PDA

View Full Version : سوال: افزودن آیتم به combobox حین اجرای برنامه توسط کاربر

momimomi
شنبه 22 مهر 1391, 23:06 عصر
با سلام
یه کمبو باکس دارم که هیچ آیتمی به اون اضافه نکردم و میخوام کاربر حین کار با نرم افزار موارد مورد نیاز رو در کمبوباکس تایپ کنه، و با بستن برنامه و اجرای مجدد برنامه، مواردی که دفعه قبل تایپ کرده، به آیتم های کمبو باکس اضافه شده باشند.
با تشکر

قطعه ی گم شده ای از پر پرواز کم است
یازده بار شمردیم یکی باز کم است
این همه آب که جاریست نه اقیانوس است
عرق شرم زمین است که سرباز کم است

mousa1992
شنبه 22 مهر 1391, 23:23 عصر
سلام دوست عزیز
باید اطلاعاتی رو که میخوای توی کامبو نمیاش بدی توی یک فایل یا دیتابیس ذخیره بشن و هنگام لود شدن فرم ایتم ها رو از فایل یا دیتابیس میخونی و نمایش میدی درون کامبو
روش ذخیره و بازیابی از فایل و دیتابیس هم توی سایت سرچ کن پیدا میشه
موفق باشی

RIG000
شنبه 22 مهر 1391, 23:35 عصر
حالا اگه زیاد نباشه از SETTING برنامه میتونی استفاده کنی به جای بانک مثل هم چین کدی :

البته ربطی به کمبو نداره اینجا اما در کل میشه اینکارو کرد این یه قطعه کد مورد نیاز برنامه های خودم بوده که کپی کردم.

private void toolStripButton10_Click(object sender, EventArgs e) { if (panelmemory.Visible ==false ) { panelmemory.Visible = true; Properties.Settings.Default.panelmemory = true; Properties.Settings.Default.Save(); } else if (panelmemory.Visible==true) { panelmemory.Visible = false; Properties.Settings.Default.panelmemory = false; Properties.Settings.Default.Save(); }

danialafshari
یک شنبه 23 مهر 1391, 02:05 صبح
بهترین کار استفاده از Setting.Setting است که خودم در نرم افزارم استفاده کردم

momimomi
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:57 عصر
بهترین کار استفاده از Setting.Setting است که خودم در نرم افزارم استفاده کردم
به نظرم منظور منو نگرفتین، لطفا سئوال بنده رو یک بار دیگه مطالعه بفرمایید.

momimomi
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:59 عصر
حالا اگه زیاد نباشه از SETTING برنامه میتونی استفاده کنی به جای بانک مثل هم چین کدی :

البته ربطی به کمبو نداره اینجا اما در کل میشه اینکارو کرد این یه قطعه کد مورد نیاز برنامه های خودم بوده که کپی کردم.

private void toolStripButton10_Click(object sender, EventArgs e) { if (panelmemory.Visible ==false ) { panelmemory.Visible = true; Properties.Settings.Default.panelmemory = true; Properties.Settings.Default.Save(); } else if (panelmemory.Visible==true) { panelmemory.Visible = false; Properties.Settings.Default.panelmemory = false; Properties.Settings.Default.Save(); }

چطوری میشه این کد ها رو مناسب کمبو تغییر داد؟

momimomi
یک شنبه 23 مهر 1391, 18:00 عصر
سلام دوست عزیز
باید اطلاعاتی رو که میخوای توی کامبو نمیاش بدی توی یک فایل یا دیتابیس ذخیره بشن و هنگام لود شدن فرم ایتم ها رو از فایل یا دیتابیس میخونی و نمایش میدی درون کامبو
روش ذخیره و بازیابی از فایل و دیتابیس هم توی سایت سرچ کن پیدا میشه
موفق باشی

میخوام از فایل یا دیتابیس استفاده نکنم، آیا راهی هست؟

Mahmoud Zaad
یک شنبه 23 مهر 1391, 19:49 عصر
سلام
فایل زیر رو ببینید.