PDA

View Full Version : سوال: جستجو داخل فیلد

mahdi.fa
چهارشنبه 19 مهر 1391, 23:46 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم من این نمونه کد را میگذارم یک مشکل کوچیک دارد این برنامه جستجوی حرف به حرف از فیلد نام است مشکل اونهم این است که مثلا زمانی که من می خواهم نام چند نفر که ابتداً با "سید" شروع می شوند جستجو کنم زمانی که حرف "س" را مینویسم همه ی اون اسامی که ابتدا با حرف س شروع می شود را بگونه ای فیلتر می کند اما زمانی که حرف دوم را میزنم "سی" هیچ چیزی را نمی توند پیدا کند در حالی که داخل دیتا چند نام هست که با "سید " شروع مشود البته این مشکل را من در زمانی که اسامی را با حروف لاتین وارد می کنم و با حروف لاتین سرچ می کنم پیش نمی اید دوستان یک زحمتی بکشند این برنامهرا هم راهش بندازند ممنون میشوم.
93826

SlowCode
پنج شنبه 20 مهر 1391, 10:18 صبح
مشکل از کدت نیست، مشکل از حروف "ی" هست.
یعنی ما دو نوع "ی" داریم پس باید بری حرف "ی" سید رو دوباره بنویسی. چون توی رکورد ي(shift + x) ذخیره شده.

mahdi.fa
پنج شنبه 20 مهر 1391, 11:00 صبح
این کد بحمد الله درست شد یک سوال دیگه اینکه چکار کنم که مثلاچند اسم به این صورت دارم علی احمدی ، رضا احدی ، محمد اکبری که کامل داخل یک فیلد هستش بعد مثلا حرف الف را که وارد می کنم سرچ کند هر رکوردی که حرف الف داخلش هست را فیلتر کند با تشکر.

SlowCode
پنج شنبه 20 مهر 1391, 11:37 صبح
متن جستجو رو داخل %% قرار بده، شما این کاراکتر رو فقط آخر متن گذاشتی، یکی هم بزار اولش.