PDA

View Full Version : سوال: error 7 موقع کامپایل برنامه ؟

Fartaj
جمعه 14 مهر 1391, 07:52 صبح
سلام خدمت دوستان

تو جریان تغییر کانکشن استرینگ بودم برای ساخت setup متعصفانه به این ارور خوردم و دیگه کامپایل نشد :

Error 7 Unable to copy file "E:\Programming\APPLICATION\C#\students\students\st udents\Data\students.mdf" to "bin\Release\Data\students.mdf". The process cannot access the file 'E:\Programming\APPLICATION\C#\students\students\s tudents\Data\students.mdf' because it is being used by another process. students

ehsan7007
جمعه 14 مهر 1391, 08:18 صبح
سلام ، اگر اشتباه نکنم یا باید دستی کپیش کنین ؛ یا از تسک منیجر اس کیو ال رو ببندید .

موفق باشید.

Fartaj
جمعه 14 مهر 1391, 08:23 صبح
خیلی عدر می خوام می شه یه مقدار واضح تر بگید چی کار کنم یعنی الان انتظار داره دیتابیس رو از تو پوشه release بخونه من حتی کانکشن استرینگ رو به حالت اولیه برگردوندم و هر چی rebuild کردم بی خیال این ارور نشد ؟

ehsan7007
جمعه 14 مهر 1391, 08:49 صبح
خب اول باید ارور رو برطرف کنید .
پیام داره می گه نمیتونه E:\Programming\APPLICATION\C#‎‎\students\stude nts\s tudents\Data\students.mdf کپی کنه به bin\Release\Data\students.mdf !
چون در حال استفاده است .
بهتره که کانکشن استرینگ رو کنار برنامه تعریف کنید (در کل ، نه برای این ارور ) ؛ البته فرقی نداره ، منتها یه سری مزایایی داره .

فکر کنم اگر توی تغییر کانکشن استرینگ اشتباهی نکرده باشید ؛ با ری استارت کردن سیستم حل شه ! یا این که یک process تو تسک منیجر به نام sql (اسم دقیقش رو یادم نیست ) رو ببندید ، تا دیتابیس از حالت در حال استفاده در بیاد ! :چشمک:

موفق باشید.

Fartaj
جمعه 14 مهر 1391, 10:28 صبح
مشکلم حل شد با چند بار ریست ممنون