PDA

View Full Version : سوال: تغییر دادن مقدار False به عبارت "پرداخت نشده" درون استیمول سافت

veniz2008
دوشنبه 10 مهر 1391, 11:08 صبح
سلام. من یه جدول اقساط دارم که فیلد وضعیت قسط رو از نوع bit در نظر گرفتم( false برای قسط هایی که پرداخت نشدن و true هم برای قسط های پرداخت شده). برای گزارش گیری از جدول اقساط از استیمول استفاده میکنم. حالا موقع نمایش وضعیت ستون وضعیت قسط رو False و True نشون میده که ازلحاظ کاربر پسند بودن قابل قبول نیست. چطور میتونم به جای False عبارت "پرداخت نشده" و به جای True عبارت "پرداخت شده" رو درون گزارش بیارم؟.
یه عکس از گزارش :
93448

ali_habibi1384
دوشنبه 10 مهر 1391, 12:31 عصر
سلام. من یه جدول اقساط دارم که فیلد وضعیت قسط رو از نوع bit در نظر گرفتم( false برای قسط هایی که پرداخت نشدن و true هم برای قسط های پرداخت شده). برای گزارش گیری از جدول اقساط از استیمول استفاده میکنم. حالا موقع نمایش وضعیت ستون وضعیت قسط رو False و True نشون میده که ازلحاظ کاربر پسند بودن قابل قبول نیست. چطور میتونم به جای False عبارت "پرداخت نشده" و به جای True عبارت "پرداخت شده" رو درون گزارش بیارم؟.
یه عکس از گزارش :
93448
توي سلكتي كه از sql برميگرده يه فانكشن بنويس كه پارامتر ورودي true , false و خروجي پرداخت شده و نشده بياد و اينجا بذار.

aslan
سه شنبه 11 مهر 1391, 00:55 صبح
{IIF(YourFieldName=="False","پرداخت نشده","پرداخت شده")}

veniz2008
سه شنبه 11 مهر 1391, 22:51 عصر
{IIF(YourFieldName=="False","پرداخت نشده","پرداخت شده")}

دوست عزیز این کد رو باید کجای استیمول بنویسم؟

hamidkh
چهارشنبه 12 مهر 1391, 07:39 صبح
سلام
اینطور هم میتونین بنویسین یا اینکه به قول آقای ali_habibi از یه تابع استفاده کنی که پارامتر ورودی اش همون فیلد Bit باشه و خروجیش هم به ازای پارامتر ورودی پرداخت شده یا نشده باشه که بنظرم بهتر باشه.

SELECT FirstName, LastName, CASE Gender WHEN 1 THEN 'پرداخت شده' else 'پرداخت نشده' END FROM TableName

aslan
چهارشنبه 12 مهر 1391, 21:28 عصر
دوست عزیز این کد رو باید کجای استیمول بنویسم؟

درست همون جایی که نوشتید True یا False و چاپ کنه

veniz2008
پنج شنبه 13 مهر 1391, 19:14 عصر
درست همون جایی که نوشتید True یا False و چاپ کنه
من یک تکست باکس روی فرم گزارش گذاشتم. باید تو کدوم خاصیت تکست باکس کد رو بنویسم؟. یه کم بیشتر توضیح بدید چون هرچی باهاش ور رفتم نتونستم چیزی پیدا کنم. تشکر.

aslan
پنج شنبه 13 مهر 1391, 20:00 عصر
خاصیت TEXT

تب Expression