PDA

View Full Version : ایجاد گرید ویودر حالت اجرا به صورت dinamicaly

tahoma
شنبه 15 مهر 1391, 15:09 عصر
با سلام من در پروژه ام می خواهم در حالت اجرا بر اساس فیلد هایی که به عنوان مثال در یک پنل درگ میشوند و مربوط به یک جدول هستند یک گرید ویو تشکیل بشه و به فیلد های مربوطه بایند بشه.کار مشکلی فکر میکنم باشه چند روزه دارم روش کار میکنم اما به جای خاصی نمیرسم.
از دوستان کسی هست که بتونه کمک کنه.
با تشکر

tahoma
یک شنبه 16 مهر 1391, 12:20 عصر
از دوستان کسی نیست کمک کنه؟؟؟/:ناراحت:

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 12:29 عصر
مشکل رو من نمیگیرم که چی هست؟

بیشتر توضیح میدی؟

fakhravari
یک شنبه 16 مهر 1391, 12:33 عصر
منم روی همیچین چیزی کار میکردم .
شما ادامه بدید ببنید شدنی هست
http://barnamenevis.org/showthread.php?360699-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-GridView-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%85%D8%AA-%DA%A9%D8%AF

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 12:43 عصر
میخوای Report که داری Dynamic بشه؟

tahoma
یک شنبه 16 مهر 1391, 13:34 عصر
من مشکلم را واضح تر میگم.
در پروژه ام قسمتی برای گزارش دارم که در آن یک treeview وجود داره که از sitemap پروژه پر میشه.حالا می خواهم node های دلخواه از درخت را مثلا داخل یک پنل درگ کنم(این قسمت حل شده )و بر اساس node های درگ شده یک گرید ویو تشکیل بشه و از آن جایی که هر کدام از node ها داخل جدول ذخیره شده اند بنابراین اطلاعاتی همراه خودشون دارند مثل نام جدول و غیره..حال بر اساس این اطلاعات گرید ویو تشکیل بشه هر node در گرید مربوط به خودش قرار بگیره و بایند بشه....

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 13:47 عصر
خوب شما چرا لقمه را دور سرت می چرخونی ؟ شما سخت هست که بخوای گرید رو دست کاری کنی ، بهترین راه اینه که با هر دراگ ، دستور Select خودت را ویرایش کنی ، و گرید ویو را هم در حالت AutoGenerateColumns = True قرار دهی.

فقط دقت کن که هر column از دیتابیس را که انتخاب می کنی با Alias بهش HeaderText بدی که جدولت زیباتر شه.

tahoma
یک شنبه 16 مهر 1391, 13:51 عصر
دراگ را با jquery و توابعش انجام میدم چطور میشه دستور select را باهاش مدیریت کرد؟

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 13:54 عصر
حتما نیازی نیست که شما از jQuery فرمان Select رو به دیتابیس بفرستین ، شما می تونین فرمان Select رو در یک HiddenField یا یک TextBox که مخفی هست بسازید ، بعد بر اساس اون Query بگیرید....

tahoma
یک شنبه 16 مهر 1391, 14:02 عصر
فرمایش شما صحیح اما فیلدهایی که درگ میشند ثابت نیستند ....میشه ایدتون را واضح تر توضیح بدید.؟؟

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 14:05 عصر
مگر فیلد هایی که درگ می شن از دیتابیس نمیان؟

tahoma
دوشنبه 17 مهر 1391, 11:03 صبح
بله فیلد ها از دیتا بیس میاند.مثلا ما چند فیلد را از چند جدول درگ میکنیم و داخل یک پنل میندازیم یا داخل یک divکه جاش مشخص شده حالا باید موقع ایجاد گرید در حالت اجرا این هوشمندی را داشته باشه که بره اون فیلد هایی که ما درگ کردیم را بخونه و تشخیص بده از کدوم جدولند و گریدشون را تشکیل بده.مشکل من اینه که فیلد ها را تشخیص بده.
ایده ای که خودم دارم اینه که یک لیست چک باکس داشته باشیم که به سر ستون های جدول نه داده های آن بایند بشه حالا کاربر هر کدام را تیک زد و دکمه ای مثل ایجاد را کلیک کرد گرید تشکیل بشه.اما درست نمیدونم چطور لیست چک باکس را به سر ستون ها بایند کنم نه به داده ها؟؟؟؟؟ اما من در پروژم کار با فیلد های درگ شده را می خوام نه لیست چک خورده:گیج: