PDA

View Full Version : شروع به نوشتن یک برنامه

Fl03xet1ne
پنج شنبه 13 مهر 1391, 13:42 عصر
سلام به همه دوستان.
امیدوارم حالتون خوب باشه!
بچه ها من بتازگی خواندن زبان سی پلاس پلاس و سی را تمام کرده ام.
حال می خواهم برای اینکه بیشتر با این زبان آشنا شم و سینتکسش کاملا برام تفهیم شه یک پروژه ساده بنویسم.
اما خب تا حالا هیچ برنامه ای ننوشتم و می شه گفت خیلی مبتدی هستم.
الان دوست دارم یک برنامه خیلی کوچیک بنویسم که بر روی سیستم من اجرا بشه و تمامی چیز هایی رو که می نویسم را لاگ کنه و به یک ایمیل برای من ارسال کنه.
اما نمی دونم برای اینکه بخوام یک پروژه انجام بدم باید ابتدا چه کار کنم.
کسی می تونه برام توضیح بده به عنوان مثال برای نوشتن یک کیلاگر ساده باید ابتدا چی کار کنم. و باید در مورد چه چیز هایی اطلاعات به دست بیاورم؟!

Fl03xet1ne
پنج شنبه 13 مهر 1391, 15:58 عصر
کسی نمی تونه کمک کنه؟!

مسعود اقدسی فام
پنج شنبه 13 مهر 1391, 20:16 عصر
کسی نمی تونه کمک کنه؟!

این چیزایی که می‌خواید بنویسید در حد یادگیری مبتدی این زبان نیست. تا چه حد مطالعه کردید که تموم شده؟

Fl03xet1ne
پنج شنبه 13 مهر 1391, 20:24 عصر
اوم، کتاب برنامه نویسی قلزم به علاوه کتاب آقای جعفر نژار رو خوندم.
و علاوه بر این دو کتاب ویدیو های آموزشی لیندا رو هم دیدم.
الانم دوست دارم شروع کنم به نوشتن یک برنامه برای قوی کردن خودم در برنامه نویسی با زبان سی!
چون همش خوندن کافی بدرد نمی خوره. باید یک کار عملی هم انجام بدم.
و دوست دارم علاوه بر برنامه نویسی، بتوانم برنامه نویسی شبکه هم کنم.
یعنی همون ساکت پراگرمینگ...

مسعود اقدسی فام
پنج شنبه 13 مهر 1391, 21:24 عصر
اوم، کتاب برنامه نویسی قلزم به علاوه کتاب آقای جعفر نژار رو خوندم.
و علاوه بر این دو کتاب ویدیو های آموزشی لیندا رو هم دیدم.
الانم دوست دارم شروع کنم به نوشتن یک برنامه برای قوی کردن خودم در برنامه نویسی با زبان سی!
چون همش خوندن کافی بدرد نمی خوره. باید یک کار عملی هم انجام بدم.
و دوست دارم علاوه بر برنامه نویسی، بتوانم برنامه نویسی شبکه هم کنم.
یعنی همون ساکت پراگرمینگ...

اگه خیلی دوس دارید مسائل الگوریتمیک کار کنید یه بحثه، فرستادن ایمیل و غیره که صرفا یاد گرفتن چند خط دستوره که اگه دو ماه استفاده نکنی یادت می‌ره یه بحث دیگه. من خودم خیلی دستورات برای ارسال ایمیل یا ارتباطات شبکه و غیره استفاده کردم تا الان. اما چون فقط یه بار لازم بوده و دیگه استفاده نکردم فراموش کردم. الانم لازم بشه باز می‌رم می‌خونم کدها رو و همه یادم می‌یاد.
اونچه که در عالم برنامه‌نویسی مهمه فقط یادگرفتن دستورات و توابع و کلاس‌ها نیست. اونها ابزارها هستن. بلد هم نباشید جایی مثل اینجا بپرسید یکی پیدا می‌شه جواب بده. مهم اینه که اگه یه مساله بهتون دادن بتونید با دستورات ساده بنویسید و خروجی تولید کنید.

این مساله رو به عنوان نمونه ببینید:

http://www.algorithmha.ir (http://www.algorithmha.ir/post-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A8.aspx)