PDA

View Full Version : گفتگو: جمع آوری اطلاعات از زیر مجموعه ها توسط cd و انتقال به بانک مرکز

Sal_64
پنج شنبه 20 مهر 1391, 20:01 عصر
سلام - اگه قرار باشه بصورت ماهیانه تمام زیر مجموعه ها (بالغ بر 200 زیر مجموعه) اطلاعات (جدولی با 10 ستون و رکوردههای بین 15 تا 200) روی cd به مرکز تحویل بدن - دوستان چه شیوه ای برای اینکار توصیه میکنن - استفاده از اکسل و یا اکسس- طراحی فرم مخصوص و یا ورود اطلاعات داخل ستونها؟؟؟ اگه اکسس توصیه میکنن - چه شکلی باید اینکار کرد؟- با این پیشفرض که بانک مرکز sql و بصورت خودکار اطلاعات فایلهای اکسس و یا اکسل به بانک اضافه می شود- تشکر

Sal_64
شنبه 22 مهر 1391, 10:07 صبح
سلام - همچنان مشتاقانه منتظر نظرات دوستان هستم - تشکر

Sal_64
دوشنبه 15 آبان 1391, 17:42 عصر
سلام - آیا میشه با استفاده از اکسس برنامه اجرایی سبکی طراحی کرد که فقط وظیفه اون دریافت یک سری اطلاعات با فرمت مشخص باشه و سپس بتونه اونها با فرمتی خاص ذخیره کنه و در صورت نیاز هم به آدرس مشخصی ایمیل کنه - و در آخر اینکه روی هر سیتمی قابلیت اجرا داشته باشه - تشکر

Sal_64
شنبه 27 آبان 1391, 19:39 عصر
جالبه- حتی دریغ از یه راهنمایی کوچیک

RESMAILY
یک شنبه 28 آبان 1391, 07:54 صبح
به نام خدا
با سلام. اگر جدول مركزي يك فيلد اضافه داشته باشد كه آنهم بصورت آتونامبر تعريف شود. بايد بشود كه با يك كويري Append اطلاعات جديد را اضافه كرد. شايد پيش شرط هايي لازم باشد. مثلا فيلدي براي معرف زير مجموعه و يا شرط يا برنامه اي كه از كار تكراري جلوگيري كند.

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 08:46 صبح
سلام - تشکر- ببینید بحث ریختن اطلاعات حاصله در داخل بانک مرکزی اصلا سوال من نیست - سوالم اینه چجوری باید فرمی در اکسس ایجاد گنم که اون کارهایی که میخوام انجام بده و اگر بتونین نمونه ای معرفی کنید که عالی میشه - تشکر

mosaArabi
یک شنبه 28 آبان 1391, 11:36 صبح
دوست محترم
من قبلا تا حدودی مثل کار شما را انجام دادم . اگر فایل اطلاعات خودتون را که میگیرید اکسل است نام ثابتی براش در نظر بگیرید و یک تیبل در برنامه خودتون اکسس اضافه کنید که به فایل اکسل شما لینک باشه . یعنی زمانی که شما اطلاعات را از سی دی در کنار برنامه کپی میکنید خودکار لینک برقرارمیشه و اطلاعات شما در تیبل نمایش داده میشه و در مرحله دوم از همین تیبل یک فرم بسازید و در فرم یک دکمه تعبیه کنید که توسط یک كويري Append اطلاعات را به تیبل خودتون اضافه کنید
موفق باشی

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 11:49 صبح
سلام - تشکر- خب میدونین - من الان موضوع صحبتم فقط و فقط اون فرم یا برنامه ای که در سیستم کاربر باید اجرا شه که یه سری فیلد که نوعشون مشخصه و کاربر بتونه اونها وارد کنه و همزمان هم ببینه که چه چیزهای وارد کرده و بعد بتونه به فرمت اکسل و ی ا اکسس ذخیرش کنه- همین - سوال من چگونگی نحوه طراحی فرمی برای اینکار - اگه نمونه ای هم بتونید معرفی کنید - عالی میشه - تشکر

mosaArabi
یک شنبه 28 آبان 1391, 12:31 عصر
دوست عزیز
ما که از متن برنامه شما خبری نداریم . شما خودتون د یک تیبل تمام ستونهایی که نیاز دارید را ایجاد کنید و بعد یک فرم از روی آن بسازید . در انتها یک کلید جهت ارسال اطلاعات به اکسل با نام پیش فرض ایجاد کنید.
نمونه زیر می تواند نمونه ثبت اطلاعات توسر کاربر و خروجی به اکسل باشد . در مقصد شما باید عکس عملیات را طبق گفته بالا انجام دهید

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:04 عصر
سلام - تشکر - نمونه دیدم - اما خب شاید نیاز به توضیح بیشتر داره - شما تصور کنید تیبل 6 ستون داره- و کاربر با اجرا کردن برنامه فرمی مشاهده میکنه که 6 تا تکس باکس داره با فرمت ورودی خاص خودش- بعد از هر بار ورود و زدن روی دکمه ثبت اطلاعات در دیتاگریدی که داخل فرم هست نمایش داده میشه و پس از ورود تمام اطلاعات با زدن دکمه ذخیره اطلاعات موجود در دیتاگرید در فایل اکسل یا اکسسی ذخیره میشه و تمام . ممنون میشم بتونید بیشت راهنمایی کنید

mosaArabi
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:21 عصر
ببین دوست محترم با این عملیات اطلاعات ثبت و خروجی تهیه و آماده ارسال برای شما میشه و شما بعد ازدریافت فایل آن را در کنار برنامت کپی میکنی و بعد فرم مشابه که در برنامه خودت درست کردی را باز میکنی و اطلاعات اکسل را در داخل مشاهده میکنی و بعد بوسیله کوری Appnedاطلاعات را به تیبل اصلی خودت منتقل میکنی
در فایل نمونه فرض کنید فایل اکسس فایل شما است و اکسل برای شما فرستاده شده است . قبل از اجرای فرم ابتدا تیبل Deta را ببنید خالی است و بعد تیبل لینک شده را چک کنید و اطلاعات اکسل را می بینید (اگر نمایش داده نشد لینک را مجددا برقرار نمائید) و بعد در فرم رفته و دکمه را یکبار بزید وبعد به تیبل Detaبازگشته وچک کنید

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:42 عصر
سلام بازم تشکر- شما فرض بر این بذارید که قرار این برنامه توسط 100 کاربر مختلف مورد استفاده قرار بگیره - با حداقل دانش فنی- تا حد امکان برنامه باید ساده و کاربر پسند باشه با ظاهری شبیه یک نرم افزار کوچک دریافت اطلاعات بدون نیاز به تغییرات یا تنظیمات خاص در سیستم کاربر- آیا میشه فرمی طراحی کرد که مستقل اجرا بشه و نه از داخل اکسس؟ تشکر

mosaArabi
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:45 عصر
آیا میشه فرمی طراحی کرد که مستقل اجرا بشه و نه از داخل اکسس؟
منظورتون را خوب متوجه نشدم

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 15:13 عصر
سلام - ببینید من داخل نمونه های اکسس فرم هایی هم دیدم شبیه فرم های نرم افزاری که با vb و غیره نوشته میشه من الان چیزی شبیه اون نیاز دارم -و در وحله بعد سوالم اینه که آیا میشه این فرم ها با توجه به وابستگی هم که به اکسس دارن ، کاربر بتونه شبیه فایل اجرایی بازشون کنه و نه در خود اکسس؟ تشکر

mosaArabi
یک شنبه 28 آبان 1391, 15:50 عصر
دوست محترم
نمونه برنامه ضمیمه را که برای یکی از دوستان گذاشتم ببین شاید منظور شما این باشد (فایل تردد فرم 3)
http://barnamenevis.org/showthread.php?368790-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 16:21 عصر
سلام تشکر- این خیلی شبیه تر بود به اون خواسته من - اما خیلی پیچیده و بزرگ بود و اینکه نمیدونم چجوری باید به دیزاین دسترسی داشته باشم- من فقط 6 تا تکست باکس و دو تا دکمه و یدونه دیتاگرید میخوام که همش روی یک فرم باشه - که یکی از باتم ها وظیفه اضافه کردن متن تکستها به دیتا گرید داشته باشه و باتم دومی هم وظیفه ذخیره اطلاعات دیتاگرید به صورت اکسل ه- بازم تشکر

RESMAILY
یک شنبه 28 آبان 1391, 18:09 عصر
به نام خدا
با سلام. خيلي ببخشيد ها، اما سوالتان به رنگ ستاره هايتان نمي خورد رييس!
موضوع خيلي ساده تر ازاين حرف هاست كه. خوب همين هايي كه فرموديد را با هر زباني كه خودتان (دلفيي وي بي غيره) بلديد بسازيد ديگر. درداخل آكسس هم همينطور است الا اينكه آن ديتا گريد لاكردار را نمي خواهد.

Sal_64
یک شنبه 28 آبان 1391, 20:17 عصر
سلام - سلامت باشید-این ستاره های جای دیگه ای رنگ گرفتن :-)) - اما خب ببینید برنامه مرکزی سالهاست که داره کار میکنه - این بخش اضافه کردن اطلاعات از فایل اکسل هم بهش اضافه شده -پس ما اصلا کاری با اون سمت نداریم - فقط میمونه طراحی یک برنامه برای دریافت اطلاعات از زیر مجموعه ها - که ظاهرا بهترین گزینه استفاده از مجموعه آفیس -چون همه جا نصبه و هر کاربری بدون ترس و دلهره و هر سطح دانش فنی میتونه ازش استفاده کنه - و چون در اکسس میشه فرم طراحی کرد شبیه فرم های نرم افزاری - اکسس انتخاب دارم - آخرین نمونه کد هم که دوستمون زحمت کشیدن شبیه چیزیه که من نیاز دارم - حالا شما هم می تونید در این زمینه بیشتر راهنمایی کنی - تشکر