PDA

View Full Version : بهترین راه ضمیمه کردن یک فایل به یک رکودر چیست

mma_ok
دوشنبه 17 مهر 1391, 09:59 صبح
سلام دوستان عزیز

من برای مشکل خودم جستجوی زیادی کردم ولی نتونستم راه کار مناسبی رو پیدا کنم
مشکل من اینه که در یک جدول با تعدادی فیلد اطلاعاتی برای هر رکورد میخوایم یک فایل زیپ شده رو ضمیمه کنیم که در هنگام باز کردن فرم های مربوط به خروجر اطلاعات قابل دسترس باشه ولی3 مشکل وجود داره
1 میخوام که کابر حتما فایل های زیپ شده رو ضمیمه کنه
2 میخوام که فایل ها خارج از بانک و در یک پوشه مجزا کناردیتا بیس قرار بگیده تا حجم دیتا بیس بالا نره
3 با انتقال دیتا بیس و پوشه به یک آدرس جدید و یا سیستم دیگه برنامه دچار مشکل نشه
البته من هرچه نمونه پیدا کردم همه در مورد عکس و ذخیره اون بوده و هیچ کدوم هر سه مشکل رو پوشش نمیده
با تشکر

mma_ok
دوشنبه 17 مهر 1391, 10:32 صبح
یک فایل خلاصه شده از برنامه رو هم ضمیمه کردم تا راحت تر موضوع مشخص بشه

mma_ok
دوشنبه 17 مهر 1391, 14:03 عصر
فقط امار بازدید میره بالا؟؟؟؟؟
بدن پاسخ؟؟

Abbas Amiri
دوشنبه 17 مهر 1391, 14:41 عصر
سلام .
با استفاده از همان روش عکس براحتی میتوانید کارخودرا انجام دهید . فایل زیر میتواند بشما کمک کند
فقط قسمتهایی که مربوط به نمایش عکس است را حذف کنید و بعضی تغییرات مثل تغییر پسوندهای تصاویر با rar,zip,...

http://barnamenevis.org/showthread.php?352932-%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84&p=1568213&viewfull=1#post1568213

mma_ok
دوشنبه 17 مهر 1391, 15:37 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
من خیلی سعی کردم که بنوتم تغییرات لازم رو انجانم بدم ولی نشد
و من همچنان با این مطلب مشکل دارم
اگر چه میدونم زحمت زیادی میشه ولی اگه براتون امکان داره روی فایل نمونه ای که در پست اول گذاشتم اجرا کنید ممنون میشم

Abbas Amiri
دوشنبه 17 مهر 1391, 20:01 عصر
اصلاحات انجام شد

mma_ok
سه شنبه 18 مهر 1391, 07:28 صبح
ممنون از لطف شما
خیلی زحمت کشیدید

مشکل اضافه شدن فایل پیوست حل شد کامل فقط
ممکنه برای اینکه بتونیم این فایل پیوست رو از توی همون فرم اجرا کنیم هم راهکار بدید
یعنی با انتخاب قرارداد از منوی بالای فرم بتونیم اطلاعات مربوطه رو توی زیر فرم ببینیم و با کلیک روی مثلا یک آیتم خاص فایل های ضمیمه اون هم اجرا بشه ؟؟

Abbas Amiri
سه شنبه 18 مهر 1391, 22:25 عصر
سلام
تغییرات فایل انجام شد .
نکته اینکه شما از WinZip برای کمپرس کردن فایلها استفاده کرده اید . وممکن است مکان فایل اجرایی آن درکامپیوترهای مختلف فرق کند X:\Program Files\WinZip . دراین صورت درصورت پیام مربوط به آن بایست در زیرروال UnZip_ZipFile مسیرآنرا عوض کنید . درصورتی که اگر از زیپ فایل خود ویندوز استفاده میکردید این مشکلات احتمالی بوجود نمی آمد

mma_ok
چهارشنبه 19 مهر 1391, 08:10 صبح
یعنی با نصب کردن در روی سیستم های مختلف باید این تنظیم بشه
و نمیشه این برنامه رو به صورت راحت به دیگران داد و بدون تنظیم

Abbas Amiri
چهارشنبه 19 مهر 1391, 18:58 عصر
سلام
اولا حتما باید WinZip نصب باشد و ثانیا در \: C
ضمن اینکه بعد از Unzip کردن حتما فولدر مربوطه بازخواهد
بهتر بود از زیپ ویندوز استفاده میکردید تا احتیاجی به برنامه مذکورنباشد( دراینصورت تمام فایلها باید پسوند zip ذخیره میشدند ودرحالتهای دیگر خطا بوجود می آمد)
لازم به ذکراست که راهکار برای جستجوی مسیر برنامه فوق وجود دارد ولی ازحوصله این بحث خارج است.

mma_ok
شنبه 22 مهر 1391, 11:05 صبح
با تشکر از راهنمایی شما
به نظر شما با یک برنامه ساختن فایل های نصبی ترتیبی بدیم که به طور اتوماتیک برنامه های مورد نیار و فونت های مورد نیار روی سیستم استفاده کننده نصب بشه امکان رفع این نقص وجود داره ؟؟

mma_ok
شنبه 22 مهر 1391, 12:51 عصر
دوست عزیز یک اشکالی در فایلی که اصلاح فرمودید وجود داره که من نفهمیدم چیه
وقتی اطلاعات از طریف فرم وارد میکنی و بعد در جدول به رکورد نگاه بندازی متوجه میشی که تمام اطلاعات رو اتوماتیک تغییر داده و دیگه حتی نمیتونی اون رکورد رو حذف کنی - یعنی وقتی که فایل را ضمیمه کردی و میخوای از فرم خارج بشی و رکورد را ذخیره کنی ، کل رکورد را بازنویسی میکنه و فیلدها رو بهم میریزه
اگه ممکنه یک نگاه بندازی ببینی چشه ؟؟؟

Abbas Amiri
شنبه 22 مهر 1391, 21:51 عصر
سلام
من متوجه فلسفه فرم اصلی شما نشدم . منبع داده سابفرم با فرم یکی است !!!
درهرصورت قسمتی ازکدها بایستی بکارشما بیاید . هرطور صلاح میدانید ازآنها استفاده کنید.