PDA

View Full Version : چند سوال ساده در مورد تالار سي شارپ

TinaRezai
شنبه 15 مهر 1391, 12:36 عصر
سلام.
من چند روزي هست كه عضو سايتتون شدم و خوشحالم از اينكه دوستان جديدي رو كنار خودم حس ميكنم. اما چون تازه وارد هستم از قديمي هاي سايت چندتا سوال داشتم كه اگر دوستان لطف كنند.
يكي اينكه سطح مهارت هر كاربر چطور شناسايي ميشه . اين تعداد پست و تشكر و اين چيزايي كه نوشته زير آيدي مال چيه؟:خجالت: و اون ستاره هاي رنگارنگ
يكي اينكه برخي از دوستان پاسخ ميدن اما كلا با صورت سوال متفاوته و يا راه حلهاشون سخت تر و طولاني تر هست بعنوان مثال توي تاپيكي كه پرسيده بودم چندين نفر با 5-15 خط بهم جواب داده بودن ضمن تشكر ازشون اما همون پاسخ رو يكي از كاربرا بنام آقاي حبيبي بهم پاسخ دادند كه كلا در يك خط خلاصه ميشد! اين شد كه اين سوالات در ذهنم اومد كه كاربرهاي سطح مهارتشون فرق ميكنه چطور تشخيص بدم كي بهتر ميگه.
يه چيز ديگه هم اينكه كاربراي شناخته شده كه اكثرا پاسخهاي مناسب و درست ميدن معرفي كنيد تا بشه راحتتر مشكلمونو رفع كنيم.
با سپاس از سايت عالي تون. دست همه دوستان و مسئولين درد نكنه.:تشویق:

morteza271
شنبه 15 مهر 1391, 12:42 عصر
سلام.
اون ستاره ها بر اساس تعداد پست هایی که داشته باشی رنگارنگ میشن.
تعدا پست ها که مشخصه میشه تعداد سوالایی که پرسیدی و یا اینکه پاسخ دادی.
تعداد تشکر : برای هر پستی که گذاشته باشین کاربران میتونن از شما تشکر کنن و همچنین شما هم میتونید از افرادی که جواب خوب میدن تشکر کنید.

کلا منم با این قضیه که گفتین برخی از دوستان راه حل طولانی میدن زیاد برخورد کردم ولی نمیشه کاریش کرد هر کسی سطحی داره و از راه های متفاوتی کارشون رو انجام میدن.
پس یهتره که خودتون بهترین پاسخ رو پیدا کنید.
موفق باشید

TinaRezai
شنبه 15 مهر 1391, 12:47 عصر
ممنون. واقعا بعضي از جوابها اينقدر سريع مياد كه آدم در حيرت ميمونه . خب حالا من از كجا تشخيص بدم كدوم كاربر بهتره؟ كسي كه ستاره بيشتر داره يا كسي كه تشكر بيشتر داره يا كسي كه پست بيشتر داره يا كسي كه تشكر كردنش زياده؟
و اينكه دوستان با سواد و فعال سايت چه كساني هستند؟

حسین شهریاری
شنبه 15 مهر 1391, 12:50 عصر
چطور تشخيص بدم كي بهتر ميگه.

برای تشخیص بهترین الگوریتم شما باید چندین الگوریتم که مقصد مشترک و پاسخ مشترکی دارند را بدونید تا بتونید بهترین،کوتاهترین و بهینه ترین را انتخاب کنید.
یعنی اینکه فقط با تمرین و تکرار و انجام پروژه های مختلف و همچنین حضور در همین تالار میتونین به هدفتون برسید.
یعنی میتونین صاحب نظر باشید.

TinaRezai
شنبه 15 مهر 1391, 13:03 عصر
برای تشخیص بهترین الگوریتم شما باید چندین الگوریتم که مقصد مشترک و پاسخ مشترکی دارند را بدونید تا بتونید بهترین،کوتاهترین و بهینه ترین را انتخاب کنید.
یعنی اینکه فقط با تمرین و تکرار و انجام پروژه های مختلف و همچنین حضور در همین تالار میتونین به هدفتون برسید.
یعنی میتونین صاحب نظر باشید.

خب سوال من اين نبود . سوال من اين بود كه خود افرادي كه پاسخ ميدن رو بشناسم . خب بالاخره يه راهي هست. اينجوري ميشه راحتتر به راه حلها اعتماد كرد.

AmirGhasemi
شنبه 15 مهر 1391, 13:21 عصر
دنبال شناخت افراد نباشيد!! دنبال پيدا كردن بهترين جواب باشيد

مسعود اقدسی فام
شنبه 15 مهر 1391, 14:13 عصر
ممنون. واقعا بعضي از جوابها اينقدر سريع مياد كه آدم در حيرت ميمونه . خب حالا من از كجا تشخيص بدم كدوم كاربر بهتره؟ كسي كه ستاره بيشتر داره يا كسي كه تشكر بيشتر داره يا كسي كه پست بيشتر داره يا كسي كه تشكر كردنش زياده؟
و اينكه دوستان با سواد و فعال سايت چه كساني هستند؟

یه مدت اگه فروم سر بزنید و سوال بپرسید و جواب بگیرید یا به سوالات دیگران که بلدید جواب بدید، کم کم متوجه می‌شید که در چه زمینه‌ای کدوم آدما بیشتر نظر می‌دن و چه کسانی حرفاشون مستنده و کد هم گاهی ارائه می‌دن و غیره. خلاصه فکر کنید تازه اسباب‌کشی کردید به یه محله. یه مذت باید برید و بیاید تا با کسبه و اهل محل و همسایه‌ها آشنا شید. ;)

مسعود اقدسی فام
شنبه 15 مهر 1391, 14:14 عصر
و البته اینکه اگه جوابی به سوالتون داده شد و امتحان کردنش خیلی کار سختی نبود، امتحان کنید. مهم نیست کی جواب داده. احتمال زیاد جواب درستیه. نباشه هم وقت چندانی ازتون گرفته نمی‌شه.

Arash_janusV3
شنبه 15 مهر 1391, 15:03 عصر
درود بر همه دوستان
نکته ای هست که اگر به اون توجه کنید شاید 90 درصد کار را پیش می بره
با وجود اینکه این سایت قدمت تقریبا 10 ساله داره و همیشه هم به روز بوده
و البته کاربران بسیاری را در خود دارد
برای کاربران مبتدی نیمه حرفه ای و حرفه ای کار را بسیار شفاف کرده است به طوریکه همه چیز در اینجا یافت می شود
به جرأت می توان گفت که کاربران مبتدی و نیمه حرفه ای به هر نکته ای که در برنامه نویسی بر خورد کنند قبلا در اینجا مطرح شده و جوابهایی هم رد و بدل شده
برای حرفه ای ها هم حدود 70 درصد این سایت براشون کارساز هستش و بقیه مواردشون را باید در سایتهای خارجی جستجو کنند
بهترین راه برای کاربرانی مثل شما جستجو در این سایت هستش
هم سرعت با بیشتری به جواب می رسید
هم با چند نمونه سوال و جواب آشنا می شید
هم استرس بی جوابی را نخواهید داشت
به دنبال شناخت کاربران هم نباشید اینجا بیش از 200 هزار کاربر داره
برخی ها دیر به دیر وارد می شوند
بعضی ها خاموش می آیند خاموش می روند :لبخندساده:
بعضی ها فعالند و ...
من یه مشکلی داشتم که تمام اینترنت را زیر و رو کردم نتونستم مشکلم را حل کنم
تا اون جایی که یادم هست یک ماه درگیر این مشکل بودم
بعد از یک ماه به ذهنم رسید اینجا مطرح کنم شاید فرجی شد
وقتی مطرح کردم بلافاصله یک نفز جواب داد
حالا این فرد تازه ثبت نام کرده بود هنوز 10 تا پست هم نزده بود 2 بار ازش تشکر شده بود بیش تر از یک ماه هم از ثبت نام اون نمی گذشت
خلاصه اینکه سوالات بستگی به این داره که کاربران دیگر باهاش سر و کله داشته اند یا خیر
موفق باشید

TinaRezai
شنبه 15 مهر 1391, 15:12 عصر
از همه دوستان متشكرم جوابها بسيار دقيق و مفيد بود

roolinjax
شنبه 15 مهر 1391, 17:05 عصر
با سلام
فک نمی کنم تعداد تشکرهایی که از یه نفر شده باید ملاک باشه. (نمونه اش همین تاپیکی که شما زدین ، تشکرهایی توش صورت گرفته که به سواد و دانش برنامه نویسی اون فرد تشکر شده ربطی نداره ، یعنی در واقع سوال بی ربطی به برنامه نویسی بوده) از این دست پست ها زیاد داریم توی این سایت.
طولانی بودن جواب یا همون راه حل هم دلیل بر بی سوادی یا کم سوادی یه فرد نیست. از اونجایی که در بعضی موارد خود من به شخصه مخالف راه حل های کوتاهم ، اعتقادم اینه که آقای اقدسی فام کاملا درست میگن که تست هر راه حلی زمان زیادی از آدم نمیگیره.
در هرصورت خوبه که برای آشنا شدن با این محله دارین همین اول کاری از در و همسایه پرس و جو می کنین !!!!

TinaRezai
شنبه 15 مهر 1391, 21:08 عصر
خيلي ممنون. پس با اين حساب من نبايد سوالاتي كه به برنامه نويسي ربطي نداره از كسي تشكر كنم؟

مسعود اقدسی فام
شنبه 15 مهر 1391, 21:51 عصر
خيلي ممنون. پس با اين حساب من نبايد سوالاتي كه به برنامه نويسي ربطي نداره از كسي تشكر كنم؟

این بستگی به پیام داره. ممکنه در مورد برنامه نویسی نباشه. اما اطلاعات مفیدی رو داده. و بالعکس. در مورد برنامه نویسی صحبت کرده، اما چیز به درد بخوری نگفته. نه اینکه جوابش اشتباهه ها. ممکنه یکی نظری بده و بعدا معلوم شه اشتباه بوده. خودشم اصلاخ کنه. اما بعضی پیاما هستن که یا طرف اصلا سوال شما رو نگرفته چیه، یا خواسته آمار پستش بره بالا، یا یه بحث دیگه رو پیش کشیده و غیره.
یا اینکه مثلا کاربر یه سوال مرتبط به سوال شما پرسیده که در واقع یه جزئیاتی رو بیشتر توضیح بدید تا بتونه کمکتون کنه. این تیپ سوالا تشکر داره. اما وقتی پرسیدی فلان چیز C چی می شه بپرسه مگه دانشگاه C نخوندی؟! یه سوال بی معنیه به نظر من. خب اگه خونده بودید که نمی پرسیدید.

یه مقدار این محله بجرخید متوجه می شید.

TinaRezai
یک شنبه 16 مهر 1391, 06:56 صبح
این بستگی به پیام داره. ممکنه در مورد برنامه نویسی نباشه. اما اطلاعات مفیدی رو داده. و بالعکس. در مورد برنامه نویسی صحبت کرده، اما چیز به درد بخوری نگفته. نه اینکه جوابش اشتباهه ها. ممکنه یکی نظری بده و بعدا معلوم شه اشتباه بوده. خودشم اصلاخ کنه. اما بعضی پیاما هستن که یا طرف اصلا سوال شما رو نگرفته چیه، یا خواسته آمار پستش بره بالا، یا یه بحث دیگه رو پیش کشیده و غیره.
یا اینکه مثلا کاربر یه سوال مرتبط به سوال شما پرسیده که در واقع یه جزئیاتی رو بیشتر توضیح بدید تا بتونه کمکتون کنه. این تیپ سوالا تشکر داره. اما وقتی پرسیدی فلان چیز C چی می شه بپرسه مگه دانشگاه C نخوندی؟! یه سوال بی معنیه به نظر من. خب اگه خونده بودید که نمی پرسیدید.

یه مقدار این محله بجرخید متوجه می شید.
پس با اين حرف شما جواب roolinjax رو كلا نقض ميكنيد و ميگيد در هر حال نعداد تشكرهاي بيشتر يعني مفيد بودن بيشتر براي تالار و تبعا سطح علمي بالاتر درسته؟

حسین شهریاری
یک شنبه 16 مهر 1391, 07:10 صبح
خب سوال من اين نبود . سوال من اين بود كه خود افرادي كه پاسخ ميدن رو بشناسم . خب بالاخره يه راهي هست. اينجوري ميشه راحتتر به راه حلها اعتماد كرد.
اکثر افراد در قسمت اطلاعات شخصی زمینه هایی که تخصص و علاقه درند را نوشتن، از این طریق هم میتونین به هدفتون برسید.

موفق باشید

veniz2008
یک شنبه 16 مهر 1391, 09:10 صبح
سلام. گول تعداد تشکر و ستاره ها رو نخورید. اینجا با افرادی آشنا شدم که بدون هیچ چشم داشتی (تشکر شدن) میان و به دوستانشون کمک میکنن.چند سالی میشه که عضو این سایت هستم و الان کاملا میدونم چه کسانی تشکر واقعی دارن و چه کسانی تشکرهاشون مفت هم نمی ارزه!. یادتون نره که همه چیز علم نیست. من شخصی رو سراغ دارم که دو بار از من تشکر کرده و بعد از یک روز اومده و تشکرش رو پس گرفته شاید بخاطر اینکه اون تشکرهای زیادش، شده یه غرور کاذب واسش که نباید از کسی که تشکرهاش کمتره تشکر کرد!. چنین شخصی ستاره های آسمونم داشته باشه پیش من هیچی نیست. من خودم قلبا" خیلی دوست دارم که بگم بهترین های تالار سی شارپ چه کسانی هستن اما این اجازه رو به خودم نمیدم که با اسم اوردن از "بعضی ها" بیام و "خیلی ها" رو از خودم ناراحت کنم چون اون عزیزی که میاد و صادقانه واسه من جواب میزاره ارزشه کارش برای من یه دنیا می ارزه.تو زندگی باید صبور باشید تا بهترین ها رو بشناسید. خیلی ها نقاب به چهره دارند.
موفق باشید.

roolinjax
یک شنبه 16 مهر 1391, 18:59 عصر

تشکر کردن سنت قشنگیه.
منظور من فقط این بود که تشکر های یک فرد ربطی به پاسخ های تخصصی اش نداره.
مثلا همین خود من ، همه تشکر هایی که تا حالا ازم شده بابت همین حرفای بی ربط به برنامه نویسی بوده !!!!! :چشمک:
حالا اگر هزار بار دیگه هم ازم تشکر بشه ، شک نکنین بابت همین حرفام بوده !

roolinjax
یک شنبه 16 مهر 1391, 19:04 عصر
پس با اين حرف شما جواب roolinjax رو كلا نقض ميكنيد و ميگيد در هر حال نعداد تشكرهاي بيشتر يعني مفيد بودن بيشتر براي تالار و تبعا سطح علمي بالاتر درسته؟

نقض ؟!!!!
حرف منم همین بود دیگه !
فقط دوستمون اومد نوع دیگری از بالا رفتن آمار پست ها رو معرفی کرد.
در اصل حرف من و آقای اقدسی فام یکی هست.
من پست های آقای اقدسی فام رو همیشه می خونم ، چون میدونم حرفای مفیدی میزنن ، چه برنامه نویسی و چه غیر برنامه نویسی.
(آقای اقدسی بابت جمله ی بالا ازم تشکر کنین تا آمار تشکر هام بره بالا !!!!!!):لبخند:

gwbasic
یک شنبه 16 مهر 1391, 20:51 عصر
این تاپیک به علت عنوان نامناسب باید حذف می شد اما چون سوالی بود که مطرح نشده بود حذف نکردم. فکر می کنم جوابتون رو گرفتید و دیگه بحث طولانی می شه بعضی از دوستان هم خوراکشون بحث کردنه البته از نظر من بحث کردن و گپ و گفت داشتن (نه کل کل و درگیری) هیچ اشکالی نداره ولی بدلیل قوانینی که در سایت وجود داره معذورم... .
همانطور که متوجه شدید معیاری برای سنجش کیفیت کاربرها وجود نداره و فکر می کنم نیازی هم نیست چراکه برنامه نویسی تخصیصی نیست که بتونیم بگیم یک نفر در همه زمینه ها متخصص و اونو بهترین انتخاب کنیم. به دلیل وسعت کار هر فردی در زمینه ای که کار کرده می تونه صاحب نظر باشه. بنابراین بهتره همه پاسخها رو همانطور که دوستان اشاره کردن بررسی کنیم.

بارها شده خودم پاسخی دادم که می دونستم درسته اما سوال کننده حتی توجهی به اون نکرده. گاهی مجبور شدم که از طریق پیام خصوصی بپرسم که آیا شما پست منو خوندید که متوجه شدم به دلیل کلی و یا پیچیده بودن (از نظر اون شخص) از پاسخ گذشتن در صورتیکه نباید اینطور باشه پیشنهاد می کنم که همیشه دنبال راه حل درست و کامل باشید تا اینکه چند خط کد بهتون بدن کارتون راه بیافته!!! اگر متوجه نشدید باز سوال کنید. سعی کنید از کل به جزء برسید یعنی کلیات راه حل رو متوجه بشید بعد روی پیاده سازی جزئیات سوال کنید.

یه نکته دیگه اینکه من اگه پستی بزنم و کسی جواب بده حتما ازش تشکر می کنم چون اون شخص برای من وقت گذاشته چه جوابش درست باشه یا غلط این حداقل کاری هست که می تونم ازش بکنم.

پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه که جدای از سوالی که براتون مطرح می شه و دنبال جواب اون می گردید حتما تاپیک های گذشته رو هم مرور کنید دنیایی از مطالب مفید رو می تونید اینجا پیدا کنید. و یک نکته دیگه اینکه بعد از مدتی متوجه می شید که بعضی از کاربرها تجربه بیشتری دارن. شما می تونید پستهای قبلی اون شخص رو هم مرور کنید و مطالب مفیدی یاد بگیرید. منظورم مشخصا اینه که جدای از نیاز فعلیتون همیشه دنبال مطالعه باشید هرچند مطلبی که یاد می گیرید همون لحظه و در همون پروِژه به دردتون نخوره ولی در آینده حتما کمکتون می کنه.
بعضی از دوستان هستن که از این روش استفاده می کنن و من شخصا پیشرفتشون رو می بینم و برعکس افرادی هستن که فقط دنبال جواب سوالشون هستن که در پروژشون نیاز دارن و اصلا مطالعه دیگه ای ندارن فکر می کن برنامه نویسی یعنی اینکه یه کدی باید بنویسی حالا اگه سوالی پیش اومد سری بیان اینجا بنویسن حاج آقا مسئلتون. باور کنید این افراد رو میشناسم و می بینم که هیچ پیشرفتی تو این مدتی که اینجا بودن نداشتن. فقط و فقط سوالاشون عوض شده.

موفق باشید

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 16 مهر 1391, 21:07 عصر
نقض ؟!!!!
حرف منم همین بود دیگه !
فقط دوستمون اومد نوع دیگری از بالا رفتن آمار پست ها رو معرفی کرد.
در اصل حرف من و آقای اقدسی فام یکی هست.
من پست های آقای اقدسی فام رو همیشه می خونم ، چون میدونم حرفای مفیدی میزنن ، چه برنامه نویسی و چه غیر برنامه نویسی.
(آقای اقدسی بابت جمله ی بالا ازم تشکر کنین تا آمار تشکر هام بره بالا !!!!!!):لبخند:

لطف داری دوست خوبم. الان به احترام کلام جناب مدیر دیگه این بحث رو ادامه نمی‌دم. فقط از اینکه لطف کردی و از نظرم دفاع و سوء تفاهم رو برطرف کردی کمال تشکر رو دارم. واسه پست تشکر نمی‌ذارم که یه وقت سوءتفاهمی برای دوستان پیش نیاد که پی تشکریم. ;) سر یه فرصت دیگه یکی طلبت. :))