PDA

View Full Version : سوال: تکست باکس و ارتباط آن با دیتا گرید ویو

momimomi
جمعه 21 مهر 1391, 06:03 صبح
باسمه تعالی
با سلام
بنده چند تا تکست باکس توی فرم دارم (با لیبل های نام و نام خانوادگی و ...) و یک دیتا گرید ویو ( متصل شده به جدول مربوطه) زیر آنها قرار دادم، میخوام با نوشتن اولین کلمه در یکی از تکست باکس ها، موارد مشابه در دیتا گرید نمایش داده بشه و سپس با انتخاب ردیف مورد نظر از دیتاگرید، بقیه تکست باکس ها به صورت اتوماتیک پر بشه، در ضمن میخوام موقع لود فرم برنامه تکست باکس ها خالی باشند.
لطفا مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

amin.m1993
جمعه 21 مهر 1391, 09:11 صبح
باسمه تعالی
با سلام
بنده چند تا تکست باکس توی فرم دارم (با لیبل های نام و نام خانوادگی و ...) و یک دیتا گرید ویو ( متصل شده به جدول مربوطه) زیر آنها قرار دادم، میخوام با نوشتن اولین کلمه در یکی از تکست باکس ها، موارد مشابه در دیتا گرید نمایش داده بشه و سپس با انتخاب ردیف مورد نظر از دیتاگرید، بقیه تکست باکس ها به صورت اتوماتیک پر بشه، در ضمن میخوام موقع لود فرم برنامه تکست باکس ها خالی باشند.
لطفا مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام.
اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?196747-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Open-Source/page6) یه دفترچه تلفن گذاشتم که فکر کنم همون چیزی باشه که تو میخوای.

موفق باشید.

r_s1389@yahoo.com
جمعه 21 مهر 1391, 22:58 عصر
سلام
اول این کد رو به صورت عمومی تعریف کن

BindingSource bin = new BindingSource();
بعد این کد رو در یک form load تعریف کن
SqlConnection con = new SqlConnection("data source=.;initial catalog=library;integrated security=true;");

SqlCommand cmd = new SqlCommand("select * from tbl_book", con);
cmd.CommandType = CommandType.Text;
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd);
DataTable dt = new DataTable();
con.Open();
da.Fill(dt);
con.Close();
dataGridView1.DataSource = dt;
bin.DataSource = dt;
بعدا بیا این کد رو هم بنویس
private void textBoxname_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
bin.Filter = "namebook like'" + textBox1.Text + "%'";
// bin.Filter = "name like '" + textBox1.Text + "%' or family like '" + textBox1.Text + "%'";
}
تا اینجا شد جواب سوال اولت
دومی رو هم برو تو سایت جستجو کن من کد سوال دومت رو در سایت گذاشتم یه بار
موفق باشی