PDA

View Full Version : گفتگو: ایده های خود را برای بهتر شدن این بخش ارائه دهید.

raziee
سه شنبه 18 مهر 1391, 21:54 عصر
با درود به تمامی دوستان.
چند ماهی هست که این بخش (ASP.NET) از حالت فعال خارج شده، منظور از فعال بودن ایجاد تاپیک هایی هست که کاربر سوالی رو پرسیده باشه که کاربران دیگه علاقه به پاسخ دادن و گفتگو و تحقیق کردن در مورد اون پرسش باشن.
متاسفانه موضوع سوالاتی که در این چند ماهه پرسش شده کاملا تکراری بوده و اگه کاربری سوال خوبی رو هم مطرح کرده باشه بین این همه تاپیک گم میشه.

هدف از ایجاد این تاپیک بررسی دلایل ایجاد این سوال های تکراری و ارائه راه حل های هست که این بخش رو بهتر از پیش کنیم.
متاسفانه شاهد این هستیم که کاربرانی قدیمی این سایت علاقه ای به شرکت در تاپیک ها ندارند و سایت رو ترک میکنن.

برای پاسخ دادن به این تاپیک به نکات زیر توجه کنید.
به هیچ وجه به شخص یا گروهی توهین نکنید.
از ارسال پاسخ های کوتاه بپرهیزید.(اگه حرفی ندارید خوب پاسخی ارسال نکنید.)
سعی کنید دلایل غیر فعال شدن این بخش رو بیان کنید و بعد راه حل ارائه بدید.

ممنون از تمامی دوستان

Arash_janusV3
سه شنبه 18 مهر 1391, 22:32 عصر
درود بر همه دوستان
یکی از دلایل می تونه یکنواخت بودن کار در این بخش و یا در این سایت باشه
زمانی که من ثبت نام کردم رو به خاطر دارم
اعضای مدیریت سایت خیلی فعال بودند و در همه مبحثی شرکت می کردند و تجربیاتشون رو در اختیار همه می گذاشتند
مثل علیرضا مداح ، کشاورز ، موسوی و ...
الان حضور اینها کاملا بی رنگ شده و از اون جایی که مشخصه انگار خودشون هم دیگه تمایل ندارند این سایت همیشه رو پا باشه
خوب وقتی آنها در مبحثی شرکت می کردند خود به خود باعث می شد کاربران را به تحقیق و فعالیت وادار شوند
این سایت باید از یکنواختی خارج بشه
مثلا در همین بخش یک آزمون برگزار بشه برای بالا بردن سطح کیفی برنامه نویسان
یا پروژه های حل نشده ارائه بشه کاربران برای افزایش علمشان پی به حل مسئله ببرند
یا برای کاربران فعال تمهیداتی در نظر گرفته بشه اگر این سایت محصولاتی داره به آنها تخفیف خاصی قائل بشه
یا برای مبحث آموزشی تخفیف ویژه ای در نظر بگیره

نکته دیگر آنکه من یک مبحثی را راه اندازی کردم
اما ملاحظه کنید هیچ مدیری هیچ نظری نداده
چرا مدیران سایت یک سری تغییرات را اعمال نمی کنند و هیچ توجهی ندارند؟!!! (http://barnamenevis.org/showthread.php?361976-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%88-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%9F%21%21%2 1)
خوب این هم یک دلیل عمده ست
خودتون مشاهده بفرمائید

در کلام آخر باید بگم که باید بهاء بدهند
با سپاس فراوان

ya30ien2
سه شنبه 18 مهر 1391, 23:02 عصر
منم با دوستان موافقم بیشتر بخاطر این هستش که مدیران سایت دیگه هیچ گونه تحرکی در سایت ندارند و فکر نمیکنم به سایت مراجعه هم بکنند
و پیشنهادی که من دارم اینه که یکی از مدیران سایت قسمتی رو راه اندازی کنه و از کلاس های آموزشی که دارند مثل آقای کیانیان فیلم تهیه کنند
و اون ها رو در اون بخش قرار بدند
و همچنین در کنار هر قسمت آموزشی تمرینی هم قرار بدن تا دوستان برای حل مساله کمی تلاش کنند و از روی فیلم آموزشی کاملا مساله رو درک کنند
من فکر میکنم این کار برای مدیران سایت هیچگونه دردسری دیگه به همراه نداره و کاربران سایت هم از سطح سواد بیشتری برخوردار میشن و البته دیگه نیازی نیست مدیران به سایت هم مراجعه کنند
چون مثلا اگه 10 کاربر از روی این آموزش asp.net رو یاد بگیرن و 2 نفر در مورد اون مساله مشکل داشته باشن دیگه حداقل 5 نفر از دوستان به حل مساله دوستان کمک میکنند
البته این نظر شخصی بنده بود
شاید هم مدیران دوست نداشته باشن تجربیاتشون رو به راحتی در دسترس دیگران قرار بدن

amirzandi
چهارشنبه 19 مهر 1391, 07:36 صبح
به نظر من این فعالیت اینجا درسته یک مقداری شاید کم شده باشه ، ولی اینقدر کد آماده برای ما گذاشتن که ما ها تنبل شدیم... حالا هم تا یک نفر حرف حساب می زنه ، همه جبهه می گیرن، من یک تاپیک ایجاد کردم و این موضوع رو بیان کردم و نسبت به شیوه راهنمایی اعضایی که در این کار از بقیه دوستان و خود من وارد تر هستند انتقاد کردم ، ولی نمی دونم به چه دلیلی قفل شد تاپیک.
کم پیدا می شه کسی تو این سایت اهل تحقیق باشه ، اکثر دوستان دنبال لقمه آماده هستند ، من باز هم می گم ، این شیوه که عزیزان کد رو Copy/Paste کنن در پروژه بسیار کار غلطی هست .

دوست دیگری نوشته بودن شاید کاربران نتونن English جستجو کنن ، باید بگم که Google خیلی راحت در مورد موارد فارسی هم برای شما عمل جستجو را انجام می دهد ، نمی دونم ایشون بر اساس چه منطقی این حرف رو زدن ، ثانیا من بیشتر مواردی که دوستان نیاز داشتند ، عبارت مورد نظر را برای آنها به English قرار می دادم .

بحث راحتی کار نیست ، بحث من این هست که ما باید با تحقیق کردن بیشتر آشنا بشیم ، این یک ضعف به حساب می آید ، چرا ما این ضعف را تقویت نکنیم؟ کسی که حاضر نیست ضعف خودش رو تقویت کنه ، مطمئن باشین در برنامه نویسی هم موفق نخواهد بود .

من با این شیوه که Sample Code قرار بدیم کاملا موافق هستم ، در تاپیک خودم هم نوشته بودم ، ولی به شرطی که Sample Code باشه ، نه کد آماده !

ولی متاسفانه Feed Back که از آن تاپیک گرفتم ، معلوم کرد که هنوز 70% دوستان در این سایت فقط دنبال این هستن که پروژه آنها تمام شود ، دنبال یادگیری نیستند و این باعث تاسف هست.

یکی از دلایلی که ما ایرانیا هیچ وقت در این رشته نتوانستیم با بازار جهانی رقابت داشته باشیم ، همین مشکل هست.

با تشکر از همه دوستان

clover
پنج شنبه 20 مهر 1391, 14:50 عصر
سلام
به نظر من اگر تک تک افراد این بخش به شخصه دلیل بی میلی نسبت به پاسخگویی به سوالات رو مطرح کنند (و نه دلایلی که در مورد دیگران به ذهنشون می رسه) می تونیم از برآیند پاسخ ها به نتیجه برسیم.

شخصا مدتی هست که میلی به فعالیت در این بخش ندارم و چند دلیل داره:

1. سوال هایی پرسیده میشن که نشون دهنده ی اینه که شخص سوال کننده هیچ درک درستی از برنامه نویسی وب و ASP.NET نداره و حتی از اصول اولیه هم اطلاعی نداره، فقط دنبال راه انداختن کارش هست (به طور مثال سوال در مورد اینکه چرا دکمه ای که گذاشتم روی صفحه رو نمی تونم درگ کنم فلان جای صفحه و یا حتی سوالاتی بدتر از این که الان حضور ذهن ندارم). در واقع من شخصا نمی دونم از کجا باید شروع به توضیح دادن و پاسخ به سوال کنم (در واقع این فرد یه دوره ی آموزشی چند ساعته لازم داره تا با اصول اولیه آشنا بشه و تازه متوجه بشه چی به چیه). راه حل ایجاد تاپیک هایی برای آشنایی با اصول اولیه هست. تاپیک هایی که به زبان ساده و کاربردی و کوتاه باشند. در این مورد نباید هیچ پاسخی به سوال داده بشه به جز هدایت فرد به تاپیک مربوطه و قفل کردن تاپیک.

2. سوالات تکراری (این سوالات باید به سرعت و بدون اغماض پاک و یا بلاک بشن اما مساله اینه که این بخش باید یه دایرکتوری، راهنما یا یه چیزی شبیه به این داشته باشه که بشه کاربران رو ارجاع داد، جستجو زیاد مفید نیست، شاید به تاپیک های مرجع بیشتری احتیاج باشه، یادمه نیما نیک فطرت در بخش ++C تاپیکی اعلان کرده بود به نام FAQ که تمام سوالات متداول در اونجا قرار داشت و نزدیک به 30 درصد سوالات به اونجا ارجاع داده میشد)

3. تاپیک هایی با سطح علمی پایین و یا بسیار کلی (تاپیک هایی که مثلا کاربر پرسیده چطور وب سایتی شبیه فلان سایت بسازم، مسلما پاسخ به این سوال یعنی آموزش طراحی وب سایت از ابتدا تا انتها، راه حل رفع این تاپیک ها آموزش پرسیدن سوال به کاربران هست)

در کل من فکر می کنم مدیریت نادرست این بخش باعث به وجود اومدن این مشکلات شده. خیلی از کاربران بعد از پاک شدن تاپیک تکراری مجددا اقدام به ایجاد تاپیک می کنند. اگر با پیام خصوصی بهشون آموزش داده بشه یا راه حل هایی شبیه به این، اگر به صفحه ی قوانین هدایت یشن و ... شاید بهتر باشه.
خیلی از کاربران سوالات اشتباه می پرسند و خیلی از کاربران پاسخ های اشتباه میدن، بهتره تاپیک های مرجع ایجاد بشه. لیست تاپیک های مرجع و کاربردی آماده بشه به صورتی که برای پاسخگویی قابل ارجاع باشه (در حال حاضر فهرست مقالات که اعلان هست کارایی لازم رو نداره)

در ضمن این سایت نیاز شدیدی به یک سیستم امتیاز دهی به پاسخ ها داره.

موفق باشید

Saber_Fatholahi
سه شنبه 02 آبان 1391, 13:53 عصر
همه نظرات دوستان کاملا متین

به نظر من بهتره از روش امتیاز دهی مثل سایت SatckOverflow استفاده بشه یعنی کاربر با توجه به امتیازاتی که داره دسترسی به مظالب و امتیاز دهی به دیگر کاربران داره
اینجوری کاربر هر سوالی نمی پرسه و الکی پاسخ نمی ده در عوض کاربرانی که امتیازات بهتری دارد می تونند به هر نوع مظلبی دسترسی داشته باشند

با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
موفق و موید باشید

amirjalili
چهارشنبه 03 آبان 1391, 02:58 صبح
راستش این بخش خالی از هر گونه فعالیت مفیدی شده. این بخش شده تلنباری از سوالات بسیار ابتدایی و تکراری. کیفیتی وجود نداره. مقالات کم هست. مدیران کمترین حضور محسوسی ندارند. گرد و غبار گرفته. شور و شوقی هم برای یادگرفتن در بین عزیزان دیده نمیشه. فقط اکثرا میخوان که مشکلشون در فلان پروژه حل بشه که یا به پولشون برسن یا به نمره فلان درس استاد.
مقاله ای نیست.آموزش سطح بالایی نیست.ترجمه ای نیست. کاربرانی تشنه یادگیری نیست. همکاری در پیش بردن موضوعات نیست . سیستم تشویقی برای کاربران مفید و فعال نیست. سیستم تنبیهی برای کاربرایی که پست های الکی میدن نیست. معرفی منابع مطالعاتی جدید نیست.بحث مفیدی نیست .زمینه برای مفید واقع شدن نیست. اینجا رو بدجوری گرد و خاک گرفته به خاطر همه "نیست" هایی که هست.
باور کن بدجوری ملال آور شده این بخش. چی کار کنیم حالا؟ باید یه فکری به حال اینهمه چیز که نیست کرد. باید باشن دیگه. نه؟

mehrzad_ali
چهارشنبه 03 آبان 1391, 16:23 عصر
شاید به روز نشدن بخش
آمار ماهانه بخش ASP.NET (http://barnamenevis.org/showthread.php?216002-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-ASP.NET)

alonemm
جمعه 05 آبان 1391, 14:58 عصر
باسلام:

در قالب یک پیشنهاد:
اگه همانند سایت هایی مانند http://www.dotnettips.info تاپیک هایی در راستای مطالب و آموزش های تازه ها، داشته باشیم به روند روبه جلو و بهبود وضعیت فعلی این تالار کمک می کنیم.

fakhravari
شنبه 06 آبان 1391, 01:46 صبح
تنها کار راه انداختن تاپیک های اموزش است و جواب گویی به تاپیک های گذشته.

bahareh1368
شنبه 06 آبان 1391, 10:20 صبح
به نظر من تکمیل بخش مقالات و تاپیک های مفید بخش Asp.NET کمک شایانی به برنامه نویسان مبتدی میکنه.همچنین قرار دادن فیلم های آموزشی و جمع آوری تمامی آموزش ها(بصورت فایل pdf) در کنار پروژه هایی که بسیاری از دوستان زحمت کشیدند و در سایت قرار دادند بصورت یکجا در یک تاپیک تاثیر بسزایی هم در پیشرفت سطح علمی برنامه نویسان داره و هم از ایجاد تاپیک های تکراری جلوگیری میکنه.

hamed_hossani
یک شنبه 07 آبان 1391, 01:49 صبح
با سلام
در قسمت "تاپیک های اعلان " بخش برای افراد که با asp اشنایی ندارد و می خواهند برای اولین بار برنامه نویسی وب کار کنند ! وجود داشته باشد
که اول کار راشون بندازه:لبخند:
من الان همین مشکل رو با python و php دارم :متعجب:که نمی دونم اول کار باید از کجا شروع کرد :متفکر:

fakhravari
یک شنبه 14 آبان 1391, 21:34 عصر
با سلام
به شخصه از اقای راد و سالار خلیل زاده ممنونم .
اگر دوستان پروژه های باز یا حتی DLL قرار بدن بازم باز دیدش خوبه.
فقط اموزش میتونه بازدید سایت و شرکت در مباحث بالا ببره

bade saba
شنبه 20 آبان 1391, 09:47 صبح
سلام
دوستان مطالب خوبی رو بیان کردند که با به کار بستن اونا میشه بخش رو بهتر کرد من هم میخام چند نکته رو بگم
مسئله اول مربوط به مدیران بخش هستش، این دوستان با وجود زحمت زیادی که میکشند و این مسئله که همه میدونیم برای انجام فعالیت در این سایت حق الزحمه ای هم دریافت نمیکنند اما فعالیت این عزیزان عموما محدود شده به حذف تاپیکها، مثلا دوست عزیزمون آقای raziee در ماه اخیر فقط در 2 مقطع زمانی به سوالات دوستان پاسخ دادن (یک شنبه 07 آبان و شنبه 29 مهر در 2 پست) و آقای mehdi.mousavi رو اگر پستهاشون رو نگاه کنیم در ماه اخیر در 4 مقطع به سوالات جواب دادن (جمعه 19 آبان، چهارشنبه 17 آبان، سه شنبه 16 آبان و شنبه 29 مهر در 8 پست) در صورتی که پستهایی بودند که در همین زمان که بیجواب موندند من فکر میکنم که انتظار از مدیر یک بخش این هستش که جایی که هیچ کس پاسخ رو نمیدونه یا جواب نمیده مدیر راهنمایی کنه این بی رغبتی مدیران باعث بی انگیزگی کاربران میشود.

پیشنهاد بعدی من تقسیم قسمت تاپیکهای معمولی به 4 بخش هستش (سطح مبتدی، سطح متوسط، سطح حرفه ای و بخش تحقیقات) که افراد بر اساس یک معیار (مثلا تعداد پست یا تعداد تشکر یا به روند جدید) امکان پست گذاشتنشون در هر بخش محدود بشه و مثلا کاربری که تازه ثبت نام کرده نتونه در بخش حرفه ای پست بگذاره فکر کنم اگر روند خوبی برای ارتقاء افراد به سطح بالاتر در نظر گرفته بشه انگیزه خوبی ایجاد میکنه برای افراد که فعالیت بکنن (البته برای خوندن محدودیتی نباشه به نظرم بهتره).
در بخش تحقیقات هم با نظر مدیران و دوستان با تجربه پروژه ای تعریف بشه که انجامش شامل یادگیری موارد جدیدی باشه و توسط مدیران هدایت بشه تا به جواب برسه فکر میکنم اینجوری برای دوستان با تجربه هم انگیزه ای برای فعالیت ایجاد میشه

amirjalili
شنبه 20 آبان 1391, 20:53 عصر
نتیجه این تایپیک چی شد؟ اگر نتیجه ای گرفته نشه و نتیجه عملی دیده نشه یا داده نشه, تایپیک چندان مفید نبوده.
رضیی عزیز کاربران باید بر مبنای فعالیتشون امتیاز بگیرند و با پست الکی زدن نتونن هی پشت سر هم ستاره بگیرن. مثلا دادن جواب مفید باید وزنی بالا داشته باشه. دادن مقاله امتیاز بالاتر از همه. گذاشتن سورس به همین شکل . کاربران باید بتونن vote بدن به پاسخ داده شده و vote منفی امتیاز کاربر رو کم کنه. بابا من پیر شدم اینقدر گفتم هی سوال از ارور ها نپرسین و به تایپیک مرجع کامل خطاها مراجعه کنید.
رضیی جانم اینجا خیلی داغون شده. بابا اصلا آدم میاد تو صفحه اول یه تایپیک درست و درمان نمیبینه. مدیرا کجا هستن. بابا قبلا خیلی مشارکت میکردن. نمیدونم شاید اونا هم دلسرد شدن. خداییش این مریض تبش خیلی بالاست. دوا درمون نشه فردا پس فردا باید به اون کاربر های با تجربه و قدیمی مثل خودت باید پول بدین تا بیان اینجا مشارکت کنن چون اینجا دیگه واسشون مفید نیست.
موضوع جدیه. فکری باید رضیی.
اینا لیست تایپیک هایی هست که در حال حاضر در صفحه اول هست. بابا همش تکراریه. همش 5-4 سال قبل بحث شده تموم شده رفته :

تاپیک معمولی
ارور در دستورات
ایجاد شده توسط amin750‏ در تاریخ شنبه 20 آبان 1391 ، ساعت 16:27 عصر

پاسخ: 7
مشاهده ها: 33
amin750
شنبه 20 آبان 1391 21:24 عصر
مشکل در تغییر ای دی کنترل های asp در زمان اجرا
ایجاد شده توسط razi_a‏ در تاریخ شنبه 20 آبان 1391 ، ساعت 00:37 صبح
پاسخ: 7
مشاهده ها: 69
razi_a
شنبه 20 آبان 1391 20:40 عصر
حرفه ای: قسمت "ارتباط با ما" برای سایت"red"]حرفه ای[/COLOR]
ایجاد شده توسط hamid_kha‏ در تاریخ پنج شنبه 18 آبان 1391 ، ساعت 23:25 عصر
پاسخ: 10
مشاهده ها: 107
fakhravari
شنبه 20 آبان 1391 20:37 عصر
سوال: فراخونی تابع سی شارپ از طریق جاوا اسکریپت
ایجاد شده توسط mahdidabaghi‏ در تاریخ چهارشنبه 17 آبان 1391 ، ساعت 23:08 عصر

پاسخ: 13
مشاهده ها: 176
fakhravari
شنبه 20 آبان 1391 20:36 عصر
سوالی در مورد sitemap
ایجاد شده توسط aminmorteza‏ در تاریخ چهارشنبه 17 آبان 1391 ، ساعت 22:51 عصر

پاسخ: 4
مشاهده ها: 89
saeed_sho
شنبه 20 آبان 1391 20:22 عصر
مبتدی: چک کردن برنامه در لود صفحه
ایجاد شده توسط nassim0‏ در تاریخ جمعه 19 آبان 1391 ، ساعت 16:41 عصر
پاسخ: 2
مشاهده ها: 70
Mag-Mag
شنبه 20 آبان 1391 20:17 عصر
تغییر محتویات iframe بعد از تغییر مقدار dropdown
ایجاد شده توسط elham1611‏ در تاریخ شنبه 20 آبان 1391 ، ساعت 19:10 عصر
پاسخ: 1
مشاهده ها: 12
fakhravari
شنبه 20 آبان 1391 20:01 عصر
یادآوری چرخشی
ایجاد شده توسط azam2005‏ در تاریخ شنبه 20 آبان 1391 ، ساعت 18:40 عصر
پاسخ: 1
مشاهده ها: 20
fakhravari
شنبه 20 آبان 1391 19:58 عصر
HttpHandler چیست ؟ چقدر در این مورد تایپیک داریم خدا میدونه
ایجاد شده توسط hjran abdpor‏ در تاریخ چهارشنبه 13 بهمن 1389 ، ساعت 01:18 صبح
پاسخ: 5
مشاهده ها: 1,038
saeed_sho
شنبه 20 آبان 1391 19:56 عصر
گفتگو: اسلاید شو برای دانلود : این الان ASP.NET هست؟
123
ایجاد شده توسط fakhravari‏ در تاریخ شنبه 19 آذر 1390 ، ساعت 23:16 عصر

پاسخ: 40
مشاهده ها: 5,061
fakhravari
شنبه 20 آبان 1391 19:49 عصر
مخفی کردن و نمایش صفحات asp.net
ایجاد شده توسط amin750‏ در تاریخ جمعه 19 آبان 1391 ، ساعت 18:00 عصر

پاسخ: 10
مشاهده ها: 122
saeed_sho
شنبه 20 آبان 1391 19:30 عصر
جا به جایی کنترل در زمان اجرا و طراحی
ایجاد شده توسط myazdani‏ در تاریخ جمعه 19 آبان 1391 ، ساعت 17:51 عصر
پاسخ: 3
مشاهده ها: 82
myazdani
شنبه 20 آبان 1391 19:27 عصر
سوال: قالب وب سایت
ایجاد شده توسط mostafas‏ در تاریخ یک شنبه 19 شهریور 1391 ، ساعت 00:32 صبح
پاسخ: 9
مشاهده ها: 176
Mag-Mag
شنبه 20 آبان 1391 19:20 عصر
هم اندازه شدن صفحه با مانیتور
ایجاد شده توسط roya_borhany‏ در تاریخ شنبه 20 آبان 1391 ، ساعت 15:45 عصر
مشاهده ها: 42
jalali2s
شنبه 20 آبان 1391 19:19 عصر
حرفه ای: مشکل در ذخیره کردن بارکد ایجاد شده در سرور؟
ایجاد شده توسط alireza_rashvand‏ در تاریخ شنبه 20 آبان 1391 ، ساعت 18:33 عصر

پاسخ: 3
مشاهده ها: 31
Mag-Mag
شنبه 20 آبان 1391 19:06 عصر
پیغام خطا Unable to evaluate expression because the code...
ایجاد شده توسط aloneman2005‏ در تاریخ پنج شنبه 18 آبان 1391 ، ساعت 20:21 عصر
مشاهده ها: 78
aloneman2005
شنبه 20 آبان 1391 18:57 عصر
نظر راجع به این سیستم وبلاگ دهی یا سایت دهی اینم که خود ASP.NET هست
ایجاد شده توسط korosh00‏ در تاریخ جمعه 19 آبان 1391 ، ساعت 03:46 صبح
پاسخ: 2
مشاهده ها: 69
korosh00
شنبه 20 آبان 1391 18:40 عصر

و
.
.
.

رضیی جان نتیجه ای از این تایپیک اعلام کنید یا به فکر گرفتن نتیجه باشید. ممنون

saeed_sho
دوشنبه 22 آبان 1391, 16:48 عصر
منم با این نظر موافقم که بخش به 3 قسمت حرفه ای و متوسط و مبتدی تقسیم بشه و با توجه به امتیاز افراد بتونن در بخش مربوطه پست بزارن و بخش های دیگه رو فقط بتونن بخونن
همه ی تاپیک ها سؤال های تکراری در مورد آپلود سایت و ارورهاییه که هر کدوم چندین بار در موردش بحث شده
تبدیل تاریخ میلادی به شمسی رو هم قربونش برم
اکثر سؤال ها رو افرادی میپرسن که نکردن یه کتاب راجب برنامه نویسی بخونن و رفتن از مشتری پروژه گرفتن
خلاصه دیگه آدم رغبت نمیکنه به سایت سر بزنه لطفا یه تغییر و تحولی ایجاد کنید چون حیفه همچین سایتی راکد بشه

bade saba
سه شنبه 23 آبان 1391, 13:11 عصر
رضیی جان نتیجه ای از این تایپیک اعلام کنید یا به فکر گرفتن نتیجه باشید. ممنون

فکر نمیکنید زمان عمل به گفته این دوستمون رسیده؟

raziee
چهارشنبه 24 آبان 1391, 23:12 عصر
با درود

دوستان توجه داشته باشید که پیشنهاد هایی داده بشه که قابل اجرا باشه. پیشنهاد هایی که دوستان دادند در محدوده تصمیم گیری و اختیارات مدیران بخش نیست بنابر این قابل پیاده سازی هم نیست.

در مورد بخش بندی تاپیک ها به مبتدی ؛ حرفه ای و ....
این مورد قبلا با مدیران گفتگو شده بود. دلایل زیادی بود که این طرح قابل اجرا نباشه.

vote امکان خوبی بود که اگه یادتون باشه قبلا میتونستیم به پاسخ ها vote بدیم. ولی این امکان برداشته شد از سایت . دلیلش هم به خاطر عدم استفاده صحیح دوستان بود. مثلا من از آقای X خوشم نمیاد تمام پاسخ هاش رو امتیاز منفی میدادم.(جالبه نه!)

متاسفانه خیلی از دوستان قدیمی که قبلا بسیار فعال بودند یا این سایت رو ترک کردند و یا قصد ترک این سایت رو دارن.
این دسته از کاربران که ازسطح دانش خوب و نسبتا خوبی برخوردار هستند عملا برای یادگیری در این سایت حضور ندارند بلکه بیشتر به خاطر اینه که بتونن اطلاعاتشون رو به اشتراک بگذارند.
اما به دلیل وضع موجود و به خاطر سوال هایی که دوستان میپرسند دیگه علاقه ای به پاسخ گویی ندارند.

بار ها پیش اومده که تاپیک جدیدی ایجاد شده که در اون مورد بار ها و بارها پاسخ داده شده و فقط باید جستجو بشه بماند که بعد از حذف تاپیک پیام های خصوصی (شاید مودبانه،شاید نه) به مدیران داده میشه که چرا حذف شد؟ و ....
بعد از حذف دوباره اون سوال پرسیده میشه.
این روند ادامه داره.

بیشتر علاقه دارم که به دلایل عدم انگیزه به پاسخ دادن سوالات بپردازیم تا بتونیم اون ها رو رفع کنیم و این تالار رو فعال تر کنیم.

saeed_sho
پنج شنبه 25 آبان 1391, 16:30 عصر
بیشتر علاقه دارم که به دلایل عدم انگیزه به پاسخ دادن سوالات بپردازیم تا بتونیم اون ها رو رفع کنیم و این تالار رو فعال تر کنیم.
یکی از دلایل اینه که سؤال ها خیلی تکراری هستن و یه تاپیک درست و درمون هم که زده میشه سریع میره به صفحات پایین تر و کم کم از دید خارج میشه و فراموش میشه
فهرست مقالات و تاپیک های مفید رو آپدیت کنید تا اون هایی که سؤال های تکراری دارن بهش مراجعه کنن
آمار ماهانه سایت رو هم فعال کنید

hamid_kha
پنج شنبه 25 آبان 1391, 23:09 عصر
با سلام
دوستان در مورد تکراری بودن تاپیکها زیاد صحبت کردند
ولی یه موضوعی هست باید در اینجا گفته بشه :
که به بعضی از تاپیکها واقعا درست و حسابی پاسخ خوبی داده نمیشه و دوستان به لینکهای دیگه پاس میدن و چه بهتر هست که تاپیکهایی که تکراری هستن و به جواب کاملی رسیده اند قفل شوند و یه امکانی به سایت اضافه بشه تا کاربرانی که در مورد اون تاپیک مورد نظر کدی دارند (جهت بیشتر شدن اطلاعات در مورد اون تاپیک) بتونند تاپیک بزنند و این کار برای کاربران حرفه ای فعال باشه.
به این صورت یه کاربر مبتدی با یه سرچ میتونه بهتر به جواب خود برسه

babak2000
شنبه 27 آبان 1391, 10:06 صبح
اگه امکان یکی شدن تاپیک های تکراری وجود داشته باشه خیلی خوب میشه الان سایت مشکل انباشتگی پیدا کرده

هر روز هم داره بیشتر میشه بنظرم پاک کردن یا قفل کردن تاپیک ها یه کار اشتباه هست تاپیک ها با موضوع یکسان

باید یکی (مرج) شوند البته برای این کار هم به مدیریت خیلی قوی احتیاج هست هم شناخت کاملی

نسبت به موضوعات و هم آگاهی به سوابق سایت و مطالعه پست ها و تاپیک ها از قدیم داشته باشه این یه مورد

مورد دوم بخش بندی انجمن هست مثلآ کل انجمن Asp.Net به قسمت های مختلف تقسیم بشه و سوالات مرتبط با

همون انجمن پرسیده بشه

مورد سییم تعداد مدیران بیشتر بشه (من فک میکنم هر مدیری بعد از یه مدت این کار واسش جنبه تکراری پیدا میکنه

و هم از نظر شغلی بیشتر سرش شلوغ میشه البته نظر شخصی خودم هست)

مورد چهارم این تاپیک هم اعلان هست ولی انگار مدیران نمی بینند "" فهرست مقالات، پروژه ها و تاپیک های مفید تالار ASP.NET (در حال تکمیل) "" بنظر میاد مهمترین تاپیک و اعلان این بخش چند ساله آپدیت نشده

http://barnamenevis.org/showthread.php?141777-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-ASP.NET-(%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84)

مورد پنجم به صحبت های که دوستان کردن توجه بشه همه اینها باعث عدم انگیزه میشه دیگه حالا آقای رضایی دنبال چی میگردن خدا می دونه

مورد ششم توی این تاپیک نوشتم

http://barnamenevis.org/showthread.php?255932-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9%DB%8C/page2

مدیران و اساتید عزیز و گرامی اگه دستی روی سایت کشیده نشه وضع تغییری نمیکنه که هیچ بدترم میشه

raziee
شنبه 27 آبان 1391, 22:56 عصر
با درود
از تمامی دوستانی که در گفتگو شرکت کردند ممنونم.
babak2000 به مواردی اشاره کرد که قصد داشتم بهش برسم.(مورد اول و چهارم)

تقریبا همه بر این باوریم که وجود سوال های تکراری در این بهش باعث بوجود اومدن این دلسردی در بین اعضا شده.
من خیلی دوست داشتم که بچه ها در مورد دلایل ایجاد این تاپیک های تکراری صحبت کنند تا شاید بشه این تاپیک های تکراری رو کم کرد.
دوستانی که جدیدا به جمع برنامه نویس می پیوندند و سوالی براشون ایجاد قبل از هر جستجویی شروع به ایجاد تاپیک میکنند و سوالشون رو مطرح میکنن که در 99 درصد تکراری هست.
بعد از این مدیران بخش موظف هستن که اون تاپیک رو که بر خلاف قوانین هست حذف کنند و به کاربر بگن که "جستجو کنید".
مشکلی که پیش میاد اینه که اون کاربر عمدتا نمیدونه که باید دنبال چه چیزی بگرده و چون نمیدونه به نتیجه نمیرسه.
این موضوع باعث میشه کاربر دوباره تاپیک تکراری خودش رو ایجاد کنه و باز توسط مدیریت حذف بشه. و در آخر کلی بد و بیراه به مدیر و شاید خارج شدن از سایت برنامه نویس.

همونطور که babak2000 اشاره کرد در بخش اعلان تاپیکی هست که خیلی از تاپیک ها رو ایندکس کرده(جدا از مبحث بروز شدن)
کاربرای ما این تاپیک رو نمیبینن و یا اگه ببینن خیلی حوصله ندارن که تمام لینک های مربوطه رو ببینن. و اگه تمام لینک ها رو هم ببینن متنوع بودن بحث در تاپیک های مختلف اون ها رو کمی سردرگم میکنه.

تمام این حرف ها رو زدم که یه پیشنهاد بدم.
اگه تاپیک های مربوط به یک مبحث رو در یکجا تاپیک مجزا جمع کنیم که حالا آموزشی داشته باشه ، کاربر میتونه با خوندن اون تاپیک پاسخ خیلی از سوال هاش رو بدست بیاره.

به طور مثال بحث Membership رو در نظر بگیرید. حجم زیادی از تاپیک ها در رابطه با این موضوع هست.
ایجاد یک تاپیک که خلاصه ای از تاپیک های مربوطه باشه و یک ساختاری رو هم دنبال کنه میتونه از پرسش تاپیک های تکراری جلوگیری کنه.

در آخر این تاپیک ها در یک تاپیک ایندکس بشن با یک شیوه شماره گذاری.
وقتی مدیر بخواد تاپیکی رو حذف کنه ، به فلان شماره ارجاع بده.

این کار توسط یک فرد قابل پیاده سازی نیست. اگه دوستان با پیشنهاد بنده موافق هستن و تمایل دارن که در این کار همکاری کنند اعلام آمادگی کنند.

دوستان عزیز من "رضیئی" هستم "حسین رضیئی".

b.paseban
سه شنبه 26 دی 1391, 00:15 صبح
دیر رسیدم ولی به نظر من سایت یه چیزی از نظر فنی کم داره و اون هم نبود امکان نمایش تاپیک های مشابه قبل از ایجاد تاپیک . منظورم یه چیزی شبیه به stackowerflow که قبل از ایجاد تاپیک کاربر رو راهنمایی میکنه.
دادن امتیاز هم میتونه کار خوبی باشه.هم امتیاز به تاپیک ایجاد شده که میتونه سطح کاربران رو تغییر بده و هم امتیاز به پاسخ های داده شده (به جای تشکر)البته به دور از هرگونه نظر شخصی.
یکی دیگه از دلایل راکد بودن سایت هم نبود پاسخ مدیران در میان تاپیک های ایجاد شده.
نبود بحث های داغ بین اعضا در رابطه با موضوعات مختلف (مثلا همین membership).
بعد از پروژه های جناب آقای فتح الهی و پروژه های open source دیگر اعضا مدت زیادی هست که من حداقل چیز بدردبخوری ندیدم (توهین تلقی نشه).
صبر و تحمل کاربران هم کم شده و زحمت تحقیق راجب مشکل خودشون رو نمیدن .خود من از پروژه جناب آقای فتح اللهی خیلی از مطالب رو یاد گرفتم (Css,Sqlserver,Html,javascript) و همه این مطالب رو فقط با تحلیل همین پروژه متن باز یاد گرفتم.
در نهایت امیدوارم دوباره روزهای خوبی رو در این تالار شاهد باشیم و البته حضور فعال دوباره کاربران عزیزی همچون Behrouz_Rad (http://barnamenevis.org/member.php?7945-Behrouz_Rad), Javad_Darvish_Amiry (http://barnamenevis.org/member.php?165273-Javad_Darvish_Amiry), Saber_Fatholahi (http://barnamenevis.org/member.php?32514-Saber_Fatholahi), Netsky (http://barnamenevis.org/member.php?72605-Netsky), و دیگر اساتید این تالار علی الخصوص مدیر محترم مهدی کرامتی (http://barnamenevis.org/member.php?1206-%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C) باشیم.

اوبالیت به بو
سه شنبه 26 دی 1391, 15:44 عصر
درود بر شما

به نظر من تاجایی که ممکن است تکنیک ها و روش های مختلف به زبان خیلی ساده و کامل یعنی به همراه جزییات توسط مدیران یا کاربران آموزش داده بشوند. اگر هر کاربری بتونه یک آموزش کوتاه و کامل بگذاره خیلی انجمن بهتر میشه.

خیلی از کاربرها محبت می کنند و آموزش ها رو می سازن اما بعدها این تایپیک ها گم میشن. یا اینکه دسته بندی درستی ندارند. اگر یک نفر از مدیران این تالار فقط وظیفش دسته بندی آموزش ها باشه به نظر من خیلی می تونه کمک بکنه. این شخص فقط بیاد آموزش ها را دسته بندی کنه و دیگر هیچ. اینطوری زحمت آموزش دهنده هم هدر نمی ره و خیلی ها می تونن استفاده کنند. اما وقتی دسته بندی و نظم خوبی نباشه همه چیز از بین می ره.

morteza_mokhtari
سه شنبه 26 دی 1391, 22:31 عصر
به نظر من تکراری بودن سوالات لزوما به معنی تکراری بودن جواب ها نیست که این نمیتونه همیشه بد باشه بنده خیلی جاها مشکلم رو از طریق متعدد بودن تاپیک هایی که به سوالم مربوط بوده پیدا کردم.مبحثه دیگه که پیش میاد این که اصلا فلسفه سایتی که لقب بزرگترین انجمن برنامه نویسی ایران رو داره چیه؟ به نظر من خدمات سایت باید بر اساس سطح برنامه نویسی متوسط و رو به پایین باشه خصوصا کسایی که تازه شروع کردن که اگه به مشکلی برخوردن سریع مشکلش برطرف بشه که ناامید نشن کلا از اون کار دست بکشند.و مشکل دیگه که بنده خودم زیاد باهاش درگیر بودم اینه که اگه یه سوال بپرسی که سطحش یه کم بالا باشه هیچ کس جواب نمیده مثلا من خودم سوال زیاد در مورد wpl مایکروسافت و antixss پرسیدم که به غیر از یک تاپیک که آقای راد جواب دادن از بقیه سوالات هیچ جواب نگرفتم و هیچ کس پاسخ نداد و تویه این مورد خاص (wpl)نه تنها مطلبی تویه این سایت بلکه تویه کل سایت های ایران پیدا نمیشه(البته با جستجویی که بنده انجام دادم) و در آخر یه پیشنهاد به نظر من باید یک الگوریتمی طراحی بشه که تاپیک ها رو به صورت بهینه نمایش بده که تاپیک هایی که جواب داده نشده بالا باشند و بقیه پایین تر از اون ها قرار بگیرن یا مثلا یه دکمه به سایت اضافه بشه که اگه کسی جواب سوالش رو دریافت کرد روش کلیک بکنه که تاپیکش مثلا بره به صفحه دوم.