PDA

View Full Version : گفتگو: این سایت باعث تنبل شدن همه دوستان می شه...

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 17:57 عصر
من چند روزی هست که تقریبا دارم همه پست هایی که انجام می شه و سوالاتی که مطرح می شه رو نگاه می کنم و اون دسته از مواردی رو که بلد هستم جواب می دم.

بعد از این چند روز فهمیدم که یکسری از دوستانی که توی این سایت در حال فعالیت هستند ، اصلا حاضر نیستند 1% در مورد موضوعی که در آن مشکل دارند ، تحقیق کنند و حتی یک مقدار فکر کنند ، فقط اینجا عضو شدند که لقمه آماده رو Copy کنند و Paste کنند توی برنامه خودشون ، اگر هم یک جای کد ایراد داشته باشه ، حاضر نیستند بقیه راه رو خودشون برن...

توی اینترنت شاید بیش از 5 سایت وجود داره که کد های شما را از VB به C و بر عکس تبدیل می کنه ، ولی متاسفانه مشاهده می شه که کاربری با 5 تا ستاره سبز هنوز ایراد از این میگیره که کدی که نمونه برای من گذاشتین ، vb هست و من C آنرا می خواهم ، این واقعا جای تاسف داره...

نمی دونم ، حتما شما سایتهای Microsoft را دیده اید که کار آنها مشابه همین سایت هست ، ولی متاسفانه سطح سوالات و مواردی که مطرح می شود 100 درجه از این سایت بالاتر هست.

لطفا شما دوستان هم نظرتون رو بدید و بگید که چرا ما تو این سایت فقط دنبال لقمه آماده هستیم؟

orca13
یک شنبه 16 مهر 1391, 19:31 عصر
درود!
به نظر من این دیدگاه چندان درست نیست و اون مقایسه که انجام دادی، عادلانه نیست.
شما در یه مورد خاص یه سرچ بزنی، 99% مطالب انگلیسی هستش، و اونا به راحتی بدون پرسش میتونن به خواستشون برسن، اما ایرانی ها باید همون مطالب رو بیان دوباره سوال کنن.
الان اگه فیلم های آموزشی رو ببینید، پاسخ اکثر سوالات رو پایه ای فرا میگیرید، اما محدودیت در اینترنت و زبان انگلیسی و... باعث میشه که ایرانی ها ازین آموزش ها هم محروم باشن.
....

البته شاید تا حدی هم خودمون به قول شما دنبال لقمه آماده ایم، اما مقایسه اشتباست (به نظر من)

موفق باشی.

fakhravari
یک شنبه 16 مهر 1391, 19:36 عصر
با سلام
همه چیز copy / past نیست.

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 19:59 عصر
من هم نگفتم همه چیز copy/paste هست ، گفتم یکسری از دوستان... شما لطفا نوشته من رو دقیق بخون

با سلام
همه چیز copy / past نیست.

amirzandi
یک شنبه 16 مهر 1391, 20:02 عصر
این نکته را با شما موافق هستم ، ولی اکثر مواردی که توی google به شما نتیجه می ده ، نمونه کد هست . ما مشکل داریم چون اونجا نمی یاد دقیقا درخواست کاربر رو بزاره توی سایت بلکه میاد تکنیک رو پیشنهاد می ده ، برای اینه که اکثر ما مشکل بر می خوریم و حتی خود من خیلی جاها کد آماده بر می دارم بدون اینکه حتی بهش فک کنم.

درود!
به نظر من این دیدگاه چندان درست نیست و اون مقایسه که انجام دادی، عادلانه نیست.
شما در یه مورد خاص یه سرچ بزنی، 99% مطالب انگلیسی هستش، و اونا به راحتی بدون پرسش میتونن به خواستشون برسن، اما ایرانی ها باید همون مطالب رو بیان دوباره سوال کنن.
الان اگه فیلم های آموزشی رو ببینید، پاسخ اکثر سوالات رو پایه ای فرا میگیرید، اما محدودیت در اینترنت و زبان انگلیسی و... باعث میشه که ایرانی ها ازین آموزش ها هم محروم باشن.
....

البته شاید تا حدی هم خودمون به قول شما دنبال لقمه آماده ایم، اما مقایسه اشتباست (به نظر من)

موفق باشی.

fakhravari
یک شنبه 16 مهر 1391, 20:14 عصر
من با شما نبودم.
کلی بود.

smm2006sh
دوشنبه 17 مهر 1391, 00:08 صبح
سلام
سر چی بحث میکنید بابا توی هر سایتی کاربران تازه کار وجود داره و کاربران حرفه ای هم هست . شاید سوالی که برای شما دوست عزیزamirzandi
(http://barnamenevis.org/member.php?199599-amirzandi) پیش پا افتاده باشه برای خیلیا نباشه . پس نمیشه اینجوری قضاوت کرد .

موفق باشید
یا علی

amirzandi
دوشنبه 17 مهر 1391, 08:00 صبح
والا برای من هم هنوز خیلی چیزا سوال هست و کمتر مواردی پیش میاد که برای من پیش پا افتاده باشه. شما فکر کلا متوجه نشدی بحث اینجا در مورد چه مسئله ای هست. مشکل سر یاد دادن نیست ، مشکل سر لقمه آماده هست دوست عزیز.

hamidkh
دوشنبه 17 مهر 1391, 08:30 صبح
سلام
دوست عزیز یه سری به این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?361959-لزوم-تغيير-اهداف-انجمن)بزن

FastCode
دوشنبه 17 مهر 1391, 08:35 صبح
جمله ی آخر امضای من برای همین موضوعه.
شما هم میتونید امضای من رو کپی کنید.

saeed_sho
دوشنبه 17 مهر 1391, 14:24 عصر
با اینکه بعضی ها قبل از تاپیک زدن توی همین سایت سرچ نمیکنن موافقم این در حالیه که در مورد اون موضوع کلی تاپیک در همین سایت هست ولی خب به قول شما شاید برای اونا سخته و تازه شروع کردن
ولی خب بین اونا هم کسانی هستند که دنبال لقمه ی آمادن

saeed_sho
سه شنبه 18 مهر 1391, 13:13 عصر
این موضوع رو هم در نظر بگیرید برای اونهایی که تازه شروع کردن خیلی از موضوعات سخت به نظر میرسه چون باره اوله
من خودم باره اول که به دیتابیس وصل میشدم کلی طول کشید و کلی ارور داد اما الان 5 دقیقه ای وصل میشم
اگه مشکلو قبلا تجربه کرده باشم حتما جواب میدم چون میدونم اون طرف چه احساسی داره و خودم اون احساسو تجربه کردم
من خودم خیلی از مباحث هست که واردشون نشدم

amirzandi
سه شنبه 18 مهر 1391, 13:17 عصر
شما دنبالش بودی ، نیومدی اینجا کد آماده درخواست کنی ، بقیه دوستان هم بیان با کمال افتخار کد را copy/paste کنن بزارن برات ، وقتی اینجوری برخورد بشه ، کم کم همه می رن به سمت لقمه آماده .... نظر شما چیه؟

saeed_sho
سه شنبه 18 مهر 1391, 13:51 عصر
من خودم معنی کدی که نفهمم رو نمینویسم منظورم معنی و کاربردشه که این کد هر خطش چه کار میکنه
اینکه کاربر کدش مشکل داره و ارور میده و میزاره تا بقیه کمکش کنن به نظر من اشکال نداره خودش بنده خدا کدو زده حالا یه خطش اشتباهه یا راهش اشتباهه دوستان راهنماییش میکنن
بهتره بجای جواب دادن به تاپیک های تکراری لینک تاپیک های موفق قبلی رو بهشون بدین
در ضمن من خودم خیلی مبندیم

amirzandi
سه شنبه 18 مهر 1391, 14:00 عصر
موافقم ، اون کسی کد رو زده ، توش مشکل داره باید مطرح کنه ، چون اون طرف لقمه آماده بر نداشته...

meisam3322
سه شنبه 18 مهر 1391, 20:43 عصر
با سلام،

چرا تنبل شدن ؟ همه اینجا جمع شدن که از اطلاعات همدیگه استفاده کنن. حالا یکی سطحش پایینه و دیگری بیشتر اطلاعات داره. عزیزه من ، همه که مثل شما شاید نمیتونن خیلی عالی جستجو کنن، شاید نمیدونن واقعا چه مطلبی رو باید جستجو کنن و ... اگه همش جستجو توی گوگل و ... بود که باید در این فروم و امثال این فروم ها رو گل میگرفتن.

چرا وقتی یه بنده خدایی میگه آقا کدی رو واسم بزارین ، چرا دریغ میکنین یا فکر میکنین که باید بره بگرده ، پس این وب سایت چیه الان ؟؟؟!!!! به نظر من راهنمایی و گذاشتن یه Code Sample نه کسی رو تنبل کرده و نه از کسی کم میکنه. حالت بهترش هم اینه که این Code Sample باعث رفع مشل اون بنده خدا میشه و هم باعث پیشرفتش ...

orca13
سه شنبه 18 مهر 1391, 22:10 عصر
منم موافقم که نباید این موضوع باعث بشه که کسی دیگه sample code نزاره!
اگه کسی که جواب میده، کامل، یه جوری که قابل فهم باشه برا کسی که هیچ اطلاعاتی در مورد اون موضوع نداره، نیازی به کد هم نباشه، ولی اگه توضیحات گنگ باشه، خب سوال کننده طبیعتا میگه، کد بزارین.

raziee
سه شنبه 18 مهر 1391, 22:56 عصر
با درود
هر روز دوستان جدیدی علاقه مند به برنامه نویسی میشن و سوال های زیادی براشون پیش میاد.
متاسفانه شیوه ی آموزشی که در پیش میگیرند غلط هست.
شروع به مطالعه کتاب نمیکنند.
پروژه های Open Source رو بررسی نمیکنند و ...

همه ی افراد (از جمله خود بنده و دیگر دوستانی که میشناسید) در ابتدا سوال هایی داشتند که برای دیگران ساده و پیش پا افتاده بوده.
نمیشه این اجازه رو نداد که سوال نکنن.
سوال هایی که در این سایت بار ها و بار ها پرسیده شده (مثل ممبرشیپ،سطح دسترسی و....) و به نتیجه رسیده و باز هم سوال های جدید در این موضوع ها پرسیده میشه.
خیلی از دوستان کم لطفی میکنن و اگه تاپیکشون رو حذف کنیم ( به هر دلیلی مثل عدم جستجو ویا عنوان نامناسب) از طریق پیام خصوصی و راه های ارتباطی دیگه با بیان نامناسبی اعتراض میکنن.
این روند (پرسش سوال ها) ادامه داره.
راه حل چیه؟
کمک کنید تا این به بهتر شدن این بخش کمک کنیم.
تاپیک ایده های خود را برای بهتر شدن این بخش ارائه دهید. (http://barnamenevis.org/showthread.php?364282) برای مطرح کردن ایده های شما دوستان ایجاد شده.

این تاپیک فقل شد.