PDA

View Full Version : اجرای خودکار یک سناریو توسط Access یا شبیه سازی Job Scheduling

m_h_2007
دوشنبه 17 مهر 1391, 22:03 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
بنده طبق شرایط خاص قرار است کاری را انجام بدهم و با توجه به موقعیت فعلی بایستی کلیه این کارها به صورت اتوماتیک توسط خود Access انجام شود . شرح کار بدین صورت است :
من یک بانک اطلاعاتی دارم که حاوی تعدادی مثلا 20 جدول است ، تعدادی شی کوئری هم دارم که داده های مورد نظر من را از جداول استخراج می کند . حال می خواهم کاری کنم که طبق زمانبندی معین یا بر فرض مثال هر 24 ساعت یک بار خود Access به طور اتوماتیک تعدادی از این کوئری ها را که حاوی تعدادی رکورد می باشد را به صورت جدول در آورده و درون یک بانک اطلاعاتی Temp ذخیره نموده و سپس این بانک اطلاعاتی را توسط خط تلفن ارسال نماید . در ارسال فایل هیچ مشکلی ندارم فقط مساله اینجاست که چگونه با استفاده از ماکرو و ماژول درون Access تقریبا این شبیه سازی Job Scheduling را انجام دهم ؟آیا می شود برای EXPORT کردن کوئری ها به یک دیتابیس tEMP خالی می توان کد نوشت ؟یا از چه ابزارهای داخلی دیگری درون Access استفاده کنم ؟آیا این کار شدنی است ؟ میخواهم بدانم که از چه راهی وارد شوم ؟ چون شرایط خاص است کلیه این کارها بایستی توسط خود فایل Access که من طراحی می کنم به طور خودکار انجام شود . البته خاطر نشان کنم که برای ارسال فایل نهایی ایجاد شده از VBA یا Visual basic درون Access استفاده می کنم . با تشکر

emami.sie
سه شنبه 18 مهر 1391, 13:39 عصر
سلام دوست من
در نمونه ذیل فایل avchive می تواند نقش همان Temp مورد نظر شما رو بازی کنه و فایل dbyear هم همان اینترفیس شما که شامل یکسری جدول و کوئریست...
حالا می مونه زمانبدی که می تونید با تعریف یک تایمر در فرم مورد نظر ، زمانبندی مورد نظرتون برای اجرای کوئری های enteghal و Hazf رو اجرایی کنید...
موفق باشید
یا علی

m_h_2007
چهارشنبه 19 مهر 1391, 10:25 صبح
سلام استاد گرامی - بسیار لطف کردین - ممنون از پاسخ بسیار شیوا و پر محتواتون - واقعا مشکلمو حل کرد - از محبت شما ممنون و سپاسگزارم

emami.sie
چهارشنبه 19 مهر 1391, 12:10 عصر
سلام
خواهش میکنم...
البته نا گفته نماند این نمونه زحمت یکی از دوستان که چند وقت پیش تهیه کردن بود (اسمشون یادم نیست) و من توی آرشیوم داشتمش...
موفق باشید
یا علی