PDA

View Full Version : حرفه ای: به دست آوردن نام ستون دارای مقدار

aminaltavista
شنبه 22 مهر 1391, 22:30 عصر
سلام

دارم روی یه پروژه عینک فروشی کار میکنم که اطلاعاتی از انواع مختلف رو در ستون های مختلف ذخیره میکنه. مثلا یک جدول دارم که تعدادی از ستون های اون شامل مقادیر زیر هستند:
93945

خب . الان یه مثال خیلی ساده رو نشونتون دادم که بهتر متوجه حرفم شوید.
ببینید یه کاربر داخل ستون OD_sh_1 یه مقدار داره . کاربر بعدی در OD_Cy_1 و مثلا کاربر های بعدی تو ستون های دیگر ...

میخوام که برا هر مشتری یه فاکتور بدم و طبق توضیح فقط مقداری که خریداری کرده رو پرینت بگیرم . فکر کنم الان منظورم رو فهمیده باشید. حال چه طور باید این کار رو کنم؟ از دوستان خبره و حرفه ای میخوام که راهنماییم کنند.

حسین شهریاری
یک شنبه 23 مهر 1391, 07:35 صبح
این Table به هیچ عنوان نرمال نیست!

aminaltavista
یک شنبه 23 مهر 1391, 08:41 صبح
این Table به هیچ عنوان نرمال نیست!

حالا پیشنهاد شما چیه! چه جور باید نرمالش کنم. من با اصول دیتابیس آشنایی ندارم من رو راهنمایی کنید.

حسین شهریاری
یک شنبه 23 مهر 1391, 08:53 صبح
اطلاعات مشتری در یه جدول ، اطلاعات اقلام و احتمالا خدمات در یه جدول و اطلاعات فاکتور نیز در جدولی دیگر

aminaltavista
یک شنبه 23 مهر 1391, 18:22 عصر
اطلاعات مشتری در یه جدول ، اطلاعات اقلام و احتمالا خدمات در یه جدول و اطلاعات فاکتور نیز در جدولی دیگر

اتفا قا همین طور عمل کردم و اطلاعات مشتری جدا و جنسی هم که خرید کرده جدا تو جداول مجزا ذخیره شده . اما نمیدونم منظورتون از اطلاعات فاکتور چی هست؟ میشه یه خورده واضح تر بگید !

ya30ien2
یک شنبه 23 مهر 1391, 21:46 عصر
عزیز ببین شما میای تمامی لیست اقلام رو درون یک جدول ذخیره میکنی
و مشتری رو درون جدول دیگر
و یک جدول میسازی با چند فیلد که نیاز داری برای فاکتور
مثلا :ردیف-شماره فاکتور- آیدی مشتری-آیدی کالای خریداری شده-مبلغ-تاریخ و اگه چیز دیگه ای نیاز داشته باشی
و هر قلم جنس رو در یک ردیف ثبت میکنی با همون شماره فاکتور
اینجوری تمامی اجناس خریداری شده با شرط تاریخ و آیدی مشتری و شماره فاکتور در دسترس شما هستش
کلید هم که ردیف هست که مشکلی در ثبت برای شما پیش نیاد

mehrdad85
دوشنبه 24 مهر 1391, 08:58 صبح
سلام
دوست عزيز الان داخل اين مثالي كه زديد خروجي ميخوايد چي باشه؟
اسم ستون ؟ يا مقدار پر شده هر ستوني كه تكميل شده؟
اين مسئله را شفاف كنين
در خدمتتون هستم

aminaltavista
دوشنبه 24 مهر 1391, 09:34 صبح
سلام
دوست عزيز الان داخل اين مثالي كه زديد خروجي ميخوايد چي باشه؟
اسم ستون ؟ يا مقدار پر شده هر ستوني كه تكميل شده؟
اين مسئله را شفاف كنين
در خدمتتون هستم

سلام

مشتی هستی !:خجالت: دوست عزیز میخوام که فاکتور بگیرم اما از چی !

من دو جدول دارم که در یکی اطلاعات مشتری از قبیل تاریخ سفارش و مشخصات فردی ثبت میشه و در دیگری اطلاعات فنی یا به عبارتی نوع فریم عینک - نوع شیشه - سایز شیشه داخلش ذخیره میشه . حالا میخوام که اون اندازه ای که وارد شده تو خروجی چاپ بشه و به این صورت عمل کنه علاوه بر تاریخ سفارش و مشخصات فردی که مشتری داره نوع و اندازه جنس خریداری شده اش هم چاپ بشه . حالا تو بخش آخر یعنی فاکتور موندم که از چه روشی استفاده کنم از شما دوست عزیز میخوام که من را راهنمایی کنید.

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 مهر 1391, 09:44 صبح
سلام
فکر کنم با نرم افزار Stimulsoft Reports.Net 2011.3 که برای گزارش گیری ازش استفاده میکنن مشکلت حل بشه.