PDA

View Full Version : تغییر رنگ در جستجو

setareh2013
پنج شنبه 13 مهر 1391, 21:37 عصر
با سلام
من می خوام یک جستجو ی ساده انجام بدم که یک کلمه رو داخل یک متن که داخل
پایگاه داده ذخیره شده رو پیدا کنه و رنگ اون رو قرمز کنه در حالی که بقیه متن همان مشکی باشند باید چه کار کنم
با تشکر

h-rafiee
جمعه 14 مهر 1391, 10:15 صبح
سوال: اینکه داخل دیتابیس داخل جدولی و داخل فیلدی شما یک متن دارید(همانند Text area) الان علاوه بر اینکه اون فیلد رو داره نشون میده کلمه ای که جستجو شده رو برنگ قرمز در بیاره؟ درست متوجه شدم؟

setareh2013
جمعه 14 مهر 1391, 16:13 عصر
سوال: اینکه داخل دیتابیس داخل جدولی و داخل فیلدی شما یک متن دارید(همانند Text area) الان علاوه بر اینکه اون فیلد رو داره نشون میده کلمه ای که جستجو شده رو برنگ قرمز در بیاره؟ درست متوجه شدم؟
سلام
بله منظورم همین بود

danialafshari
جمعه 14 مهر 1391, 16:45 عصر
داخل دیتابیس رو که نمیشه رنگی کرد. اول بگید اطلاعات رو در چه کنترلی نمایش میدید تا دوستان راهنمایی کنن

roolinjax
جمعه 14 مهر 1391, 16:50 عصر
با سلام
من می خوام یک جستجو ی ساده انجام بدم که یک کلمه رو داخل یک متن که داخل
پایگاه داده ذخیره شده رو پیدا کنه و رنگ اون رو قرمز کنه در حالی که بقیه متن همان مشکی باشند باید چه کار کنم
با تشکر
با سلام
میشه برای جستجو از دستور select با شرطی از نوع like حدودی از متن رو جستجو کنید.
اگر متوجه نشدین بگین تا مثال بزنم
برای مشخص کردن اون قسمت توی متن یعنی اینکه توی تکست باکس کل متن دیده بشه و قسمت جستجو شده های لایت باشه ؟
اگر اینه که اگر متن انگلیسی باشه می تونم قطعه کدی بهتون بگم که مثلا متن جستجو شده رو با حروف بزرگ نشون بده یا همون قسمت رو در حالت انتخاب نشون بده اما رنگی کردنش رو نمی دونم (باید تست کنم)

setareh2013
شنبه 15 مهر 1391, 13:02 عصر
من داخل یک جدول یک متن با حداکثر طول 500کاراکتر ذخیره کرده ام . وقتی یک کلمه خاص رو جستجو می کنم باید اون متن رو کامل داخل یک تکست باکس چند خطی نشون بده و اون آیتم مورد جستجو رو به رنگ قرمز در بیاره

majid_i68
شنبه 15 مهر 1391, 16:15 عصر
سلام
از RichTextBox به جای TextBox استفاده کن:لبخندساده:

setareh2013
جمعه 06 بهمن 1391, 13:46 عصر
از RichTextBox هم استفاده کردم ولی این بار هم کلمه ی جستجو شده داخل شعر رنگی نشد .

danialafshari
جمعه 06 بهمن 1391, 14:49 عصر
سلام بفرمائید :