PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یه سرویس یا چیزی شبیه به این

parand60
شنبه 15 مهر 1391, 10:51 صبح
من یه برنامه با c# دارم که حدود 50 تا کاربر داره .
برنامه درواقع شبیه یک کارتابل عمل می کنه و کارها یا task یا حتی پیام های هر فرد در دیتابیس ذخیره میشه و هروقت افراد با نام خودشون در برنامه login می کنن کارهای باقیمانده در کارتابلشونو می تونن ببین.
اما اگه کسی مثلا به هر دلیلی برنامه اش رو ببنده دیگه هیچ پیغامی رو نمی تونه ببینه تا زمانی که مجددا برنامه را باز کنه (اجرا کنه)
حالا میخوام سرویسی بنویسم که فرد بدون باز کردن برنامه حداقل متوجه تغییر کارتابلش بشه (درواقع این سرویس بتونه دیتابیس رو بخونه)
ممنونم از همه برنامه نویسان خوب

Y_Safaiee
شنبه 15 مهر 1391, 11:26 صبح
سلام دوست من

دقیق متوجه منظورت نشدم بیشتر برنامه ها همینطورن , اما من دو سال پیش که یه برنامه دبیرخانه بدون کاغذ برای یه سازمان دولتی نوشتم یه سرویس برای برنامم گذاشتم که هروقت کار جدیدی به کاربر رجوع شد در صورتی که کاربر لوگین بود بهش با نمایش دادن یه کادر اطلاع بده و در صورتی که نبود به گوشی کاربر پیامک بزنه,یعنی مثلا کاربر تو خیابون بود سیستم بهش اس ام اس میزد و پیامهای سایرین , نامه های وارد شده,اطلاعیه ها و ... رو اطلاع میداد,یه کار دیگم که تو برنامه کردم این بود که کاربر میتونست از راه دور نامه ها رو امضا یا پاسخ جواب ها رو بگه یا رمز عبورشو عوض کنه.

اگه عمومی میخواین تنها راهش فقط ایمیل یا پیامکه .

اگه میخواین رو سیستم نرم افزار دیگه ای باشه که در صورتی که برنامه اصلی هم بسته باشه کار کنه و کارش فقط نمایش پیغام ها باشه این راه اشتباهه چون شاید کاربر رفته باشه جای دیگه اما سرویس در حال اجرا باشه و همکارش پیام ها رو بخونه.

موفق باشین
بایت بایت