PDA

View Full Version : درخواست :فارسی سازی تب در فرم اکسس این فایل

davaran
چهارشنبه 19 مهر 1391, 09:13 صبح
سلام دوستان من یه فایل اکسس دارم که فرمهاشو فارسی میکنم .. فقط در فرم Account Details فرم دارای چند تب هست فیلدهاشو فارسی کردم ولی عنوان تب ها که چهار مورد هست نمی دانم چطور فارسی کنم ..
هم فایل اکسس و هم تصویر فرم را به پیوست گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

e.shahidifar
چهارشنبه 19 مهر 1391, 15:35 عصر
با سلام
در حالت Design فرم مورد نظر رو باز کنید و روی Tab Control کلیک کنید. بعد روی Page که می خواهین اسمش عوض بشه کلیک و سپس راست کلیک کنید. Properties رو انتخاب و در Tab فرمت (format) در قسمت Caption نامی رو که مورد نطرتون هست وارد نمایید.

davaran
چهارشنبه 19 مهر 1391, 19:58 عصر
باز فارسی نشد .. ممنون میشم راهنمایی کنید ... ضمنا فایل اکسس را در پست قبلی پیوست کردم لطفا فایل را ببنیید ..

e.shahidifar
چهارشنبه 19 مهر 1391, 20:43 عصر
چرا دوست عزیز احتمالا موارد گفته شده رو به درستی انجام نداده اید. به هر حال فایل شما اصلاح شد.

davaran
چهارشنبه 19 مهر 1391, 21:44 عصر
مشکل اینه که property sheet من قفل است و غیر فعال .. باز نمی شود .. ایا راهی برای فعال کردن ان هست ؟

davaran
چهارشنبه 19 مهر 1391, 23:24 عصر
سلام ..
مشکل من غیر فعال شدن property sheet بود که نمی توانستم tab تب ها را فارسی کنم ...

راه فعال کردن property sheet را پیدا کردم .. ابتدا یک یوزر جدید در ویندوز می سازیم و اگر موجود است به ان یوزر می رویم چک می کنیم به احتمال زیاد property sheet فعال است اگر نبود یوزر جدید می سازیم
ابتدا در run می نویسیم regedit به قسمت ریجستری می رود این ادرس HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0\A ccess\Settings
\CommandBar*s می رویم ... و روی قسمت اول یعنی کلید ریجستری کلیک می کنیم تا فعال شود و از منوی فایل انرا اکسپورت export می کنیم و در درایو c ذخیره می کنیم .. بعد به و یندوز با یوزر خود مجددا لاگین کرده و همان مسیر قبلی را می رویم این بار از منوی فایل import را میزنیم و فایلی که در c ذخیره کردیم ایمپورت میکنیم .. الان اگر اکسس را ببندیم و مجدد باز کنیم property sheet فعال شده است ..