PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در اجرای برنامه کلاینت در ویندوز winsock udp ) XP )



goldpower
شنبه 15 مهر 1391, 10:09 صبح
سلام

برنامه زیرو با وین سوکت نوشتم ( udp ) . برنامه روی ویندوز 7 جواب می ده مشکلی هم نداره . ولی روی ویندوز xp اصلا اجرا هم نمی شه !!!!!!

مشکل اصلی هم برای ویندوز اکس پی برمی گرده به کد زیر که اگه داخل برنامه نوشته نشه روی اکس پی اجرا می شه ولی کار نمی کنه!

AxWinsockb.Bind(123, "127.0.0.1")

برنامه سرور و کلاینت + وین سوکت برای ویژوال استدیو 2010 ضمیه شده.


کد کلاینت :
Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
AxWinsockb.RemoteHost = "ASUS-PC"
AxWinsockb.RemotePort = 321
AxWinsockb.Bind(123, "127.0.0.1")
End Sub
Private Sub form1_close(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
AxWinsockb.Close()
End Sub
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles button1.Click
Se110.Text = Re110.Text
AxWinsockb.SendData(Se110.Text)
End Sub
Private Sub AxWinsockb_DataArrival(ByVal sender As Object, ByVal e As AxMSWinsockLib.DMSWinsockControlEvents_DataArrival Event) Handles AxWinsockb.DataArrival
AxWinsockb.GetData(Re110.Text)
End Sub

End Class


کد سرور :
Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
AxWinsocka.RemoteHost = "ASUS-PC"
AxWinsocka.RemotePort = "123"
AxWinsocka.Bind(321, "127.0.0.1")
End Sub

Private Sub form1_close(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
AxWinsocka.Close()
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
AxWinsocka.SendData(Sepc.Text)
End Sub

Private Sub AxWinsocka_DataArrival(ByVal sender As Object, ByVal e As AxMSWinsockLib.DMSWinsockControlEvents_DataArrival Event) Handles AxWinsocka.DataArrival
AxWinsocka.GetData(Repc.Text)
End Sub


End Class