PDA

View Full Version : کدوم کلاس آموزشی ؟

poriab
یک شنبه 16 مهر 1391, 20:04 عصر
سلام دوستان

کدوم کلاس از نظر بار علمی و همچنین یادگیری بهتر هست ؟

کلاس های php مجید آنلاین

یا

کلاس های برنامه نویس

یا

تحلیل داده ها

سپاس از شما:قلب:

hajsaeid
یک شنبه 16 مهر 1391, 22:12 عصر
سلام
من حدود دو ترمی هست که کلاس های تحلیل داده و مخصوصا استاد خداپرست رو دارم میرم.اون دو تا کلاس رو نمیدونم ولی تا اینجای کار برام خیلی مفید بوده،خیلی از از سوالهایی هم که تو تاپیک مطرح میشه رو هم جوابشو میدونم ولی فقط حسشو ندارم که بیام و تایپ کنم که اونم ان شا الله بهتر بشه.بین این همه استادی که تا حالا تو دانشگاه و جاهای دیگه دیدم این یکی(عباس خداپرست) با همشون فرق داره.اصلا یه جمله از خودش:"گوشی من برای جواب دادن به سوالات شما همیشه روشنه چون معتقدم اگه من کار یه نفرو راه بندازم یکی هم یه روزی پیدا میشه که کار منو راه بندازه".
تا حالا اینجا پست نزده بودم دقت کنی اینم اولی بود. وظیفه دونستم از استادم دفاع کنم.

راستی آموزشگاه هم برای شهریه خیلی باهات راه میاد و زیاد اذیت نمیکنه!!!!!

Unique
یک شنبه 16 مهر 1391, 23:23 عصر
حیف نیست وقتی منبعی به بزرگی اینترنت و انجمن هایی مثل این انجمن و خیلی جا های دیگه هست شما پولتون را صرف رفتن کلاس هایی بکنید که فقط syntax یادتون میدن و با چهار تا مثال که توی هر دوره دارن همون را تکرار مکررات میکنن وقتتون را تلف کنید ، البته شاید ایراد از منه که هیچوقت به آموزش های آکادمیک و آقا معلم ها اعتقادی نداشتم ! بهترین کتاب های php را اگه یک سال هم بخونید نمیتونید برنامه نویس بشین ! برنامه نویسی از اون رشته هاست که فقط به کار و کار کار و کار و ... احتیاج داره ! شما باید برای خودتون یک پروژه تعیین کنید و از صفر از طریق همین منابعی که در ابتدای صحبتم آوردم تجربتون را بیشتر کنید ! اولش خیلی سخت خواهد بود اما چیزی که با سختی به دست بیاد همیشه میمونه و از یاد ها نمیره. در ضمن دیگه شما ها دانشجو هستید نه داش آموز ! حالا یکی نیاد بگه ما که از ابتدا چیزی از برنامه نویسی نمیدونیم چی کار کنیم !!! اولا برنامه نویس باید عاشق کارش باشه وقتی که عاشق بود یک کتاب ابتدایی از php یا هر زبان دیگه بدی دستش خودش شروع میکنه ! به قول John Forbes Nash و Bill Gates کلاس و معلم جلوی خلاقیت و سرعت پیشرفت را میگیرن !

امیدوارم به کسی توهین نشده باشه و کسی ناراحت نشده باشه.

plague
دوشنبه 17 مهر 1391, 08:13 صبح
تنها چیزی که نیاز داری یه شناخت خوب از زبان انگلیسیه

poriab
دوشنبه 17 مهر 1391, 13:34 عصر
حیف نیست وقتی منبعی به بزرگی اینترنت و انجمن هایی مثل این انجمن و خیلی جا های دیگه هست شما پولتون را صرف رفتن کلاس هایی بکنید که فقط syntax یادتون میدن و با چهار تا مثال که توی هر دوره دارن همون را تکرار مکررات میکنن وقتتون را تلف کنید ، البته شاید ایراد از منه که هیچوقت به آموزش های آکادمیک و آقا معلم ها اعتقادی نداشتم ! بهترین کتاب های php را اگه یک سال هم بخونید نمیتونید برنامه نویس بشین ! برنامه نویسی از اون رشته هاست که فقط به کار و کار کار و کار و ... احتیاج داره ! شما باید برای خودتون یک پروژه تعیین کنید و از صفر از طریق همین منابعی که در ابتدای صحبتم آوردم تجربتون را بیشتر کنید ! اولش خیلی سخت خواهد بود اما چیزی که با سختی به دست بیاد همیشه میمونه و از یاد ها نمیره. در ضمن دیگه شما ها دانشجو هستید نه داش آموز ! حالا یکی نیاد بگه ما که از ابتدا چیزی از برنامه نویسی نمیدونیم چی کار کنیم !!! اولا برنامه نویس باید عاشق کارش باشه وقتی که عاشق بود یک کتاب ابتدایی از php یا هر زبان دیگه بدی دستش خودش شروع میکنه ! به قول John Forbes Nash و Bill Gates کلاس و معلم جلوی خلاقیت و سرعت پیشرفت را میگیرن !

ممنون دوست خوبم

قبلا کلاس رفتم ولی نصفه کاره موند ! واقعا خوب بود ، به همین خاطر می گم کلاس
هم سریع تر یاد میگیرم و هم اینکه از تجربه استاد استفاده می کنم ، و یک راهی که مثلا 2 سال طول می کشه رو با 1 سال بهش می رسم

hajsaeid
دوشنبه 17 مهر 1391, 21:29 عصر

اینی که شما میگی درسته ولی همون جوری هم که خودت اشاره کردی خیلی زمان بر و طاقت فرساست.کجاش بده و حیفه که آدم پیش یه استادی که همه بیراهه هایی که ما قراره بریم طی مدت هابریم رو برامون روشن کنه و حاصل چندین سال کد نویسیش رو بیاد در ازای حالا 300 تومن به ما بگه.هزینه ای که با اولین پروژه یا اولین ماه حقوق گرفتن از یه شرکت چندین برابرشو میتونی درو کنی.مخالف حرف شما نیستم ولی اکثر آدمای موفق به تلفیق این دوتا یعنی تجربه+استاد یا علم معتقدن نه به یکیشون.
درسته؟

poriab
دوشنبه 17 مهر 1391, 21:41 عصر
دوستان عزیز کسی این کلاس رو شرکت کرده ؟

Unique
سه شنبه 18 مهر 1391, 02:37 صبح
یک راهی که مثلا 2 سال طول می کشه رو با 1 سال بهش می رسم

یه استادی که همه بیراهه هایی که ما قراره بریم طی مدت هابریم رو برامون روشن کنه و حاصل چندین سال کد نویسیش رو بیاد در ازای حالا 300 تومن به ما بگه.

مشکل همینه ، برنامه نویسی کلاس تست زنی نیست که کسی بیاد به شما راه و روش و میون بر یاد بده ! بلکه سراسر تجربه هست و خیلی هاش هم قابل انتقال نیست ، اصلا خیلی از مباحث توی این کلاس ها مطرح نمیشن یا اگه مطرح بشن استاد میگه "این موضوع در زمان ما نمیگنجه و مثلا باید یک دوره اختصاصی براش در نظر گرفت" حالا توی همون دوره اختصاصی یک موضوع دیگه پیدا میشه و استاد میگه "این هم در این بحث نمیگنجه و باید یک دوره اختصاصی دیگه واسش بیای" شما تا این دوره ها را بگذرونی ته ته تهش ! syntax های php را یاد گرفتی با کلی مطلب غیر منسجم تازه بدتر از همه اینه که پیرو خط مشی کد نویسی یک نفر میشی در صورتی که اگه خودت تجربی وان را یاد میگرفتی باعث میشد با خلاقیتی که داری برای خود خط مشی به وجود بیاری. نمیخوام بیشتر توضیح بدم چون ما ایرانی ها اعتقاد داریم چرخ را نباید دوره ساخت ! و من اصلا این طرز تفکر را قبول ندارم و این فقط برای مجامع جهان سومی هست ، شما چرخ را دوباره بساز ولی با سرعت بیشتری نسبت به اولین نفر یا اولین بار چون از تجارب و دانش موجود استفاده میکنی اما باید بدونی چطور ساخته شده ! مثل اینه که دوستانی که قالب های word press را ویرایش میکنند اسمشون را بگذاریم برنامه نویس php !

نمیخوام موضوع را منحرف کنم چون ممکنه به بعضی بر بخوره ! میخواستم مبانی تجربی برنامه نویسی را ازش غافل نشین ! همین !

poriab
سه شنبه 18 مهر 1391, 17:30 عصر
اصلا خیلی از مباحث توی این کلاس ها مطرح نمیشن یا اگه مطرح بشن استاد میگه "این موضوع در زمان ما نمیگنجه و مثلا باید یک دوره اختصاصی براش در نظر گرفت" حالا توی همون دوره اختصاصی یک موضوع دیگه پیدا میشه و استاد میگه "این هم در این بحث نمیگنجه و باید یک دوره اختصاصی دیگه واسش بیای" شما تا این دوره ها را بگذرونی ته ته تهش ! syntax های php را یاد گرفتی با کلی مطلب غیر منسجم

تازه بدتر از همه اینه که پیرو خط مشی کد نویسی یک نفر میشی در صورتی که اگه خودت تجربی وان را یاد میگرفتی باعث میشد با خلاقیتی که داری برای خود خط مشی به وجود بیاری. نمیخوام بیشتر توضیح بدم چون ما ایرانی ها اعتقاد داریم چرخ را نباید دوره ساخت !

درست می گی شما / در رابطه با موضوع اول می تونیم بعد از کلاس درس ( همون جلسه که این مطلب گفته می شه ) بیایم در مورد اون مطلب که استاد وقت نشد سر کلاس بگه تحقیق کنیم هم بیشتر یاد میگیریم و هم کامل در ذهن ثبت می شه .

پیرو شدن خط مشی هم اگه استاد ، استاد خوبی باشه بد نیست ، کلاس برنامه نویسی که رفتم و نصفه موند حرف شما رو تایید می کنه که پیرو خط مشی می شی !

اما چون استاد واقعا حرفه ای بود این خط مشی برای من خیلی خوب بود و می تونیم این خط رو بیایم بهتر کنیم نه اینکه از اول دوباره بسازیم...

ممنون از پاسختون:قلب:

hajsaeid
سه شنبه 18 مهر 1391, 21:51 عصر
خیلی قشنگ می نویسی . باهات مخالف صد در صد نیستم ولی تو این مدتی که از عمرم گذشته استاد های زیادی رو دیدم ، در هر زمینه ای ! ولی یه حرفی هست که استاد داریم تا استاد! کسایی هستند که تو یه دوره ی 20 ساعته نسخه کل توابع و دستورات یه زبون برنامه نویسی رو میپیچن نمونش تو تهران زیاده ولی یه تجربه ای که من با این استاد همون روزای اول ورودم به کلاسشون داشتم این بود که برای یک بازی ساده مثل XO ،توی کلاس 5 نفری 6 تا راه حل مختلف در اومد!!! به نظرت پیش یه همچین کسی شاگردی کردن آدمو محدود می کنه؟ یا خلاقیت رو از آدم میگیره؟تو دوره پیشرفته این استاد روال کلاس به این صورته که یه مسئله با یه تفکری پشت اون هست و بچه ها برای اون باید هرکدوم به صورت جداگانه راه حلی پیدا کنند. استاد هم به عنوان مشاور یا راهنما به بچه ها کمک میکنه همین.
دقت کردی هم تفکر شما رو شامل میشد و هم برای من.راستی من به غیر از یه شاگرد سمت دیگه ای توی اون آموزشگاه ندارم و استادم هم فامیلم نیست فقط خواستم نظرمو بگم.
خیلی آقایی!!!!

poriab
دوشنبه 24 مهر 1391, 20:54 عصر
خیلی قشنگ می نویسی . باهات مخالف صد در صد نیستم ولی تو این مدتی که از عمرم گذشته استاد های زیادی رو دیدم ، در هر زمینه ای ! ولی یه حرفی هست که استاد داریم تا استاد! کسایی هستند که تو یه دوره ی 20 ساعته نسخه کل توابع و دستورات یه زبون برنامه نویسی رو میپیچن نمونش تو تهران زیاده ولی یه تجربه ای که من با این استاد همون روزای اول ورودم به کلاسشون داشتم این بود که برای یک بازی ساده مثل XO ،توی کلاس 5 نفری 6 تا راه حل مختلف در اومد!!! به نظرت پیش یه همچین کسی شاگردی کردن آدمو محدود می کنه؟ یا خلاقیت رو از آدم میگیره؟تو دوره پیشرفته این استاد روال کلاس به این صورته که یه مسئله با یه تفکری پشت اون هست و بچه ها برای اون باید هرکدوم به صورت جداگانه راه حلی پیدا کنند. استاد هم به عنوان مشاور یا راهنما به بچه ها کمک میکنه همین.
دقت کردی هم تفکر شما رو شامل میشد و هم برای من.راستی من به غیر از یه شاگرد سمت دیگه ای توی اون آموزشگاه ندارم و استادم هم فامیلم نیست فقط خواستم نظرمو بگم.
خیلی آقایی!!!!

ممنون دوست عزیز