PDA

View Full Version : سوال: منوی Database

E power
چهارشنبه 19 مهر 1391, 21:31 عصر
سلام دوستان
من CodeGear Delphi 2007 و Embarcadero RAD Studio XE2 رو هر دوتاش رو دارم اما نمیدونم چرا منوی Database رو ندارند!
مشکل چیه ؟

farhadkarimi
چهارشنبه 19 مهر 1391, 21:55 عصر
سلام
منم اين مشكل را داشتم گفتند كه يك برنامه ديگه هست كه ديتابيس را مي سازد ولي من كه نديدم اگر ديدي به منم بگو

E power
جمعه 21 مهر 1391, 09:48 صبح
حالا کسی نیست که جواب ما رو بده ؟

Felony
دوشنبه 01 آبان 1391, 09:57 صبح
این منو در نسخه های جدید Delphi حذف شده ، برای ساخت بانک باید از برنامه ها و ابزارهای جداگانه ( SQL Server , Access و ... ) استفاده کنید و بعد با استفاده از کامپوننت هایی مثل ADO , dbExpress و UniDAC بهشون متصل بشید .

BORHAN TEC
دوشنبه 01 آبان 1391, 10:08 صبح
سلام
من زیاد از محیطهای قدیمی اطلاعی ندارم ولی اگر هنوز اصرار دارید که از BDE استفاده کنید می توانید فایل نصب آنرا از لینک زیر دانلود کنید:
http://cc.embarcadero.com/Item/27573
البته توجه داشته باشید که استفاده از BDE به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون قدیمی و منسوخ شده است و دیگر توسعه داده نمی شوند. توجه داشته باشید که شرکت بورلند آنرا از زمان دلفی 6 منسوخ شده اعلام کرده است.
موفق باشید...

E power
دوشنبه 01 آبان 1391, 18:36 عصر
شرمنده یکم در مورد BDE توضیح بدید.. چیه ؟
مگه Embarcadero RAD Studio XE2 قدیمیه؟!!!:متعجب:

BORHAN TEC
سه شنبه 02 آبان 1391, 08:51 صبح
مگه Embarcadero RAD Studio XE2 قدیمیه؟!!!
XE2 قدیمی نیست ولی خیلی وقت هست که دیگر دلفی منوی DataBase ندارد و این منو در نسخه های قدیمی دلفی وجود داشته است. به احتمال زیاد شما کتابی را می خوانید که محیط های قدیمی دلفی را تشریح می کند و می خواهید از آن در نسخه های جدید استفاده کنید.

شرمنده یکم در مورد BDE توضیح بدید.. چیه ؟
BDE یک روش برای دسترسی به پایگاه داده ها است مثل ADO و dbExpress و... . BDE یک روش منسوخ شده است و اگر به تازگی می خواهید دلفی کار کنید پیشنهاد می کنم که روی BDE زیاد وقت نگذارید و بیشتر سعی کنید بر روی dbExpress وقت بگذارید. البته این را بگویم که فعلاً در ایران بیشتر از ADO استفاده می شود ولی dbExpress نسبت به ADO سرعت بالاتری دارد. شرکتهای دیگری هم هستند که مجموعه هایی را برای کار با دیتابیس ها منتشر کرده اند که واقعاً فوق العاده هستند و کار با آنها واقعاً لذت بخش است مثل شرکت devart با مجموعه UniDac و شرکت da-Soft با مجموعه AnyDac. البته روشهای کار با پایگاه داده در کل زیاد است ولی در حال حاضر معروفترین آنها همین است که گفتم. در این اواخر هم شرکت TMS تلاش های زیادی را برای ارائه روش های جدید انجام داده است.