PDA

View Full Version : تنظیم ساعت در هاست

alia.n
شنبه 15 مهر 1391, 00:41 صبح
سلام دوستان من چطوری می تونم ساعت در هاست رو تنظیم کنم اخه سایت من قبل از آپلود روی سیستم خودم به خوبی و درستی جواب میده اما وقتی اپلودش میکنم ساعت حدودا 11 ساعت عقب تر رو نشون میده
من از این کد استفاده میکنم

Label1.Text = DateTime.Now.ToString();

silverfox
شنبه 15 مهر 1391, 08:41 صبح
ساعت هاست که دست شما نیست ساعت همون منطقه ای هست که سرور توش قرار داره، شما تبدیل کن ساعت رو به ساعت تهران یا هرجا که میخوای.برای اینکه نخوای دستی اختلاف ساعت خودت و سرور رو محاسبه کنی می تونی اول به universaltime تبدیل کنی و بعد هم اختلاف زمان تهران از utc که ثابت و مشخص هست رو بهش اضافه کنی

DateTime.Now.ToUniversalTime().AddMinutes(210)

fakhravari
شنبه 15 مهر 1391, 10:08 صبح
این بهتره
DateTime.UtcNow.AddHours(4.0).AddMinutes(30.0)

alia.n
شنبه 15 مهر 1391, 23:15 عصر
سلام میگم من کد بالا رو تست کردم 1ساعت و25 دقیقه جلوتر نشون میده اینجوری تنظیمش کردم درست شد

DateTime.UtcNow.AddHours(3.0).AddMinutes(5.0)

حالا سوالم اینه مگه طبق گرینویچ حساب نمیکنه ؟ و چه جوری میشه کاری کرد که توی بهار و پاییز هی یک ساعت عقب و جلو نکرد.
درضمن من از هاست somee استفاده می کنم.

fakhravari
یک شنبه 16 مهر 1391, 10:51 صبح
خب در سایت برنامه نویسم زده واحد زمان برحسب ساعت لندن +3.5.
باید موقعیت جغرافیایی هاست ببینی چی

dorparasti
دوشنبه 17 مهر 1391, 02:01 صبح
تفاوت زمانی تهران با گرینویچ در شش ماهه اول سال 4 و نیم ساعت و در شش ماهه دوم سه و نیم ساعته . البته این شش ماهه دقیقا در 1 فروردین و 31 شهریور نیست و چند روز بالا پایین داره . بهترین راه استفاده از کلاس خود asp.net هستش که در ارتباط با ناحیه های زمانی است به نام TimeZoneInfo . این کلاس به صورت توکار این تفاوت ها رو در نظر می گیره . با کد زیر می تونی عمل تبدیل ساعت رو به وقت تهران انجام بدی .

// تبدیل تاریخ به وقت گرینویچ
DateTime utcTime = DateTime.Now.ToUniversalTime();
// گرفتن منظقه زمانی استاندارد ایران
TimeZoneInfo IranTimeZone = TimeZoneInfo.FindSystemTimeZoneById("Iran Standard Time");
// تبدیل زمان از گرینویچ به تهران
tehranTime = TimeZoneInfo.ConvertTimeFromUtc(utcTime, IranTimeZone);

alia.n
پنج شنبه 20 مهر 1391, 14:30 عصر
سلام دوستان من این کار ها رو کردم و به درستی جواب داد اما من الان از ممبرشیب استفاده میکنم و وقتی کاربری لوگین می کنه تاریخ آخرین فعالیتش رو نوشته اما با ابن تنظیمات بازم یه ساعت دیگه رو نشون میده میشه بگید من ساعت رو برای ممبرشیب چه طوری تنظیم کنم؟؟؟
ممنون