PDA

View Full Version : سوال: تغییر مقدار دیفالت یک فیلد از جنس بیت توسط کد سی شارپ ؟؟؟

bili.koote
پنج شنبه 13 مهر 1391, 15:39 عصر
سلام.
یه فیلد از جنس بیت تو SQLserver دارم، که مقدار دیفالتش رو 1 دادم تو خود بانک ، و می خوام به عنوان وضعیت بدهکار بودن یا نبودن دانشجو ازش استفاده کنم.جوری که وقتی کاربر تو برنامه اسم یه شخص رو از کمبوباکس انتخاب کرد، مبلغ بدهی اون شخص محاسبه و اعلام میشه و اگه بدهی نداشت باید بره توی جدولی که مشخصات حساب شخص توش نوشته شده، و مقدار فیلد «وضعیت» رو تغییر بده.
اما نمیدونم چه جوری باید بهش بگم اون فیلد که جنسش بیت هست رو تغییر بده. این کد
SqlCommand com2 = new SqlCommand("update t_shahrie set vaziat='"+bit+"' where fullname=N'" + comboBox1.SelectedValue.ToString() + "'", con);

com2.ExecuteNonQuery(); رو نوشتم اما مقدار فیلد وضعیت رو تغییر نمیده تو بانک.
bit هم یه متغیر بولین پابلیک هست که مقدارش رو دادم false.

حتی با پارامتری که مقدار 0 داشت هم امتحان کردم ولی تغییری تو دیتابیسم ایجاد نشد!:ناراحت:

اگه میشه بگید مشکل چه جوری حل میشه.
مرسی:قلب:

SharpSabre
جمعه 14 مهر 1391, 01:21 صبح
مقدار bit تو SQL بصورت true , false هست ولی خودش 0 و 1 ذخیره می کنه. false = 0 و true = 1 .
از true و false استفاده کن.

bili.koote
شنبه 15 مهر 1391, 03:10 صبح
مقدار bit تو SQL بصورت true , false هست ولی خودش 0 و 1 ذخیره می کنه. false = 0 و true = 1 .
از true و false استفاده کن.
================================================== =================================
فکر کنم کدم رو نگاه نکردی. به متغیرم مقدار false دادم اما مقدار فیلد وضعیت توی بانک تغییر نمی کنه وقتی برنامه رو اجرا می کنم.