PDA

View Full Version : کار با رشته ها

Mohsen.
جمعه 21 مهر 1391, 14:40 عصر
سلام دوستان عزیز
من خیلی کار کردم اما نتونستم اینی که میگم رو درست کنم.
میخوام کاربر عددی رو که وارد کرد. هر سه رقم اون عدد رو داخل یکی از خونه های یک آرایه بزارم. ولی نمیشه.
راهکاری ندارید؟

r. salehi
جمعه 21 مهر 1391, 15:13 عصر
سلام
شما میتونید از توابع رشته ای یا ریاضی استفاده کنید البته بدون اونها هم قادر به انجام این کار خواهید بود روند کار چیزی شبیه توضیحات زیره
- ابتدا تعداد ارقام عدد را مشخص می کنید البته اینکار را با ایجاد یک حلقه و تقسیم عدد بر ده تا زمانی که حاصل کوچکتر از یک بشه هم میتونید انجام بدید
- بعد سه رقم سه رقم جدا می کنید. اینکار را با استفاده از تقسیم مکرر بر هزار و استفاده از جز صحیح Int() و چهار عمل اصلی هم میتونید انجام بدید.
- در مرحله اخر هر سه رقم را به یکی از خونه های آرایه اختصاص میدید که البته این هم مستلزم یک حلقه است.
در واقع این کار را بدون استفاده از توابع رشته ای و عددی هم میتونید انجام بدید فوقش به یک تابع جز صحیح نیاز داشته باشید. گمان میکنم مشکل شما بیشتر برمیگرده به الگریتم کار. یا شاید مشکلی که من متوجه اش نشده ام.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم. موفق باشید

Mohsen.
جمعه 21 مهر 1391, 18:43 عصر
ممنون. اون مشکلو از یک راه دیگه حل کردم.
یک سواله دیگه داشتم
توی زبان PHP وقتی داخل حلقه for یک break میزاری به ابتدای حلقه برمیگرده و یک واحد به شمارنده اضافه میکنه و حلقه رو دوباره اجرا میکنه.
حالا توی VB.net وقتی مینویسی Exit For کلا از For میاد بیرون و کدهای بعد اون رو اجرا میکنه.
روشی نیست که بشه به ابتدای حلقه برگشت؟:ناراحت:

r. salehi
جمعه 21 مهر 1391, 19:58 عصر
ممنون. اون مشکلو از یک راه دیگه حل کردم.
یک سواله دیگه داشتم
توی زبان PHP وقتی داخل حلقه for یک break میزاری به ابتدای حلقه برمیگرده و یک واحد به شمارنده اضافه میکنه و حلقه رو دوباره اجرا میکنه.
حالا توی VB.net وقتی مینویسی Exit For کلا از For میاد بیرون و کدهای بعد اون رو اجرا میکنه.
روشی نیست که بشه به ابتدای حلقه برگشت؟

سلام مجدد
فکر میکنم سوالتون در خصوص PHP را باید در قسمت مربوط به خودش مطرح بفرمایید. حالا بگذریم از اینکه من PHP بلد نیستم! :ناراحت:

Mohsen.
جمعه 21 مهر 1391, 19:59 عصر
مثل اینکه سوالو درست نخوندید.
توی VB.net وقتی مینویسی Exit For کلا از For میاد بیرون و کدهای بعد اون رو اجرا میکنه.
روشی نیست که بشه به ابتدای حلقه برگشت؟

r. salehi
جمعه 21 مهر 1391, 20:51 عصر
آهان ببخشید
عرض کنم حلقه For Next برای حالتهایی که تکرار حلقه مشخصه بیشتر مورد استفاده قرار میگیره. برای مواردی که ممکنه شرطی در بین باشه و یا دفعات تکرار نامشخص باشه بهتره از روشهای دیگه ای استفاده کنید یا اینکه خود حلقه For Next را داخل یک حلقه Do while یا Do Until قراربدید. باید دید دقیقا چه نتیجه این می خواهید بگیرید.