوننت های بومی را سفارشی کنی وقت زیادی باید صرفه بشه در حد کامپوننت های مطرح هم نمیشه
2- بعضی از کامپوننت ها امکانات زیادی دادند که کامپوننت های بومی ندارند و برنامه نویس اگه بخواد بنویسه باید ماه ها بشینه طراحی کنه که بازم به صرفه نیست
3- کاربری که با برنامه کار میکنه از کد و الگوریتم چیزی نمی دونه همینکه برنامه درست کار کنه و هر چه ظاهر برنامه شیک تر باشه راضی تره
...