PDA

View Full Version : سوال: کد edit , delete سطرها listview ؟؟

aminie
جمعه 21 مهر 1391, 18:39 عصر
سلام
آیا میشه امکان edit , delete را به listview اضافه کنیم؟؟با gridview بلدم اما میخوام همونطور که سطرهای listview نمایش داده میشه مثلا ی چک باکس یا ی گزینه بزارم که این سطر listview انتخاب بشه که بتونم همون سطر رو حذف یا ویرایش کنم امکان داره اگه میشه کدش و مراحل انجام کارش را بزارید؟ممنون

mohammad_kazem
جمعه 21 مهر 1391, 20:40 عصر
در مورد حذف کردنش باید بگم که میشه ولی برای ویرایشش خودم به این سبک که تو میخوای تا حالا انجام ندادم.
برای حذف خیلی راحت اول یک ImageButton یا button یا ... میزاری تو لیست ویو و CommandName="Delete" قرار میدی. بعدش توی listview_ItemCommand این کد رو قرار میدی

if (e.CommandName == "Delete")
{
کدت رو اینجا بنویس
}

موفق باشی

aminie
شنبه 22 مهر 1391, 00:44 صبح
در مورد حذف کردنش باید بگم که میشه ولی برای ویرایشش خودم به این سبک که تو میخوای تا حالا انجام ندادم.
برای حذف خیلی راحت اول یک ImageButton یا button یا ... میزاری تو لیست ویو و CommandName="Delete" قرار میدی. بعدش توی listview_ItemCommand این کد رو قرار میدی

if (e.CommandName == "Delete")
{
کدت رو اینجا بنویس
}

موفق باشی

ممنون.
کدمن برای gridview هست .

GridViewRow row = (GridViewRow)GridView1.Rows[e.RowIndex];
System.Web.UI.WebControls.Label lbl = (System.Web.UI.WebControls.Label)row.FindControl("Label1");
System.Web.UI.WebControls.TextBox textname = (System.Web.UI.WebControls.TextBox)row.FindControl ("TextBox1");
System.Web.UI.WebControls.TextBox textmarks = (System.Web.UI.WebControls.TextBox)row.FindControl ("TextBox2");

GridView1.EditIndex = -1;
var update = gridclass.gridtables.FirstOrDefault(s => s.rowid ==Convert .ToInt64( lbl.Text ));
update.name = textname.Text;
update.marks = textmarks.Text;

حالا چه کدی بنویسم که id همون سطر listview رو که روی دکمه delete زده شده برگردونه؟در واقع چه کدی بنویسم که تشخیص بده همین سطری که دکمه delete زده شده حذف بشه؟؟

ببخشید ی سوال دیگه؟؟
شما برای ویرایش listview چه کاری انجام میدید؟؟چه کدی مینویسید؟
بازم ممنون

mamadcity
شنبه 02 شهریور 1392, 22:34 عصر
Lisrview1.selectedItem[0].Tostring

Roya Rayane
یک شنبه 03 شهریور 1392, 00:51 صبح
یه راهش هم اینکه بتونی تمپلت بسازی و در اون تمپلت یه دکمه و یک متن بذاری که کاربر اطلاعاتی که انتخاب کرده در اون می بینه و ویرایشش می کنه و روی دکمه تایید کلیک می کنه.