PDA

View Full Version : شبیه سازی سیستم کارواش با سی شارپ

RIG000
پنج شنبه 20 مهر 1391, 17:44 عصر
سلام.
دوستان من این ترم شبیه سازی سیستم دارم که مثلا" شبیه سازی پمپ بنزین یا شبیه سازی کارواش هست که روش استادمون بحث میکنه. میخاستم ببینم این الگوریتم هایی که میده قابل پیاده سازی هستند با سی شارپ ؟ اگه بخام شبیه سازی کنیم باید یکسری ورودی و یکسری خروجی بگیریم به طور ساده ما زمان های ورود و خروجمون به این شکل هست :
ورود14 خروج 15.30
ورود 15 خروج 16.30
ورود 15.30 خروج 17
ورود 16 خروج 17
خروج 18
در اینجا ما یک ورود و یک خروج داریم .و s وضعیت سیستم که خاموش 0 و سرویس دهی هم 1 .
q صف ماست که اگه کسی در زمان 14 در اولین ورود صف صفر هست و s هم 0 چون اولین ماشینی هست که وارد کارواش میشه به طور مثال ....
میخام برنامه ای بنویسم که بتونم این الگوریتم ساده رو توش لحاظ کنم. این برام از اینکه جریان کار دستم بی افته خیلی مهم هست .
طریقه کد نویسیش چه جوری میشه؟ اگه دوستان کسی شبیه سازی پاس کرده متوجه منظور من میشه ....
لظفا اگه نظری دارید و میتونید راهنماییم بکنید ممنون میشم.
اگه در مورد شبیه سازی کسی برنامه ای چیزی داره که بهم بده تا ببینم چطوری رو الگوریتم هاش کار میشه و کد هاش چه جوری بهنه در میان ممنون میشم. به هر حال کمکتونو دریغ نکنید. ممنونم.

m0hammad_01
پنج شنبه 20 مهر 1391, 18:17 عصر
سلام
این شبیه سازی که میخواین رو میشه با استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی انجام داد (مثل Suimulink که واسه Matlab هستش)
اما اگه میخواین کد بنویسیدو سیستم رو با کد پیاده کنید، بله با C# میشه پیاده سازی کرد.همین پمپ بنزین رو دیدم که انجام دادن.
اگه از الگوریتم هایی که استادتون سر کلاس گفته کامل سر در آوردین و کد نویسیستون هم خوب باشه میتونین انجامش بدین. (به نظر من)
در ضمن فعلا چون سیستمهاتون پیچیده و بزرگ نیست، زیاد دنبال کد بهینه نباشین.فعلا هدفتون پیاده سازی باشه.