PDA

View Full Version : سوال: ContextMenu

shahab2025
یک شنبه 16 مهر 1391, 16:37 عصر
با سلام
آیا میشه درون contextMenu یک شی datagried یا ListView گذاشت ؟
اگر جواب مثبت است لطفا روش کار را نیز بفرمائید...

Farshid007
یک شنبه 16 مهر 1391, 19:20 عصر
جاااااااااااااااااااااااا اااااااااا...ن؟
دقیقا چی می خواهید
این طرز فکر که لیست ویو رو بیاری تو کانتکس منو کاملا غلطه!

shahab2025
یک شنبه 16 مهر 1391, 20:30 عصر
من این چیزی که میگم را در یک برنامه حسابداری دیدم و میخوام ببینم میشه در برنامه خودم (درباره اجزای تشکیل دهنده مواد شیمیایی) استفاده کنم ؟
یک گرید بود که کاربر روی هر سلول کلیک میکرد در همان سلول پنجره ای باز میشد (دقیقا مثل ContextMenu باز میشد اما شکل لیست ویو) و کدهایی که مجاز بود به نمایش در میامد - کاربر یا کد را تایپ میکرد یا انتخاب میکرد - و به نسبت این انتخاب در سلول بعدی به همین روش ....

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 16 مهر 1391, 21:17 عصر
من این چیزی که میگم را در یک برنامه حسابداری دیدم و میخوام ببینم میشه در برنامه خودم (درباره اجزای تشکیل دهنده مواد شیمیایی) استفاده کنم ؟
یک گرید بود که کاربر روی هر سلول کلیک میکرد در همان سلول پنجره ای باز میشد (دقیقا مثل ContextMenu باز میشد اما شکل لیست ویو) و کدهایی که مجاز بود به نمایش در میامد - کاربر یا کد را تایپ میکرد یا انتخاب میکرد - و به نسبت این انتخاب در سلول بعدی به همین روش ....

شاید از WPF یا یه کمپوننت استفاده کرده. البته کمپوننت رو هم شک دارم که اصلا بشه با خود #C نوشت. یعنی اجازه نداریم داخل همچین کنترلی همچون کنترلی قرار بدیم. حداقل تا جایی که من می‌دونم.

shahab2025
دوشنبه 17 مهر 1391, 12:15 عصر
دقت کنید تونستم ازش عکس بگیرم - و بفمم که برنامه با زبان VB6 نوشته شده است

morteza271
دوشنبه 17 مهر 1391, 12:31 عصر
بهتره به جای استفاده از ContextMenu از Ballon استفاده کنید.(البته این Ballon که گفتم مربوط به کامپوننت های Dot Net Bar هست!!!!!!)
حتما نباید از ConetxtMenu استفاده کنید که، خیلی راه های دیگه داره.
مثلا می تونید یه UserControl مطابق با نیاز خودتون بسازید و بعد وقتی روی یکی از ستون های گریدتون کلیک شد این UserControl رو در مکانی که کلیک شده نمایشش بدین.
موفق باشید

shahab2025
دوشنبه 17 مهر 1391, 17:58 عصر
استفاده از UserControl ایده جالبی است - آیا میشه در آن از دیتاگرید استفاده کرد؟

morteza271
دوشنبه 17 مهر 1391, 19:37 عصر
استفاده از UserControl ایده جالبی است - آیا میشه در آن از دیتاگرید استفاده کرد؟
بله میشه.
این یه چیز طبیعیه و من بارها ازش استفاده کردم.