PDA

View Full Version : سوال: جداسازي رشته ها وتبديل به عدد

رامین مرادی
جمعه 14 مهر 1391, 19:20 عصر
با سلام
دوستان من تازه به سي شارپ رو آوردم يه كلاس ماشين حساب نوشتم و كارم به خوبي انجام ميشه فقط يه مشكل كوچيك دارم.
مشكلم اينه كه من مي خوام رشته اي به صورت 12+25 كه كاربر وارد مي كنه هر قسمت رو تو يه متغيير ذخيره كنم يعني عدد 25 رو تو يه متغيير عددي و + رو توي يه رشته و 12 رو هم توي يه متغيير عددي ذخيره كنم من تو سي پلاس پلاس تا قسمت جداسازي رفتم و اين كار رو به صورت خوب انجام دادم ولي هر كاري كردم نتونستم تو سي شارپ پياده كنم اگه امكانش هست كمكم كنيد راه حل هم بگيد واسم كافيه ممنون!!!:متفکر:

roolinjax
جمعه 14 مهر 1391, 19:40 عصر
int num1=int.Parse(textBox1.Text.Substring(0,textBox1. Text.IndexOf('+')));
int num2=int.Parse(textBox1.Text.Substring(textBox1.Te xt.IndexOf('+')+1));
string operand="+";

رامین مرادی
جمعه 14 مهر 1391, 19:55 عصر
ممنون دوست عزيز من گفتم ماشين حساب دارم يعني مي تونه + يا - يا / يا * باشه اگه در مورد كدت هم توضيح بدي ممنون مي شم

roolinjax
شنبه 15 مهر 1391, 12:36 عصر
ممنون دوست عزيز من گفتم ماشين حساب دارم يعني مي تونه + يا - يا / يا * باشه اگه در مورد كدت هم توضيح بدي ممنون مي شم

خوب اگر یه کلاس ماشین حساب داری و توش متد محاسباتی داری ، باید آرگومانهای ارسالی به اون متد رو سه چیز قرار بدی .
به مثالی که زیر می نویسم دقت کن :
public string mohasebe(int nmu1,int num2,string operand)
این خط میشه اولین خط از تعریف متدی که داری ، یعنی در واقع شما نباید عبارت محاسباتی خودتون رو یه تیکه به متد ارسال کنید ، بهترین کار دادن سه مقدار (عدد اول ، عدد دوم و عملوند مورد نظر)

در مورد قطعه کدی که براتون گذاشتم باید بگم که خط اول میاد از اول رشته تا جایی که کاراکتر + رو می بینه برمیداره و به نوع int تبدیل میکنه و میریزه توی یه متغیر.
خط دوم هم از کاراکتر بعد از + شروع میکنه و تا انتهای رشته رو برمیداره و میریزه توی یه متغیر دیگه.
بازم توضیح لازم بود بپرس اگه بدونم می گم