PDA

View Full Version : فارسی نوشتن در c

omidshaman
پنج شنبه 20 مهر 1391, 09:55 صبح
چجوری میشه تو پنجره داس فارسی نوشت؟
و یک سوال دیگه این که با visual studio به زبان c هم میشه کد نوشت؟ بعد با ویژوال استودیو چی میشه فارسی نوشت؟

omidshaman
پنج شنبه 20 مهر 1391, 18:58 عصر
کسی نمی دونه؟!

mahak006
پنج شنبه 20 مهر 1391, 19:40 عصر
من خودم استفاده نکردم . ولی شنیدم با ویژوال بیسیک 2012 میشه نوشت . البته یه سری تنظیمات فکر کنم نیاز داشته باشه .

mr AHR
پنج شنبه 20 مهر 1391, 20:16 عصر
اگر اشتباه نکنم باید این کار کنه :

wchar_t PersianText = "امیدوارم کار کنه"L ;

البته اگر منظورتون اینه که اسم یک مقدار مثلا فارسی شه که نمیدونم ( ولی 99% نمیشه )

omidshaman
پنج شنبه 20 مهر 1391, 20:55 عصر
من خودم استفاده نکردم . ولی شنیدم با ویژوال بیسیک 2012 میشه نوشت . البته یه سری تنظیمات فکر کنم نیاز داشته باشه .
تو محیط ویژوال بیسیک اگر اشتباه نکنم با c نمیشه کد نوشت! و اره قبلا 2008 اشو داشتم فارسی رو هم پشتیبانی می کرد تنظیمات خاصیم نداشت
سوال من درباره ویژوال استودیو بود... حالا به هر حال دانلود می کنم ببینم چجوریاس

omidshaman
پنج شنبه 20 مهر 1391, 20:58 عصر
اگر اشتباه نکنم باید این کار کنه :

wchar_t PersianText = "امیدوارم کار کنه"L ;

البته اگر منظورتون اینه که اسم یک مقدار مثلا فارسی شه که نمیدونم ( ولی 99% نمیشه )
نه این بدردم نمی خوره من می خوام که تو پنجره داس فارسی بنویسم که فکر نمی کنم بشه ... به هر حال اگر کسی راه دیگه ای بلده ممنون میشم بگه

mahak006
جمعه 21 مهر 1391, 00:17 صبح
اون مشکل از console یا به قولی پنجره داس هست . که نمی تونه فارسی نشون بده . و گرنه با ویژوال استادیو می شه نوشت یا حتی دستور داد که تو داس فارسی بنویسه ولی داس هم باید بتونه نشون بده دیگه ............
البته من شنیدم که بره ویندوز 7 تنظیمات داس موجود هست که بشه چنین کاری کرد . شایدم تو ویندوز ایکس پی هم باشه .

Felony
جمعه 21 مهر 1391, 06:40 صبح
اون مشکل از console یا به قولی پنجره داس هست . که نمی تونه فارسی نشون بده . و گرنه با ویژوال استادیو می شه نوشت یا حتی دستور داد که تو داس فارسی بنویسه ولی داس هم باید بتونه نشون بده دیگه ............
البته من شنیدم که بره ویندوز 7 تنظیمات داس موجود هست که بشه چنین کاری کرد . شایدم تو ویندوز ایکس پی هم باشه .

تو ویندوز داسی وجود نداره ! اون پنجره Command Prompt هست که برای اجرای Command ها به صورت Console Mode طراحی شده .

omidshaman
جمعه 21 مهر 1391, 09:42 صبح
با اون تنظیماتبکه شما منظورتونه اندازه فونت و این چیزا رو امکانش هست عوض کرد البته به کنسول فونت جدید هم میشه اضافه کرد بعد فارسی نوشت ولی خوب مشکل اینه که چب به راست می نویسه مثلا برنامه رو می نویسه ه م ا ن ر ب بعد از اون طرف خود کمپابلر هم اینو درست دریافت نمی کنه مثلا همون برنامه رو میزاره
ىêںë !

mahak006
جمعه 21 مهر 1391, 14:23 عصر
تو ویندوز داسی وجود نداره ! اون پنجره Command Prompt هست که برای اجرای Command ها به صورت Console Mode طراحی شده .

منم گفتم console یا به قولی پنجره داس ( چون خیلیا با این نام ازش استفاده می کنن . :اشتباه:)

با اون تنظیماتبکه شما منظورتونه اندازه فونت و این چیزا رو امکانش هست عوض کرد البته به کنسول فونت جدید هم میشه اضافه کرد بعد فارسی نوشت ولی خوب مشکل اینه که چب به راست می نویسه مثلا برنامه رو می نویسه ه م ا ن ر ب بعد از اون طرف خود کمپابلر هم اینو درست دریافت نمی کنه مثلا همون برنامه رو میزاره
ىêںë !

خب دیگه این از محدودیت های console هست . در حالی که اگه windows form application بنویسی ، از این قبیل مشکلات خیلی کم تر هست .