PDA

View Full Version : چگونه باید برنامه زبان c را نصب کنم ؟

khorde-shishe
شنبه 15 مهر 1391, 21:59 عصر
سلام خدمت دوستای خوبم
من برنامه نویسی بلد نیستم و دانشجو هم نیستم فقط علاقمندم به یادگرفتن خواهشا جوابما ساده بدید به عنوان یه مبتدی نه حرفه ای البته خودما میگم
من تو سایت گشتم اما جوابی پیدا نکردم فعلا تو اولین خم برنامه نویسی موندم چجوری میتونم زبان برنامه نویسی را نصب کنم
رفتم نرم افزار بگیرم یه سی دی بهم دادند که کلی برنامه داخلشه اخر همشونم نوشته c یا c++ نمیدونم کدوم نرم افزار را باید نصب کنم و چجوری؟

vb8334
شنبه 15 مهر 1391, 22:14 عصر
درود بر شما

دوست عزیز به نطر من نصب نکن چون در صورتی که این کار رو کنی (البته این نطر شخصی منه) وقتی نمیدونی باهاش چیکار کنی و کلی چیز جدید می بینی و احساس بدی پیدا میکنی و پیشه خودت میگی عجب چیز سختیه و دیگه دل زده میشه اما راه حل: زبان خوبی برای شروع کار انتخاب کردی ++C زبان خوبیه به خصوص برای کسانی که برای اولین بار شروع به برنامه نویسی میکنن و می خوان یاد بگیرن شما سعی کن یه آموزشگاهی یا کسی که واقعآ بلد باشه ازش یاد بگیر چرا تآکید دارم که واقعآ بلد باشه چون آدم هایی رو میشناسم که یه کتاب جعفر نژاد قمی (کتاب های برنامه نویسی تآلیف میکنه (ترجمه:چشمک:)) میزاره جلوش و داستان میگه بدون اینکه چیزی سر در بیاره حالا اگه واقعآ علاقه داری راه درست رو باید پیش بگیری اینطوری نیست که نرم افزار رو نصب کنی یا علی شروع کنی به کد نویسی باید اصولی یاد بگیری.

یا علی

khorde-shishe
شنبه 15 مهر 1391, 22:30 عصر
ممنون دوست خوبم اما ذاتا من از کارای سخت خوشم میاد یاد ندارم کاری را از راه سادش انجام داده باشم و اصلا جواب سوالما ندادی من میخوام بدونم چی را باید نصب کنم میگی شروع کنم به کد نویسی اما این کدا نگفتی کجا بنویسم اگر میشد این تیکه اولشا راهنمایی کنید تا یکی یکی برم جلو نه چند تا پله یکدفعه
در ضمن کلاس خوبه اما من سرکار میرم و وقت کافی ندارم اینم یه علاقمندیه که خیلی دوست دارم اگر میشد حتما کلاس میرفتم

hadi0x7c7
شنبه 15 مهر 1391, 22:34 عصر
شما ویژوال یس پلاس پلاس دو هزارو هرچی رو نصب کن بعد تو گوگل بنویس How to creat a C project in Visual c++ در کل تو برنامه نویسی این روش خیلی خوبی هست : ).

یا شما میتونی برنامه Code::Blocks نسخه فول که کامپایلر داره رو نصب کنی و روال بالا رو اجرا کنی !

ولی اکه میخوای تازه شروع کنی زبونی مثل pascal یا python رو انتخاب کن که درگیر مسائل بی ربط به برنامه نویسی نشی و روی اصول تمرکز کنی. کتابای مبانی دانشگاه پیام نور هم نقطه شروع خوبی هستش چون همه چیزو ساده گفته .

Happy coding !

khorde-shishe
شنبه 15 مهر 1391, 22:43 عصر
مرسی دوست خوبم اولشا متوجه شدم ولی اخرش بالاتر از دیپلم در حد مهندسا بود:متفکر:
خب پس باید ویژوال سی پلاس پلاس را نصب کنم
اونموقع این همون برنامه c یا اصلا یه چیز دیگه س؟

khorde-shishe
شنبه 15 مهر 1391, 22:49 عصر
فقط یک چیز دوستای خوبم من برنام نویسی با زبان c را انتخاب کردم پس انتخاب خودما کردم هیچ چیزی اسون نیست و هیچکاری هم سخت نیست به جای پیشنهاد زبون دیگه و اینکه این سخته و این حرفا سوال منا بخونید و جواب سوالما بدید
همین

hadi0x7c7
شنبه 15 مهر 1391, 23:28 عصر
این لنک دانلود Code::blocks هست http://www.codeblocks.org/downloads/binaries . نسخه 74 مگی رو دان کن. بعد از اون برنامه رو که اجرا کردی بالا سمت چپ یه new file بساز و با پسوند .c ذخیره کن بعد برنامتو بنویس و در نهایت دکمه compile & Run رو از همون با لا سمت چپ (شکل یک دنده و علامت پلی) رو بزن انشاالله که برناممت اجرا بشه

kiamia
دوشنبه 29 دی 1393, 20:09 عصر
سلام یه سوال بسیار ابتدایی دارم ولی لطفا جواب بدید من Microsoft.Visual.C.Plus.Plus رو نصب کردم ولی هرچی میگردم هیچ فایل اجرایی نداره لطفا راهنمایی بفرمایید