PDA

View Full Version : آیا دانشگاه پیام نور محل مناسبی برای تحصیل در رشته نرم افزار هست؟

black phoenix
سه شنبه 18 مهر 1391, 07:43 صبح
سلام دوستان
من الان ترم یک دانشگاه پیام نور در رشته نرم افزار و در مقطع کارشناسی هستم.
به نظر شما پیام نور محل مناسبی برای رشته نرم افزار هست یا نه؟چون الان آمادگی دارم که یه سال دیگه بخونم و دوباره تو کنکور شرکت کنم.

BORHAN TEC
شنبه 22 مهر 1391, 21:09 عصر
سلام
به نظر من دانشگاه تاثیر زیادی در موفقیت فرد در رشته نرم افزار ندارد و بیش از 80 درصد موفقیت افراد در حوزه نرم افزار به تلاشهای شخصی فرد باز می گردد(یعنی مطالعه پی در پی مقالات، کتابها، تمرین و تمرین و تمرین!!!). نمی دانم که باور می کنید یا نه ولی باید بگویم که اکثر مطالبی که در دانشگاه تدریس می شود بسیار سطحی است و اگر فرد واقعاً پشتکار داشته باشد خیلی بیشتر از چیزی که تدریس می شود می تواند مطلب بیاموزد. به عنوان مثال چیزی که در دانشگاه به عنوان html در طول یک ترم(!) تدریس می شود، خود شخص با تلاش می تواند فقط در مدت یک هفته یاد بگیرد و چند ماه در زمان صرفه جویی کند. البته این فقط یک مثال بود و بقیه هم تقریباً به همین ترتیب است. به عنوان یک توصیه برادرانه باید بگویم که اول از همه تمام تلاش خود را به کار بگیرید که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، چون بر اساس تجربه به شخص بنده ثابت شده است که کسانی که در حوزه کامپیوتر فعالیت می کنند و زبان انگلیسی می دانند با سرعت بسیار بیشتری نسبت به بقیه پیشرفت می کنند. به نظر من اگر خواستی در همان دانشگاه پیام نور درس بخوانی به هیچ وقت معیار سنجش خود را مقایسه همکلاسیهایت با بقیه قرار نده، چون دست بالای دست بسیار است.
موفق باشید...

علی متقی پور
سه شنبه 25 مهر 1391, 01:59 صبح
سلام دوست عزیز
باید بهتون عرض کنم دانشگاه پیام نور بدترین انتخاب ممکن برای خوندن کامپیوتر است. اصولا سبک این دانشگاه اینه که به شما کتاب هائی حجیم و سنگین معرفی میکنه که شما در طول یک ترم که چه عرض کنم در طی 4 سال هم نمیتونید بدون استاد اونا رو یاد بگیرید. در دانشگاه هائی که شما با استاد طرف هستید و خود اون تعیین میکنه امتحان از چه بخش هایی از کتاب هست کار شما بمراتب راحت تره. بنظر من آدم شریف درس بخونه راحت تره تا اینکه پیام نور بخونه. من خودم بشخصه نه پیام نوریم نه کامپیوتری ولی در اطرافیان نزدیکم افردیکه پیام نور بخونن ( خصوصا مهندسی کامپیوتر ) وجود داره
البته من اصولا اعتقادی به اینکه یکسال دیگه وقت صرف کنید و صرفا برای کنکور بخونید هم ندارم چون کار طاقت فرسائیه و هیچ تضمینی وجود نداره که نتیجه بهتری بگیرید.
اگر من بودم یکی از این دو راه رو میرفتم:
1. پیام نور رو ادامه میدادم ولی در کنارش بطور جدی برای کنکور هم میخوندم.
2. از راههای جایگزین استفاده میکردم ( دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و ... )

#Elahe#
پنج شنبه 18 آبان 1391, 00:13 صبح
دروسی مثل طراحی الگوریتم ، طراحی و پیاده سازی ، نظریه زبانها ، معماری و . . . . رو نمیشه یاد گرفت مگر با حضور در یک کلاس با حضور یه استاد
بیشتر دروس گرایش نرم افزار و کلا رشته کامپیوتر نیاز به حضور در کلاس داره و با مطالعه کتاب نتیجه ای حاصل نمیشه !!!

Salar Ashgi
جمعه 19 آبان 1391, 22:07 عصر
بعنوان یک لیسانس نرم افزار از دانشگاه دولتی ، میتوانم بگویم :

* اگر انرژی و پتانسیل قبولی در سال بعد تو یکی از دانشگاههای دولتی رو دارید ، به هیچ وجه این فرصت رو از دست ندید !
چون من دوستان پیام نوری و کامپیوتری داشتم که از لحاظ علمی بد هم نبودن ، ولی به خاطر سختی اکثر دروس رشته نرم افزار
که بدون کلاس یادگیری واقعا سخته و البته تو بعضی درس ها رویاست ؛ بعد 5 سال هنوز تموم نشدن !!!

* اگه انرژی دوباره خوندن واسه کنکور رو ندارید ، در مقایسه با آزاد و ... بهتره ! ولی دقت کنید گفتم که تو پیام نور دیگه کاملا باید "دانشجو"
بود ، چون با این درس های وقت گیر و بدون استاد باید انرژی مضاعف صرف کنید .

موفق باشید ./

TrIcKeRx13
یک شنبه 28 آبان 1391, 15:53 عصر
داداش من الان ترم یک پیام نور نرم افزار هستم ........
رویه رو رون این گرفتم که باید خودم بخونم .... خودم یاد بگیرم ..
به نظر من یه برنامه نویس باید خودش پیشرفت کنه ............
بایس دنبال چیزای تازه باشی و هیچ وقت داشته هاتو کافی ندونی.............

Slytherin
جمعه 10 آذر 1391, 09:43 صبح
اگر به ارشد فکر می کنی حتما پیام نور رو ادامه بده چون هیچ دانشگاهی از نظر "آکادمیک" به سطح پیام نور نمیرسه.
ولی خب همانطوری که دوستان گفتن از نظر محتوا مثل بقیه دانشگاه ها (یا شایدم بدتر) هست.

#Elahe#
پنج شنبه 23 آذر 1391, 22:27 عصر
داداش من الان ترم یک پیام نور نرم افزار هستم ........
رویه رو رون این گرفتم که باید خودم بخونم .... خودم یاد بگیرم ..
به نظر من یه برنامه نویس باید خودش پیشرفت کنه ............
بایس دنبال چیزای تازه باشی و هیچ وقت داشته هاتو کافی ندونی.............
برنامه نویسی یک صدم رشته نرم افزار هم نیست
و حتی اگر بگیم برنامه نویسی جایی در این رشته نداره (در اکثر دانشگاه های ایران) اغراق نکرده ایم:لبخندساده:

Salar Ashgi
پنج شنبه 23 آذر 1391, 22:49 عصر
ببینید برنامه نویسی و ایجاد پروژه های نرم افزاری از اهداف اصلی رشته نرم افزار محسوب میشه و مثلا تو دانشگاهی مثلا "صنعتی شریف"
حسابی رو" تفکر الگوریتمیک" دانشجویان کار می کنند ، ولی تو اکثر دانشگاه های دیگه متاسقانه خود اساتید از لحاظ پایه برنامه نویسی در سطح
ضعیفی هستند و بنابراین خود دانشجو باید دنبال زبانهای برنامه نویسی برود . خلاصه رشته نرم افزار دانشجویی میخواد از جنس دانشجو !!

leonard
شنبه 28 بهمن 1391, 19:33 عصر
با کمی تلاش میشه حتی خود آموز برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار رو یاد گرفت اما مهمتر از اون فرهنگ کار تیمی و فرهنگ مهندسی نرم افزار هست که توی هیچ کتابی نیست و محیط آموزشی اون رو فراهم میکنه
و برای رسید به اون باید یا به یک دانشگاه خوب بروید یا مستقیم به یک شرکت نرم افزاری
هر چه دانشگاه بهتر باشه توی پیشرفت شما تاثیر بسیاری داره

justlearnnew
شنبه 10 فروردین 1392, 16:18 عصر
به نظر من کسی که هیچ انتخابی به غیر از پیام نور و آزاد نداره بهتره به پیام نور بره و اون هزینه هایی که بهش برمی گرده( چون پیام نور ارزونتره ) صرف آموزش در بیرون از دانشگاه کنه .
البته باید یه استاد خوب پیدا کنه و هر ترم به صورت مستمر و پی در پی درس های مهمی هچون ساختمان داده ، هوش ، طراحی و.... پیش اون بخونه .
من خودم پیام نوری بودم با هزار ذوق و شوق و هیجان و انرژی رفتم مهندسی نرم افزار خوندم ولی ای کاش نمی رفتم و اون هزینه و وقت ( 5 سال ) رو صرف برنامه نویسی و کلاس زیر نظر یه استاد خوب می کردم .حال هم توصیه من به اونایی که هنوز نرفتند فقط همین دو راه هست والا 5 سال دیگه میان همونجایی که من الان هستم.

fakhravari
پنج شنبه 06 تیر 1392, 12:04 عصر
دولتي
پيام نور
ازاد
علي كاربردي
و...

اوبالیت به بو
پنج شنبه 06 تیر 1392, 12:21 عصر
شما هدفتون این هست مدرک بگیرید یا برید دانشگاه؟ شما در دانشگاه و با استاد ها و منابع خوب می تونید موفق بشید (یعنی درک درستی از مهندسی کامپیوتر داشته باشید).

kazem235
دوشنبه 24 تیر 1392, 20:05 عصر
رشته نرم افزار کامپیوتر که رشته واقعا سختی هم هست تو یه دانشگاهی که نه کلاس داره نه استاد به چه درد میخوره.به نظر من اگه ادم ازاد ، غیر انتفاعی یا علمی کاربردی بره بهتر از پیام نور هست.