PDA

View Full Version : حرفه ای: راهنمایی در مورد سریالیز کردن و ذخیره محتویات فرم توی یه فیلد از دیتابیس

idocsidocs
پنج شنبه 20 مهر 1391, 13:36 عصر
من یه فرم دارم که فیلدهای زیادی داره. این فرم حدود 50-40 فیلد داره.

برای ذخیره کردن این فرم کدوم راه بهتره؟

1- چند جدول ایجاد کنم و محتویات فرم رو توی جدولهای مختلف قرار بدم

2-فقط یک جدول ایجاد کنم و فیلدهایی که باید روی اونها سرچ انجام بشه یا نیاز به ایندکس شدن دارن رو توی فیلدهای جداگانه قرار بدم و بقیه محتویات رو به کمک تابع serialies اول سریالیز کنم و بعد اونها رو توی یه فیلد از جدول ذخیره کنم.

کدوم روش بهتره؟ لطفا توضیح بدید.

arashactive
شنبه 11 آذر 1391, 18:20 عصر
سلام ؛ این یکی از مفاهیم اصلی طراحی دیتابیس که بستگی به میزان ورود اطلاعات در تمام فیلد ها مدیر دیتابیس تصمیم به یکی از این دوراه می گیره ، همون طوری که می دونید تنها وقتی این قانون مجازه که ارتباط یک به یک رو به دوجدول تبدیل کرد ، که اطلاعات بسیاری از فیلد ها همیشه پر نمی شه و الزامی نیست ، حالا بسته به این مورد تصمیم بگیر که اگه خیلی از فیلدها ممکنه خالی بمونه و بسته به شرایط پر بشه دو جدول استفاده کن ولی در غیر این صورت راهکار دوم : یه مثال شاید کمک کنه : لیست تمام پرسنل شرکت شما 1000 نفره ، مشخصات همسر همه الزامی باید گرفته بشه و این یک ارتباط یک به یکه ولی چون همه پرسنل ممکنه متاهل نباشن و خیلی ها مجرد باشن پس لزومی نداره که فضای زیادی رو بگیریم برای اطلاعات ان اشخاصی که مجرد هستن پس مجازیم که جدول همسر رو مجزا طراحی کنیم حتی با اینکه ارتباط یک به یک هستش ! امیدوارم کمک شده باشه ، موفق باشی